23/02/2024

دیگو شوارتزمن و گیدو پلا برای بازی در ترکیب آرژانتین در ATP Cup آماده هستند

  • توسط مینا
  • 24/12/2019
  • 0

دیگو شوارتزمن و گیدو پلا در تعطیلات جاری تقویم تنیس هر روز یکدیگر را می‌بینند. اما رابطه بین آنها چیزی چیزی فراتر از حریف تمرینی به‌منظور کسب آمادگی برای فصل ۲۰۲۰ است.

حضور دیگو شوارتزمن و گیدو پلا ATP Cup

دو بازیکن برتر کشور آرژانتین در رنکینگ تنیس مردان رابطه‌ای دوستانه‌ای با یکدیگر دارند که قدمت آن به اولین روزهای رویاپردازی‌شان در ورزش تنیس باز می‌گردد. آنها به‌زودی باید فصل آینده را با رهبری تیم آرژانتین در اولین دوره از مسابقات ATP Cup آغاز کنند. شوارتزمن و پلا به‌دنبال آن هستند که همراه با تیم کشورشان، آرژانتین در گروه E مسابقات و در شهر سیدنی از سد تیم‌های اتریش، کرواسی و لهستان عبور کنند. خوان ایگناسیو لوندرو، ماکسیمو گونزالس و آندرس مولتنی دیگر اعضای تیم آرژانتین در رویداد ATP Cup خواهند بود. دیگو شوارتزمن در این رابطه گفته است:

در گروه ما چند رقیب بسیار سرسخت مثل دومینیک تیم که من قرار است با او بازی کنم و همچنین برنا کوریچ حضور دارند. من باید در همان ابتدای سال ۲۰۲۰ برای بازی کردن و رقابت در مقابل آنها آماده باشم.

شوارتزمن در ماه آگوست در مسابقات لوس کابوس با غلبه بر تیلور فریتز به قهرمانی رسید و پس از آن اولین حضور خود در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات یو اس اوپن را تجربه کرد. این تنیسور ۲۷ ساله همچنین در مسابقات وین با شکست برابر دومینیک تیم دوم شد و در بوینس آیرس در دیدار نهایی به سچیناتو باخت. او همچنین در مسابقات روم، برای اولین‌بار طعم حضور در مرحله نیمه نهایی یک رویداد مسترز هزار امتیازی ATP را چشید. شوارتزمن در ادامه صحبت‌های خود گفت:

تمرکز اصلی من بر روی این است که روز به روز پیش بروم. در هر کاری که شما قصد انجام آن را دارید، مهم‌ترین مسئله این است که خسته‌کننده نباشید. این بتوانید با حس رقابت‌طلبی ادامه بدهید یک چالش روانی استو حالا ما باید با یکدیگر تطبیق پیدا کنیم. این تاحدودی به تیم بستگی دارد. در مسابقات آتی امتیازات رنکینگ و همچنین مبلغ زیادی به‌عنوان جایزه وجود دارد.

دیگو شوارتزمن

شوارتزمن نفر شماره پنج سابق دنیا و قهرمان سال ۲۰۰۴ رولان گاروس یعنی گاستون گادیو را به‌عنوان کاپیتان (نقشی مثل مربی) تیم آرژانتین انتخاب کرد. هرچند خودش معتقد است این تصمیمی بود که مورد تأیید تمام اعضای تیم قرار گرفت:

همه ما گادیو را انتخاب کردیم. ما به این نتیجه رسیدیم که او منطقی‌ترین گزینه ممکن است زیرا اگر من مربی خودم را انتخاب کنم تا تمام بازیکنان دیگر را کاپیتانی کند، همه‌چیز دشوار خواهد شد. گاستون برای همه یک انتخاب خوب است.

پلا نیز قصد دارد که پس از سپری کردن بهترین فصل خود در سال ۲۰۱۹، که طی آن موفق شد به جمع ۲۵ نفر برتر رنکینگ ATP راه پیدا کند به این روند خوب خود ادامه بدهد. او در سائوپائولو موفق شد با غلبه بر گارین نخستین قهرمانی تور ATP خودش را جشن بگیرد. پلا در کوردوبا با شکست برابر لوندرو در فینال دوم شد و در مسابقات تنیس ویمبلدون نیز توانست اولین حضور خود در مرحله یک چهارم نهایی یک گرند اسلم را تجربه کند. او برای بازی در کنار شوارتزمن اشتیاق بالایی دارد و معتقد است که می‌تواند در سیدنی تأثیرگذار باشد. پلا نیز در مصاحبه‌ای عنوان کرد:

بازی کردن در یک تیم در ابتدای سال یک تجربه زیبا خواهد بود و من خوشحالم که می‌توانم همراه با هم‌تیمی‌هایم برای آرژانتین بازی کنم. دیگو شوارتزمن را همه می‌شناسند. او یکی از بهترین بک‌هندها را در مسابقات دارد و واقعا خوب است. در تور ATP بازیکنان چندانی مشابه او حضور ندارند و ثبات بازی او در کمتر بازیکنی دیده می‌شود. به همین دلیل است که برای سه سال در میان ۳۰ بازیکن برتر رنکینگ حضور دارد. هدف من این است که در سال ۲۰۲۰ نیز در همین مسیر بمانم. من می‌خواهم بهترین تنیس خودم را بازی کنم و رنکینگم را ارتقا بخشم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار