18/07/2024

مارات سافین: روسیه قهرمان آینده مسابقات ATP Cup خواهد بود

  • توسط سروش
  • 04/01/2020
  • 0

مارات سافین ، در دوران بازی خود زمانی که در زمین تنیس حاضر می‌شد با تمام وجود بازی می‌کرد و به همین دلیل در قلب هواداران جا داشت.

مصاحبه مارات سافین

اما این کاپیتان کاریزماتیک تیم روسیه و شماره یک سابق تنیس مردان گفته است که در اولین دوره از مسابقات ATP Cup با هوشیاری بالایی بازی‌ها را تحت نظر خواهد گرفت. مارات سافین روز سه‌شنبه در شهر پرت، استرالیا در گفتگو با رسانه‌ها عنوان کرد:

کاپیتان یک تیم باید به مربیان هر بازیکن احترام بگذارد، ما با یکدیگر کار خواهیم کرد. همه‌چیز بر عهده من نخواهد بود و مربیان بهتر از من بازیکنان خودشان را می‌شناسند و بر روی عملکرد بازیکن تأثیر بزرگتری خواهند داشت. من نمی‌خواهم خیلی در امور تیم دخالت کنم چون شاید تأثیر درستی نداشته باشد. من می‌خواهم بازیکنان تیم خودشان باشند چون هرکس شخصیت خودش را دارد و بیشترین تلاشش را انجام می‌دهد. من می‌خواهم آنها رویکرد خودشان را داشته باشد و من نیز کاملاً مراقب حرف‌هایم خواهم بود.

مارات سافین در ترکیب تیم خود دو بازیکن از جمع ۲۰ نفر برتر رنکینگ ATP را در اختیار خواهد داشت و در جریان بازی‌های روسیه در استادیوم رک آرنا همراه با ژیل سروارا (مربی تنیسور رده پنجم جهان، دنیل مدودف) و ودران مارتیچ (مربی تنیسور رده ۱۷ جهان یعنی کارن خاچانوف) بر روی نیمکت خواهد نشست. سافین در ادامه صحبت‌های خود با یک لبخند گفت:

من معتقدم که ما تیم رویایی را در اختیار داریم و همچنین قهرمانان آینده مسابقات ATP Cup خواهیم بود. من واقعا به تیم احساس خوبی دارم و از اینکه عضوی از یک تیم عالی هستم احساس لذت و افتخار می‌کنم. همه بازیکنان انسان‌های خوبی هستند که این بسیار مهم است.

مارات سافین

روسیه نخستین دیدار خود را روز جمعه برابر ایتالیا برگزار خواهد کرد. سافین در رابطه با این بازی گفته است:

بازی اول همواره سخت است و اولین بازی در آن استادیوم محسوب می‌شود. بازی کردن در برابر ایتالیایی‌ها همیشه دشوار است. آنها پرتلاشند و برای ما مهم است که گام اول را به‌خوبی برداریم. این قطعا سخت خواهد بود اما اعتماد به نفس ما بسیار بالاست. چند روز می‌شود که ما در استرالیا هستیم و آماده بازی هستیم. با توجه به آنکه دنیل و کارن اکنون وضعیت خوبی دارند، کشور روسیه به ورزش تنیس علاقه‌مند شده است. اما ما می‌خواهیم هاکی روی یخ را از صدر فهرست ورزش‌های مورد علاقه در روسیه کنار بزنیم و باعث افتخار مردم شویم.

مدودف که در فصل ۲۰۱۹ آمار ۵۹ برد و ۲۱ باخت را ثبت کرد و از این نظر بهترین فصل خود را پشت سر گذاشت، چهار قهرمانی در سال قبل کسب کرد. او روز جمعه باید در بازی بخش انفرادی بین دو تیم برابر فابیو فونینی قرار بگیرد. بازیکن شماره ۵ دنیا درباره این دیدار گفت:

من بازی کردن برابر فابیو را دوست دارم. او کاملا مناسب سبک بازی من است. من فکر نمی‌کنم که او دوست داشته باشد با من بازی کند. تماشای این که او در روز جمعه چه کار خواهد کرد هیجان‌انگیز است. من همیشه به بازی کردن برای کشورم افتخار می‌کنم. امیدوارم که خیلی خوب باشم. هدف اولم این است که تلاش کنم و ثبات داشته باشم.

کارن خاچانوف نیز گفته است:

بازی کردن برای پرچم کشورتان همیشه زیبا است و معنای خاصی دارد. ما سعی خواهیم کرد که بهترین تلاش خود را انجام بدهیم و برای رسیدن به قهرمانی نهایی مسابقات هدف داریم. همه از اینکه قرار است در ATP Cup شرکت کنند مفتخر هستند. این تورنومنت شروعی بزرگ برای سال ۲۰۲۰ خواهد بود. من قبلاً در شهر پرت بوده‌ام. زمین در مقایسه با گذشته کمی کندتر شده است اما خیلی خوب آماده شده‌ایم.

تیم روسیه علاوه بر مدودف و خاچانوف، تیموراز گاباشویلی، ایوان ندلکو و کنستانتین کراوچوک را نیز در اختیار خواهد داشت و باید در گروه D مسابقات با ایتالیا، آمریکا و نروژ رقابت کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار