20/05/2022

محرومیت ۲۲ماهه آبیگیل اسپیرز از مسابقات تنیس به دلیل استفاده از مواد نیروزا

  • توسط سروش
  • 05/02/2020
  • 0

آبیگیل اسپیرز ، تنیسور آمریکایی روز چهارشنبه به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگش در مسابقات سال گذشته تنیس اوپن ایالات متحده آمریکا به ۲۲ ماه محرومیت از بازی تنیس روبرو شد.

محرومیت آبیگیل اسپیرز

اسپیرز ۳۸ ساله ۲۱ عنوان قهرمانی تنیس دو نفره بانوان را در طول دوران حرفه‌ای خود تجربه کرد و در مسابقات تنیس اوپن استرالیا در سال ۲۰۱۷ توانست عنوان قهرمانی تنیس میکس دونفره را از آن خود کند. فدراسیون بین‌المللی تنیس اعلام کرد در نمونه ادرار او ۲ ماده ممنوعه پراسترون و تسترون مشاهده شد. اسپیرز از تاریخ ۷ نوامبر به طور موقت از انجام بازی‌های تنیس محروم شد. وی به فدراسیون بین‌المللی تنیس اعلام کرد که استفاده او از ماده نیروزا به فعالیت‌های ورزشی مربوط نبوده اما اشتباه بزرگ خود در این زمینه را قبول کرد، ITF نیز اظهارات او را قبول کرد. این محرومیت از زمان اعلام این خبر اعمال شد و تقریباً در تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۲۱ محرومیت وی به پایان خواهد رسید.

آبیگیل اسپیرز

لازم به ذکر است آبیگیل اسپیرز ۱۲ جولای ۱۹۸۱ در کلرادو اسپرینگ ایلت کلرادو آمریکا به دنیا آمد. وی در ماه اکتبر ۲۰۰۰ فعالیت حرفه‌ای خود را در تنیس شروع کرد. وی اولین عنوان قهرمانی خود را در تنیس اوپن به همراه هم‌وطن خود ترین اشلی بدست آورد. یک سال بعد به همراه بسائین ماتک، تنیسور آمریکایی موفق شد فاتح تنیس دو نفره بانوان در تنیس اوپن ونکوور باشد. وی در سال ۲۰۰۵ و در مسابقات تنیس اوپن بانوان جنوبی و غربی ایالات متحده آمریکا نیز به همراه لارا گرانویل قهرمان شد تا در سه سال متوالی در سه تورنمنت تنیس اوپن عنوان قهرمانی را بدست آورده باشد. ۲ قهرمانی بعدی او نیز به مسابقات تنیس اوپن تعلق داشت تا این‌که در بخش تنیس دو نفره مسابقات کبک کانادا به همراه راکوئل کوپس جونز از آمریکا نخستین مدال طلای غیراوپن خود را بر گردن آویخت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار