23/02/2024

تیم آلمان نخستین پیروزی‌اش در مسابقات ATP Cup را مقابل یونان به دست آورد

  • توسط مینا
  • 06/01/2020
  • 0

تیم آندریاس مایس و کوین کراویتز از آلمان با دفاع در مقابل شش مچ پوینت میخاییل پرولاراکیس و استفانوس تسیتسیپاس یونانی، تیم آلمان را به نخستین پیروزی‌اش در مسابقات ATP Cup رساندند.

پیروزی آلمان در مسابقات ATP Cup

مایس و کراویتز که به Nitto ATP Finals ۲۰۱۹ صعود کرده بودند و مدافع عنوان قهرمانی رولان گاروس هستند، در تای برک با نتیجه ۵/۰ از رقیب‌ یونانی‌شان عقب بودند و جمعیت حاضر در وررشگاه هم پرچم‌های آبی و سفید به اهتزاز در آورده بود. با این حال آلمان‌ها در امتیازهای ۸/۹، ۱۰/۱۱، ۱۱/۱۲، ۱۲/۱۳، ۱۳/۱۴، ۱۴/۱۵ مقابل مچ پوینت‌های حریف دفاع کردند تا در نهایت با نتیجه ۳-۶، ۶-۳ و ۱۷-۱۵ حریفشان را از پیش‌رو بردارند. مایس گفت:

به روشی که برای بازگشت به بازی و پیروزی، در پیش گرفتیم بسیار افتخار می‌کنم. بوریس هم به ما اعتقاد داشت و بسیار خوشحالم که در نهایت تیم پیروز میدان بودیم. از اینکه بخشی از این تیم هستم و در چنین بازی‌هایی حضور می‌یابم بسیار خوشحالم. تمرین‌هایی که طی سالیان متمادی می‌کنید برای به دست آوردن چنین جایگاه و پیروزی‌هایی می‌باشد. هیچ چیز لذت بخش‌تر از به دست آوردن امتیاز پایانی بازی نیست.

بوریس بکر، کاپیتان تیم آلمان می‌گوید این تیم با وجود شکست ۳-۰ شنبه شبش مقابل استرالیا در مسابقات ATP Cup ، در دیدار برابر یونان به خودباوری‌ای که باید رسیده بود:

اگر چنین پایانی انتظارمان را نمی‌کشید من در طول شب اینجا نمی‌ماندم. باید از بازیکنانم به سبب تسلطی که بر اعصابشان داشتند تشکر کنم. آن‌ها تا پایان بازی اعتقادشان بر پیروزی در این دیدار را حفظ کردند. با وجود شکست ۳-۰ مقابل استرالیا، ما در کنار یکدیگر ماندیم. ما دیروز کار کردیم، شام خوردیم و سپس به بحث در مورد چگونگی روندی که باید در بازی امروز در پیش بگیریم صحبت کردیم. همه ما به پیروزی باور داشتیم.

مسابقات ATP Cup

قبل از آن در بخش افرادی، تسیتسیپاس به پنجمین پیروزی‌اش مقابل مرد شماره ۷ دنیای تنیس یعنی الکساندر زوروف رسید و یونان را در آستانه پیروزی قرار داد. تسیتسیپاس گفت:

بابت عملکردم در بخش انفرادی بسیار خوشحالم و در بازی‌های دوبل هم خوب کار کردم. به مسیری که در بازی‌هایم در پیش گرفتم افتخار می‌کنم و از طرفی بسیار ناامیدم. چراکه می‌توانستیم برنده دیدارهای امروز باشیم. ما هواداران بسیار بیشتری از آن‌ها داشتیم و این مسئله است که شکست در این بازی را ترسناک‌تر می‌کند.

قهرمان Nitto ATP Finals، در ۸۳ درصد از سروهای اولش موفق ظاهر شد و چهار بار زورفی را برک کرد که ۱۰ بار متحمل دبل فول شد. زورف گفت:

سرویس‌های من به خوبی برگشت داده نشد و دبل فول‌های زیادی را متحمل شدم. مقابله با سرویس‌هایی که بالغ بر ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارند راحت نیست.

جان لنارد اشتراف هم با نتیجه ۶-۴ و ۶-۱ پرولاراکیس را شکست داد تا نخستین پیروزی‌اش در مسابقات ATP Cup را به دست آورد. اشتراف شروع ضعیفی داشت و حتی با نتیجه ۳-۲ از حریفش عقب افتاد. با این حال این تنیسور ۲۹ ساله، دو بار پرولاراکیس را برک کرد. اشتراف گفت:

او بسیار تهاجمی بازی می‌کرد و نمی‌دانستم که چگونه باید با آن مقابله کنم. وقتی که بازی ۳-۲ شد به خودم گفتم که باید راهی را برای جلوگیری از این روند پیدا کنم و در نهایت موفق به انجام این کار شدم.

اشتراف در نزدیک به ۷۰ درصد از سرویس‌هایش برنده شد. اشتراف با قرارگیری در رده ۳۵ رنکینگ جهانی سال ۲۰۱۹ را به عنوان دومین تنیسور برتر آلمان به پایان برده بود. او در نخستین دیدارش به نیک کیریوس استرالیا باخت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار