15/04/2024

اوگو هومبرت با شکست بنویت پیر به قهرمانی در تورنمنت اوکلند رسید

  • توسط سروش
  • 19/01/2020
  • 0

اوگو هومبرت سرانجام به آرزوی دیرینش رسید و موفق شد تا اولین قهرمانی‌اش در یک ATP Tour را بامداد شنبه با پیروزی برابر بنویت پیر به دست آورد؛ او با نتایج ۷-۶، ۳-۶ و ۷-۶ هموطنش را در فینال تورنمنت اوکلند شکست داد و به قهرمانی رسید.

قهرمانی اوگو هومبرت در تنیس اوکلند

این تنیسور ۲۱ ساله به نخستین فرانسوی‌ای تبدیل شد که به قهرمانی در این رقابت‌ها می‌رسد. او در طول هفته پیشرفت‌های خوبی حاصل کرد و در مسیر صعودش به دیدار فینال مقابل شانس دوم قهرمانی دنیس شاپووالوف کانادایی و شانس چهارم قهرمانی جان ایسنر آمریکایی به پیروزی رسید. اوگو هومبرت به شوخی گفت:

تورنمنت انتقام جویانه‌ای بود چراکه در برابر چهار تن از پنج تنیسوری که این هفته با آن‌ها بازی کردم، باخته بودم. در مجموع پیشرفت خوبی کردم و نمی‌توانستم فصل جدید را بهتر از این شروع کنم.

دوازده ماه قبل، این تنیسور فرانسوی حتی بین ۱۰۰ تنیسور برتر رنکینگ جهانی هم قرار نداشت اما حالا در روز دوشنبه برای اولین بار به جمع ۴۵ تنیسور برتر این لیست صعود خواهد کرد. با وجود این شکست، پیر با اعتماد به نفس بالایی پا به اوپن استرالیا خواهد گذاشت. او برای صعود به دیدار فینال در چهار دیدار سه سته به پیروزی رسید که شامل پیروزی برابر شانس ششم قهرمانی یعنی هوبرت هورکاچ در نیمه نهایی هم می‌شد. پیر بعد از اینکه در تورنمنت ATP Cup به همراه فرانسه به دو برد و یک باخت در بخش انفردی رسید، حالا رکورد ۶ پیروزی و ۲ شکست را تا به اینجای فصل جدید به ثبت رسانده است. پیر گفت:

نخستین قهرمانی اوگو در تور را تبریک می‌کنم و این قطعا آخرین قهرمانی او نخواهد بود. از این هفته بسیار لذت بردم و حتی این فینال هم برایم بسیار ویژه بود. اوگو چندین امتیاز خوب و حیاتی را به دست آورد. همه از این بازی لذت بردند و سرگرم شدند و همین، مهم‌ترین مسئله است.

اوگو هومبرت

بعد از اینکه اوگو هومبرت در ده دقیقه ابتدایی به برتری ۳-۰ رسید، به نظر می‌رسید که دیدار فینال خیلی زود به پایان برسد. با این حال پیر با برک کردن او نتیجه بازی را ۳-۱ کرد. هومبرت در نتیجه ۶-۵ سه ست پوینت به دست آورد اما نتیجه‌ای حاصل نشد و کار به تای برک کشید. او در تای برک پنج امتیاز متوالی به دست آورد تا یک ست از حریفش پیش بیفتد. دبل فول‌های متوالی این تنیسور ۲۱ ساله، پیر را در ابتدای ست دوم صاحب برتری ۳-۱ کرد. پیر در نهایت موفق شد تا بازی را به ست پایانی و تعیین‌کننده بکشد. قدرت پیر که طی پنج بازی سه سته‌اش در این هفته ۹ ساعت در زمین بازی کرده بود، سرانجام فروکش کرد. هومبرت موفق شد تا در ابتدای کار با برک کردن پیر نتیجه بازی را ۲-۰ کند.

در حالی‌که بازی در نتیجه ۵-۳، ۳۰/۰ دنبال می‌شد، هومبرت فرصت به دست آوردن مچ پوینت را از دست داد و در گیم بعدی هم شانس شکست پیر را از دست داد تا حساب کار ۵-۵ مساوی شود. دو گیم بعد، پیر از نتیجه ۳۰/۰ به بازی برگشت و کار را به تای برک کشید. هومبرت ابتدا با نتیجه ۴/۲ از پیر پیش افتاد و در نتیجه ۶/۳، سه مچ پوینت دیگر را هم به دست آورد. او سرانجام موفق شد تا بنویت پیر را بعد از دو ساعت و ۳۵ دقیقه شکست دهد. هومبرت اوکلند را با ۲۵۰ امتیاز در رنکینگ جهانی و ۹۱۶۲۵ دلار پاداش نقدی ترک می‌کند، در حالی‌که پیر ۱۵۰ امتیاز در رنکینگ جهانی و ۵۰۱۷۰ دلار پاداش نقدی به دست می‌آورد.

هر دو تنیسور توجهشان را به اوپن استرالیا جلب خواهند کرد. هومبرت مقابل جان میلمن استرالیایی قرار می‌گیرد و پیر هم برابر شانس بیستم قهرمانی یعنی سدریک مارسل-استب آلمانی آغاز خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار