27/05/2024

روز سوم مسابقات ATP Cup ؛ صعود روسیه و استرالیا به دور بعد

  • توسط مینا
  • 06/01/2020
  • 0

جیمی ماری و جو سالیزبری در اولین دیدار تیم بریتانیا در مسابقات ATP Cup در مقابل بلغارستان این فرصت را داشتند که نخستین پیروزی کشورشان را در بازی دوبل قطعی کنند اما دو امتیاز مچ پوینت را از دست دادند. آنها بعد از ظهر روز یکشنبه نیز دو مچ را از دست دادند اما سومی را از آن خود کردند.

نخستین پیروزی بریتانیا در مسابقات ATP Cup

ماری و سالیزبری ساندر ژیل و یوران ولیگن را با نتایج ۶-۳، ۷-۶ (۷) در مدت یک ساعت و ۳۶ دقیقه از پیش رو برداشتند تا بریتانیا با نتیجه ۲-۱ مقابل بلژیک به پیروزی برسد. بریتانیا زمانیی مجبور شد در دیدار مقابل بلژیک بازی سوم را انجام بدهد که بازیکن شماره ۱۵۷ جهان و کاپیتان تیم بلژیک یعنی استیو دارسیس در کمال تعجب و در اولین بازی انفرادی این دیدار کمرون نوری را از پیش رو برداشت. دارسیس تنیسور شماره ۵۳ جهان را با نتایج ۶-۲، ۶-۴ شکست داد تا بلژیک ابتدا ۱-۰ پیش بیفتد. این بازی یک ساعت و ۱۲ دقیقه طول کشید.

اما در دومین بازی انفرادی، دن ایوانز نفر شماره ۱۱ رنکینگ ATP یعنی دیوید گافین را با نتایج ۶-۴، ۶-۴ از پیش رو برداشت تا نتیجه بازی ۱-۱ شود. پس از آنکه ایوانز در مسابقات ویمبلدون سال قبل، نیکولوز باسیلاشویلی که آن زمان نفر شانزدهم دنیا بود را شکست داده بود، تا به امروز دیگر در مقابل هیچ بازیکنی از جمع بیست نفر برتر رنکینگ به پیروزی نرسیده بود. برد ایوانز باعث شد تا تعیین سرنوشت دیدار بریتانیا و بلژیک در استادیوم کن رزوال به بازی دوبل بکشد. ماری و سالیزبری این برد تعیین‌کننده خود را برابر یک زوج قدرتمند به‌دست آوردند. ژیل و ولیگن بلژیکی در سال ۲۰۱۹ سه قهرمانی ATP کسب کرده بودند. اما سالیزبری و ماری که هرکدام به‌طور جداگانه در تورنومنت Nitto ATP Finals حضور داشتند حتی یک‌بار هم مقابل دو بازیکن بلژیکی با بریک پوینت روبه‌رو نشدند. جیمی ماری پس از این دیدار گفت:

دن ایوانز امروز یک بازی عالی انجام داد. من نمی‌دانم جو سالیزبری چه حسی داشت اما خودم اصلاً نمی‌خواستم این فرصت را از دست بدهم. ما یک شانس دیگر برای پیروزی داشتیم و دیکر نمی‌توانستیم این بازی را از دست بدهیم. ما باید بازی برابر بلژیک را می‌بردیم تا ارزش کار ایوانز حفظ شود.

اما در دیگر دیدار مهم روز سوم مسابقات ATP Cup ، کارن خاچانوف و دنیل مدودف به تیم روسیه کمک کردند تا برابر تیم آمریکا به پیروزی برسند. این بازی از گروه D و در شهر پرت برگزار می‌شد. خاچانوف برای کسب دومین پیروزی خودش در پرت مجبور شد یک‌بار دیگر مثل بازی اول به بازی برگردد. او در مدت یک ساعت و ۵۲ دقیقه برای تیلور فریتز با نتایج ۳-۶، ۷-۵، ۶-۱ به پیروزی رسید. این در حالی است که در بازی دوم انفرادی دیدار روسیه-آمریکا که در استادیوم رک آرنا برگزار می‌شد، دنیل مدودف سرویس جان ایسنر را بریک کرد و تنها مرتکب دو اشتباه فردی شد تا در نهایت با نتایج ۶-۳، ۶-۱ پیروزی را در مدت تنها ۶۰ دقیقه از آن خود کند. در بازی دوبل اما تیم آمریکا متشکل از آستین کراجیسک و رجیو رم با غلبه بر تیم خاچانوف و مدودف با نتایج ۶-۳، ۶-۴ در ۶۷ دقیقه از ثبت یک شکست کامل برای آمریکا جلوگیری کردند.

مسابقات ATP Cup

کاپیتان تیم روسیه و بازیکن شماره یک سابق جهان یعنی مارات سافین، در پاسخ به اینکه آیا برای بازی دوبل دیدار برابر نروژ در روز جمعه به بازیکنان دیگری غیر از مدودف و خاچانوف بازی خواهد داد اینطور گفت:

در حال حاضر تصمیم من بر این است که مدودف و خاچانوف هرتعداد بازی که می‌توانند انجام بدهند تا به فشردگی این تورنومنت و دیدارهای آینده‌شان عادت کنند مخصوصاً اگر زمانی در آینده تصمیم بگیرند در کنار هم در مسابقات دوبل به میدان بروند.

اما حالا فارغ از آنکه تیم روسیه در دیدار روز سه‌شنبه برابر نروژ چه نتیجه‌ای کسب کند، این تیم به‌عنوان صدرنشین گروه D برای برگزاری بازی‌های مرحله حذفی مسابقات ATP Cup به شهر سیدنی سفر خواهد کرد. دنیل مدودف، تنیسور شماره پنج جهان نیز درباره بازی خود برابر جان ایسنر اینطور گفت:

فکر می‌کنم من خیلی خوب بازی کردم. شکست دادن جان ایسنر با چنین امتیازی یک دستاورد بزرگ است. قبل از بازی می‌دانستم که باید تا بیشترین حد ممکن ضربات او برگردانم. و این روش امشب جواب داد. از اینکه یک پیروزی مهم کسب کردیم برای تیم خوشحالم.

اما در نتیجه یکی دیگر از رویارویی‌های مهم روز، تیم استرالیا نیز برای حضور در مرحله حذفی راهی شهر سیدنی خواهد شد. میزبان مسابقات ATP Cup در واقع به اولین تیم این رویداد تبدیل شد که مجوز حضور در جمع هشت تیم نهایی را کسب می‌کند. در بعداز ظهر روز یکشنبه، برای دومین مرتبه در این تورنمنت در حالی که یک ست از حریف خود عقب افتاده بود مقابل حریفش به پیروزی رسید. ده مینار توانست دنیس شاپووالوف از کانادا را با نتایج ۶-۷ (۶)، ۶-۴، ۶-۲ شکست دهد. این بازی در واقع مصاف دوتا از استعدادهای بزرگ و بیست ساله ATP بود.

پیش از این دیدار یک استرالیایی دیگر یعنی جان میلمن که به‌جای نیک کیریوس (درد در ناحیه کمر) اولین بازی انفرادی را برگزار می‌کرد توانست فلیکس اوژه الیاسیم را با نتایج ۶-۴، ۶-۲ از پیش رو بردارد و کشور میزبان را پیش بیندازد. میلمن این پیروزی را در شهر مادری خود یعنی بریسبین که یکی از سه شهر محل برگزاری مسابقات گروهی است جشن گرفت. کریس گاچون و جان پیرز در بازی دوبل نیز یک برد دیگر برابر استرالیا کسب کردند تا کانگوروها ۳-۰ کانادا را شکست داده باشند.

در دیگر مسابقات روز، بلغارستان ۲-۱ مولداوی را از پیش رو برداشت، ایتالیا ۲-۱ نروژ را شکست داد و آلمان نیز با همین نتیجه برابر یونان به پیروزی رسید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار