15/04/2024

اکاترینا الکساندرووا در مسابقات تنیس اوپن لیموژ فرانسه به قهرمانی رسید

  • توسط مینا
  • 24/12/2019
  • 0

سید اول مسابقات تنیس اوپن BLS de Limoges یعنی اکاترینا الکساندرووا توانست با کسب یک پیروزی همه جانبه برابر الیاکساندار ساسنوویچ در دیدار نهایی به مقام قهرمانی این رویداد دست پیدا کند.

قهرمانی اکاترینا الکساندرووا در تنیس اوپن لیموژ فرانسه

اکاترینا الکساندرووا ، تنیسور اهل کشور روسیه که بخت اول قهرمانی در تنیس اوپن BLS de Limoges محسوب می‌شود برای غلبه بر رقیب خود در فینال همین تورنومنت یعنی الیاکساندرا ساسنوویچ تنها به پنجاه و شش دقیقه زمان نیاز داشت. الکساندرووا موفق شد با نتایج ۶-۱ و ۶-۳ حریف خود را از پیش رو بردارد تا برای سومین مرتبه در چهار سال اخیر طعم قهرمانی در تنیس اوپن لیموژ فرانسه را بچشد. الکساندرووا در رده‌بندی کلی تنیس زنان رده ۴۲ را در اختیار دارد. او از همان ابتدای مسابقه فینال با قدرت ظاهر شد و تا انتها نیز توانست برتری خود را حفظ کند تا قهرمانی این رویداد ۱۲۵ هزار دلاری WTA را به کارنامه ورزشی‌اش اضافه نماید. این بازیکن روس در سال ۲۰۱۶ با پیروزی برابر کارولین گارسیا و سال گذشته هم با غلبه بر ایوژنیا رادینا توانسته بود در همین تورنومنت به قهرمانی برسد. الکساندرووا در یک آمار جالب دیگر، طی سه فینالی که در مسابقات اوپن لیموژ تجربه کرده است، حتی یک ست را هم به حریفان خود واگذار نکرده است. او در این دیدار هفت ضربه ایس داشت و ۸۰ درصد از امتیازات مربوط به سرویس اول خود در دیدار نهایی این رویداد داخل سالن را کسب کرد. الکساندرووا در طول این هفته که موفق شد از عنوان قهرمانی خود دفاع کند، در کل تنها یک ست را به بازیکنان مقابلش واگذار کرده بود.

بخت اول قهرمانی در لیموز شروع فوق‌العاده داشت. اکاترینا الکساندرووا همان ابتدا ساسنوویچ را بریک کرد و ۲-۰ پیش افتاد، سپس در گیم بعدی نیز با سرویس‌های بی‌نقص خود ۴۰/۰ به پیروزی رسید. فورهندهای غیرقابل مهار از این تنیسور روس او را به برتری ۵-۰ رساند که شامل ۱۲ امتیاز پیاپی می‌شد. ساسنوویچ اما بالاخره توانست رقیب را در ست پوینت متوقف کند و یک گیم را در ست اول به نفع خود به پایان برساند.

اکاترینا الکساندرووا

اما الکساندرووا مجدداً بر روند بازی حاکم شد و توپ را از بالای سر ساسنوویچ عبور داد تا با گرفتن امتیاز آن، بازهم ۴۰/۰ به پیروزی برسد و ست اول را از آن خود نماید. این تنیسور روس ۹۰ درصد از امتیازات سرویس اول خود را کسب کرد و هرگز در ست اول با بریک پوینت حریف روبه‌رو نشد.

الکساندرووا در ست دوم نیز با قدرت تمام بازی را آغار کرد و با یک بریک دیگر در همان ابتدای کار و همچنین یک ضربه فورهند وینر در گیم سوم موفق شد دو بر یک از حریف پیش بیفتد. ساسنوویچ در ست دوم رقابتی‌تر بود اما این تنیسور بلاروسی پس از آن بازی در ست دوم ۴-۲ شد کم آورد پس از آن سرویس‌های خوب الکساندرووا یک بریک دیگر را همراه با شانس سرویس زدن برای رسیدن به قهرمانی در گیم بعد برایش به ارمغان آورد. اما در همین گیم بود که الکساندرووا لغزید. او برای اولین‌بار در روز سرویس خود را خراب کرد و سپس با مرتکب شدن چند اشتباه دیگر یک گیم را ساسنوویچ واگذار نمود. هرچند الکساندرووا خونسردی خود را حفظ کرد و در گیم بعد، ساسنوویچ را بریک کرد و در دومین امتیاز قهرمانی خود توانست پیروزی در این دیدار و قهرمانی تورنومنت را کسب کند.

حالا با احتساب این پیروزی، الکساندرووا در تقابل‌های رو در روی خود مقابل ساسنوویچ دو پیروزی دارد و تاکنون شکست نخورده است. دیدار قبلی بین این دو بازیکن دو سال قبل و در جریان مسابقات انتخابی تنیس سن پترزبورگ برگزار شده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار