28/11/2021

تومی هاس در تلاش است آندره آغاسی و سمپراس را به مسابقات ایندین ولز بیاورد

  • توسط سروش
  • 23/08/2019
  • 0

شماره دو اسبق رنکینگ تنیس مردان ATP، تومی هاس در گفتگو با تنیس مگزین راجع به نقش خود به عنوان مسئول برگزاری تورنومنت اوپن BNP Paribas در ایندین ولز صحبت کرده است.

تلاش تومی هاس برای آوردن آغاسی و سمپراس به تنیس ایندین ولز

تومی هاس در صحبت های خود گفت:

من مالک تورنومنت ایندین ولز یعنی لری الیسون را برای سال های زیادی است که می شناسم. ما به دوستان خوبی تبدیل شده ایم، علاقه مندی های مشترکی داریم و همچنین فعالیت های مشترکی نیز انجام می دهیم. برای تنیس، ما عشق بزرگی به اشتراک می گذاریم و می توانیم روز و شب راجع به آن صحبت کنیم. هر زمان که در رویداد ایندین ولز حضور داشتم، بسیار به من خوش گذشت. پس از آن که مدیر عامل قبلی یعنی ریموند مور مسابقات را ترک کرد، مسئولان مسابقات با من تماس گرفتند.

تومی هاس درباره اینکه آندره آغاسی و پیت سمپراس در آینده یک مسابقه نمایشی در ایندین ولز داشته باشند گفت:

من هنوز هم رابطه خوبی با آنها دارم. دوست دارم به اسطوره های خودم احترام بگذارم. پیت سمپراس در نزدیکی ایندین ولز یک خانه دارد و اغلب در آنجا گلف بازی می کند. اگر او در این منطقه حضور داشته باشد و بخواهد که در یک مسابقه نمایشی یا خیرخواهانه بازی کند، قدمش به روی چشم! آندره نیز معمولا همین دور و بر است، چون آدم های زیادی را که در برگزاری تورنمنت مشارکت دارند، می شناسد.

هاس در ادامه صحبت های خود، راجع به رابطه اش با بوریس بکر نیز گفت:

من یکی از طرفداران بوریس هستم، این که در سال های اخیر چه اتفاقاتی بین من و او رخ داده اهمیتی ندارد. زمانی که یکدیگر را می بینیم، او را در آغوش می کشم و با او در مورد تنیس صحبت می کنم. زمانی که او را در زمین های تنیس می بینیم، احساس می کنم که بوریس در جایگاه مخصوص مربیان من در دیویس کاپ نشسته است. همیشه افرادی وجود دارند که راجع به بوریس بکر از من سوال می پرسند.

تومی هاس

تومی هاس در حالی این صحبت ها را عنوان می کند که در مسابقات کاپ اشتوتگارت مرسدس، اوپن بانک وینا ارسته و اوپن مایورکا نیز به عنوان سفیر تورنمنت فعالیت دارد. مدیر برنامه های سابق هاس یعنی ادوین ویندورفر نیز در تشکیلات تنیس حضور دارد. توماس ماریو هاس، متولد سوم آوریل ۱۹۷۸ یک تنیسور سابق مسابقات حرفه ای و اهل آلمان است. او از سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۷ در مسابقات تور ATP شرکت کرد. هاس در سال ۱۹۹۷ وارد رنکینگ ۱۰۰ تنیس باز برتر دنیا شد و در ماه مه سال ۲۰۰۲ میلادی نیز به بالاترین رده خود در رنکینگ مردان یعنی شماره دوم دست پیدا کرد. هاس در دوران ورزشی خود با مصدوممیت های متعدد دست و پنجه نرم کرد.

وی دو بار به این علت که به خاطر مصدومیت دوازده ماه از مسابقات دور بود، از رنکینگ جهانی نیز خارج شد. هاس در اولین دوره مصدومیت خود فصل ۲۰۰۳ را به طور کلی از دست داد و به همین دلیل نتوانست تا سال ۲۰۰۷ به جمع ده بازیکن برتر بازگردد. او همچنین در حد فاصل فوریه ۲۰۱۰ و ژوئن ۲۰۱۱ بیش از یک سال از مسابقات دور بود اما پس از آن برای بازی در تور به میادین بازگشت. تومی هاس در سال ۲۰۱۳ و پس از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی اوپن فرانسه، برای اولین بار در دوران ورزشی خود، در رده یازدهم جهان قرار گرفت. هاس توانسته سه بار به مرحله نیمه نهایی مسابقات اوپن استرالیا و یک بار هم به نیمه نهایی ویمبلدون برسد. او به مرحله یک چهارم نهایی هر چهار گرند اسلم نیز صعود کرده است. وی در بخش انفرادی ۱۵ مقام قهرمانی برده است که افتخاراتش شامل یک تورنمنت مسترز اشتوتگارت در سال ۲۰۰۱ و مدال نقره المپیک تابستانی ۲۰۰۰ می شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار