18/07/2024

جولیا گلوشکو بارنشستگی‌اش از دنیای تنیس را اعلام کرد

  • توسط سروش
  • 24/12/2019
  • 0

جولیا گلوشکو ، بانوی شماره ۷۹ سابق تنیس بانوان جهان بازنشستگی‌اش از دنیای حرفه‌ای تنیس را رسماً اعلام کرد.

خداحافظی جولیا گلوشکو از تنیس

این تنیسور ۲۹ ساله در ژوئن ۲۰۱۴ بهترین رنکینگ جهانی‌اش در دنیای تنیس را تجربه کرد و در سپتامبر سال بعد از آن موفق شد تا به سری فینال‌های مسابقات ۱۲۵k دالیان صعود کند، جایی که او مغلوب ژنگ سایسای چینی شد‌. تنها حضور جولیا گلوشکو در دور اصلی یک WTA Tour نیز به سال ۲۰۱۹ و تورنمنت استانبول باز می‌گردد، جایی‌که او با بدشانسی تمام با نتایج ۶-۴ و ۶-۴ مقابل میهایلا بوزارنسکو شکست خورد. او که در حال حاضر در جایگاه چهارصد و پانزدهم رنکینگ جهانی دنیای تنیس بانوان قرار دارد، سرانجام بازنشستگی‌اش از دنیای حرفه‌ای این ورزش را اعلام کرد. او طی پستی ایسنتاگرامی که به اشتراک گذاشت، نوشت:

بعد از فکر کردن و ماه‌ها اندیشیدن سرانجام تصمیم گرفتم تا بازنشستگی‌ام از دنیای حرفه‌ای تنیس را رسما اعلام کنم. از این رو می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و از افراد کمی که در طول دوران ورزشی‌ام همواره در کنارم بودند تشکر کنم. تیم من در دو سال گذشته از امیر حداد، کرن شلومو، ایلانیت تائو، آویهای سوروکال و اورن بار نور تشکیل می‌شد و ما در طول این دو سال روزهای خوب و بد زیادی را با یکدیگر سپری کردیم. شما قطعا مرا در تمام صحنه‌ها و اتفاقات مثبت از نزدیک مشاهده کردید و به همین دلیل باید از حضورتان در زیباترین لحظات زندگی حرفه‌ایم تشکر کنم.

جولیا گلوشکو

او در ادامه می‌افزاید:

شما به من یاد دادید که دوستیِ واقعی چیست و ما در کنار یکدیگر با سطح بالایی از حرفه‌ای‌گری موفق به ادامه دادن دوستی‌مان شدیم. امیر حداد از روز اولی که برای کار کردن با یکدیگر قرارداد بستیم از تمام توانش مایه گذاشت و با اعتماد به نفسی که به من می‌داد موجب این می‌شد که تمام تمرکزم را روی بازی‌ام بگذارم. راو باریاخ که حامی مالی من بود هم در طول دو سال گذشته شرایطم در دنیای تنیس را به دقت دنبال کرده است. از موشیکو گاملیلی، همسر فوق العاده‌ام نیز بسیار تشکر می‌کنم؛ او از روز اولی که باهم ملاقات کردیم تا به امروز، در تمامی لحظات سخت زندگی‌ام همراهم بوده و این در حالی است که گاها با وجود برنامه شلوغم به اندازه کافی در خانه نبودم. حالا هم تو در مهم‌ترین تصمیم زندگی‌ام مشوق من شدی و امیدوارم که از این تصمیمت پشمان نشوی، چراکه از حالا به بعد زمان خیلی خیلی بیشتری را در خانه سپری خواهم کرد. من عاشقانه تو را دوست دارم.

بانوی تنیس باز اوکراینی در پایان پست اینستاگرامی‌اش با تشکر از دوستان و خانواده‌اش می‌نویسد:

پدر و مادر و خواهر و برادر عزیزم، الکساشا گلوشکو و لینا گلوشکو؛ از شما نیز بسیار ممنونم چراکه در بخش قابل توجهی از دوران حضورم در دنیای تنیس شاهد فداکاری‌های شما بودم. شما هر کاری که از دستتان بر می‌آمد را برای من انجام دادید تا بتوانم با دنبال کردن رویاهایم به آنچه عاشقش بودم برسم. شما همیشه با حمایت‌ها و ابراز علاقه‌هایی که می‌کردید، عشقتان را به مقدار زیادی به من نشان دادید. بدون شما قطعا حضورم در دنیای حرفه‌ای تنیس ممکن نبود. واقعا از تصمیمی که گرفتم هیجان‌ زده‌ام و بی صبرانه منتظرم تا ببینم زندگی‌ام بعد از خداحافظی از دنیای تنیس چگونه رقم خواهد خورد.

جولیا گلوشکو که متولد دونتسک اوکراین می‌باشد جزو یهودی‌های این شهر به شمار می رفت. او از سن ۴ سالگی تنیس بازی می‌کند و در ۹ سالگی‌ به همراه خانواده‌اش از اوکراین به مودین اسرائیل مهاجرت کرد. اولیت عملکرد خوب او در مسابقات حرفه‌ای ITF به ماه می ۲۰۰۶ بر می‌گردد، جایی‌که او به فینال تورنمنت آنتالیا راه یافت و از حریف ترکیه‌ایش شکست خورد. او در نوامبر ۲۰۰۷ با پیروزی مقابل دیانا اناخه، موفق به قهرمانی در تورنمنت مایورکا شد تا نخستین قهرمانی‌اش در رقابت‌های ITF را به دست آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار