23/02/2024

پیروزی اسپانیا و صربستان و شکست اتریش در روز دوم مسابقات ATP Cup

  • توسط مینا
  • 05/01/2020
  • 0

تنیسور شماره یک جهان یعنی رافائل نادال، کار خود در مسابقات ATP Cup را با کسب یک پیروزی مهم برای اسپانیا برابر تیم گرجستان آغاز کرد. این اولین دیدار اسپانیا در نخستین دوره از مسابقات ATP Cup بود.

مسابقات ATP Cup ؛ شروع اسپانیا و صربستان با پیروزی

برای اولین حضور نادال در استادیوم رک آرنا در شهر پرت استرالیا، هواداران بسیاری به ورزشگاه آمده بودند و پرچم اسپانیا را تکان می‌دادند. اما این تنیسور اهل مایورکا، چندان مطابق میل خود بازی نکرد هرچند در نهایت با نتیجه ۶-۳، ۷-۵ موفق شد پس از یک ساعت و پنجاه دقیقه، نیکولوز باسیلاشویلی را شکست بدهد. رویداد ۲۴ تیمی ATP Cup از سوم تا دوازدهم ژانویه در سه شهر بریسبین، پرت و سیدنی برگزار می‌شود و هشت تیم مرحله حذفی از روز پنجشنبه تنها در شهر سیدنی با یکدیگر دیدار خواهند کرد. باسیلاشویلی سال قبل تا رده شانزدهم رنکینگ ATP نیز بالا آمد اما در نهایت چهارمین باخت متوالی خود برابر رافا را تجربه کرد.

نادال نیز در سال ۲۰۱۹ که آن را به‌عنوان نفر اول تمام کرد، در ۵۸ دیدار از ۶۵ بازی به پیروزی رسیده بود و چهار جام قهرمانی را بالای سر برد که شامل دوازدهمین قهرمانی در رولند گاروس، چهارمین قهرمانی یو اس اوپن و دو قهرمانی مسترز در شهرهای روم و مونترال می‌شود. اما قبل از نادال، روبرتو باتیستا آگوت در اولین بازی بخش انفرادی دیدار اسپانیا و گرجستان پیروزی را از آن خود کرد. تنیسور شماره ۹ جهان توانست به‌راحتی الکساندر مترولی را با نتایج ۶-۰، ۶-۰ ظرف تنها ۷۲ دقیقه از پیش رو بردارد. باوتیستا آگوت در رابطه با این دیدار گفت:

این یک بازی فوق‌العاده و یک شروع فوق‌العاده برای تورنومنت بود. من درباره مترولی اطلاعاتی نداشتم. اما از کسانی که او را می‌شناختند پرسیدم و آنها نظرات خود را مطرح کردند. در این مسابقات هر بازی اهمیت دارد و من تا انتهای با جدیت بازی کردم.

در بازی بخش دوبل نیز فلسیانو لوپز در کنار پابلو کارنو باستا پیروزی سوم را مقابل بخشی و سیوادزه برای اسپانیا به امغان آوردند تا این تیم بازی اول خود در گروه B را با پیروزی پشت سر بگذارد.

اما برنا کوریچ که شش بازی آخر خود در سال ۲۰۱۹ را به حریفان واگذار کرده بود توانست در دیگر دیدار روز شنبه به شکلی باورنکردنی به این روند ناکامی پایان بدهد. تنیسور شماره دوازده سابق ماسابقات مردان در دیدار برابر حریف قدرتمند خود یعنی دومینیک تیم دوباره مثل روزهای خوبش در تنیس به میدان رفت تا نفر اول تیم اتریش را با نتایج ۷-۶ (۴)، ۲-۶، ۶-۳ شکست بدهد تا پیروزی کرواسی برابر اتریش را در گروه E مسابقات ATP Cup قطعی کند. کوریچ در رابطه با این پیروزی گفت:

من خیلی خوشحالم. من در حالی به این بازی آمدن که اعتماد به نفس چندان بالایی نداشتم و اخیراً خوب بازی نمی‌کردم. اما حقیقتش نمی‌دانستم باید انتظار چه چیزی را داشته باشم، نمی‌دانستم خوب بازی خواهم کرد یا بد.

مسابقات ATP Cup

اما دومینیک تیم در حالی پا به استادیوم کن رزول گذاشت که پیش از این سه پیروزی پیاپی برابر رقیب ۲۳ ساله خود کسب کرده بود. تیم در انتهای سال خوب خود به دیدار نهایی مسابقات Nitto ATP Finals راه یافته بود. اما کوریچ بدون ترس از کارنامه خوب تیم در این دیدار حاضر شد و توانست پیروزی تیم کرواسی مقابل اتریش را حتمی سازد.

در اولین بازی انفرادی نیز شماره سه سابق تنیس مردان یعنی مارین کیلیچ مقابل دنیس نواک در آستانه شکست قرار گرفت اما در نهایت با نتایج ۶-۷ (۴)، ۶-۴، ۶-۴ پیروزی اول را برای کرواسی ثبت کرد. کیلیچ هم‌اکنون در رده ۳۹ رنکینگ، بدترین رتبه‌اش از سال ۲۰۱۳ حضور دارد و دنیس نواک نیز رده ۱۰۸ را به خود اختصاص داده است. در بازی سوم و همان دیدار دوبل، ایوان دودیگ و نیکولا مکتیچ با غلبه بر اولیور ماراک و یورگم ملز با نتیجه ۷-۶ (۴)، ۶-۲ پیروزی قاطع سه بر صفر را برای کرواسی به ارمغان آوردند.

اما در آخرین بازی حساس روز، پس از غلبه بر کوین اندرسون با نتایج ۷-۶ (۵)، ۷-۶ (۶) در ساعات انتهایی روز در شهر بریسبین بود که نواک جوکوویچ راکت تنیس خود را روی زمین انداخت و با تکان دادن دستان خودش در آسمان، هواداران خود و تیم صربستان را به تشویق تهییج می‌کرد. شادی بی‌حدوحصر جوکر پس از آن نیز ادامه داشت. اما این شادی جوکوویچ و تیم صربستان پس از قهرمانی در ATP Cup نبود بلکه آنها تنها اولین پیروزی خود در مسابقات را برابر آفریقا جنوبی کسب کرده بودند. تنیسور شماره دو مسابقات مردان پس از بازی دشوار خود گفت:

من فکر می‌کنم این دیدار یک بازی فوق‌العاده برای شروع فصل من بود. من به‌طرز لذت‌بخشی شگفت‌طده شده بودم و از تمام هوادارانی که به ورزشگاه آمدند و صبر کردند و تا پایان بازی در استادیوم ماندند تشکر می‌کنم. مخصوصاً هواداران صرب که اشتیاق بالایی از خود نشان دادند.

اما کوین اندرسون ۳۳ ساله از تاریخ پنجم جولای و مسابقات ویمبلدون تا به امروز در هیچ مسابقه دیگری به میدان نرفته بود و در سال ۲۰۱۹ به‌علت مصدومیت‌های متعدد (آرنج راست، زانوی راست) تنها در پنج تورنومنت بازی کرده بود. این تنیسور بلندقامت در ماه سپتامبر به خاطر جراحی زانو ناچار شد به کار خود در فصل ۲۰۱۹ پایان بدهد. پیش از این دیدار نیز دوشان لایوویچ، دیگر بازیکن صربستان توانست لوید هریس را در سه ست شکست بدهد تا آفریقا جنوبی کار خود در این دیدار را با شکست آغاز کرده باشد. در بازی دوبل نیز زوج نیکولا کاسیچ و ویکتور ترویکی از صربستان با نتایج ۶-۳، ۶-۲ مقابل ریون کلاسن و روان رولوفس به پیروزی رسیدند تا برد صربستان مقابل آفریقا جنوبی قاطعانه باشد.

در دیگر بازی‌های روز دوم ATP Cup، آرژانتین با نتیجه ۲-۱ از سد لهستان عبور کرد. فرانسه نیز شیلی را ۲-۱ شکست داد و ژاپن با نتیجه ۳-۰ برابر اوروگوئه به پیروزی رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار