15/04/2024

استرالیا و بریتانیا اولین دیدار یک چهارم نهایی مسابقات ATP Cup

  • توسط مینا
  • 08/01/2020
  • 0

فابیو فونینی و استفانو تراوالیا هردو با عملکرد درخشان خود به تیم ایتالیا کمک کردند تا روز سه‌شنبه در مسابقات گروه D مسابقات ATP Cup دومین پیروزی خود در مرحله گروهی را کسب کند.

تقابل استرالیا و بریتانیا در مسابقات ATP Cup

فونینی امروز توانست در استادیوم رک آرنا شهر پرت با غلبه بر جان ایسنر از آمریکا با نتایج ۶-۴، ۷-۶ (۵) در نود دقیقه توانست به روند دو شکست پیاپی خود در اولین دوره از مسابقات ATP Cup پایان بدهد. تراوالیا نیز در اولین بازی انفرادی توانست برابر تیلور فریتز به پیروزی برسد. سیمونه بوللی و فونینی نیز در انتها در بازی دوبل با نتایج ۶-۴، ۶-۷ (۵) و ۱۰-۳ مقابل آستین کراجیچک و رجیو رام برد سوم را برای ایتالیا به دست آوردند تا این تیم در نتیجه کلی آمریکا را ۳-۰ از پیش رو برداشته باشد. فونینی که تنیسور شماره ۱۲ دنیا است، از ۴۳ امتیاز مربوط به سرویس اول خودش، ۴۲ تا را کسب کرد. او توانست جان ایسنر را در گیم‌ نهم از ست اول بریک کند و تنها بریک پوینت او را زمانی که بازی در ست اول ۱-۰ بود سیو کند. ایسنر از مجموع ۵۲ ضربه ایس خودش در این تورنومنت، ۱۵تا را در این بازی ثبت کرد تا در نهایت بر اساس قانون نانوشته ‌و خیریه‌ای که نیک کیریوس بنا نهاد، ۵۲۰۰ دلار به قربانیان آتش‌سوزی بزرگ استرالیا کمک کند. جان ایسنر پس از پایان این دیدار گفت:

من اصلاً نتوانستم به او نفوذی داشته باشم. بازی سختی بود. او ضربات را به خوبی رد می‌کند. شرایط زمین شاید اندکی کند باشد پس ضربه زدن در زمین نیز سخت خواهد بود مخصوصاً در برابر بازیکنی مثل فونینی. این مشکلی بود که من در بازی امشب با آن روبه‌رو شده بودم.

تراوالیا نیز ۴۳ ضربه وینر داشت که شامل ۱۷ ضربه ایس شدند. او توانست در دیداری که یک ساعت و ۴۲ دقیقه طول کشید، تیلور فریتز را با نتایج ۷-۶ (۳)، ۷-۶ (۵) از پیش رو بردارد. اما در دیگر دیدار روز یعنی صف‌آرایی استرالیا برابر تیم یونان، نیک کیریوس در مقابل چشمان جمعیت پرشور هواداران استرالیایی، تنیسور شماره ۶ جهان یعنی استفانوس سیتسیپاس را با نتایج ۷-۶ (۷)، ۶-۷ (۳)، ۷-۶ (۵) از پیش رو بردارد. استرالیا که از روز یکشنبه در صدر گروه F قرار گرفته بود باید برای بازی در مرحله حذفی راهی شهر سیدنی شود. آنها اولین بازی مرحله یک چهارم نهایی را مقابل تیم بریتانیا برگزار خواهند کرد. استرالیایی‌ها با این انگیزه وارد مرحله بعد خواهند شد که جام قهرمانی را در خانه بالای سر ببرند. کیریوس پس از این دیدار گفت:

من در لحظات حساس بازی سرویس‌های خیلی خوب زدم و جو ورزشگاه نیز فوق‌العاده بود. ما با روند خوبی به سیدنی خواهیم رفت. امروز خیلی راحت می‌توانستیم پایمان را از روی پدال گاز برداریم. من فکر می‌کنم هردو بازیکن یونان با قدرت تمام در این دیدار حاضر شدند و آنها واقعاً می‌خواستند در این دیدار به پیروزی برسند. به هر حال من خوشحالم که امروز به پیروزی رسیدیم.

مسابقات ATP Cup

استفانوس تسیتسیپاس نیز پس از این بازی گفت:

ما در بریزبین قرعه دشواری داشتیم اما با هر چیزی که در اختیار داشتیم به میدان رفتیم. کانادا، استرالیا و آلمان، یکی از بزرگترین تیم‌های در تنیس در مقابل کشور کوچکی مثل یونان که در این ورزش تاریخچه‌ای ندارد. ما باید به خودمان افتخار کنیم. ما با جدیت مبارزه کردیم و خواستیم که به تمام جهان ثابت کنیم که می‌توانیم در هرکجا که بخواهیم بازی کنیم.

در دیگر بازی انفرادی این دیدار نیز جان میلمن ۳۰ ساله که یار ذخیره تیم استرالیا است توانست میکاییل پروولاراکیس را با نتیجه ۴-۶، ۶-۱، ۷-۶ (۱) از پیش رو بردارد. همچنین در بازی بخش دوبل نیز کریس گاسیونه و جان پیرز با پیروزی برابر زوج یونانی مارکوس کولاولونیس و پتروس سیتسیپاس با نتیجه ۶-۳، ۶-۴ به پیروزی برسند تا استرالیا یونان را هم با نتیجه ۳-۰ شکست داده باشد.

اما در یکی دیگر از بازی‌ها روز سه‌شنبه مسابقات ATP Cup ، پس از آنکه دیگر همگروهی تیم بریتانیا یعنی بلژیک با پیروزی در بازی سرنوشت‌ساز دوبل برابر بلغارستان پیروزی را از آن خود کند، صعود یاران جیمی ماری به جمع هشت تیم پایانی صعود کند. اگر بلغارستان آن بازی دوبل را از بلژیک برده بود، الان یاران گریگور دیمیتروف به جای بریتانیا در مرحله حذفی حضور داشتند. دنی ایوانر پس از آنکه روز یکشنبه مقابل نفر شماره ۱۱ جهان یعنی دیوید گافین به یک پیروزی غیرمنتظره دست یافت، به روند خوبش ادامه داد و در رویارویی بریتانیا مقابل مولداوی با نتیجه ۶-۲، ۶-۲ رادو آلبوت را شکست داد. بریتانیا در نهایت مولداوی را با نتیجه ۳-۰ از پیش رو برداشت. ایوانز پس از این بازی گفت:

اگر کَم (کمرون نوری) در بازی اول شکست خورده بود وضعیت دشوار می‌شد و سپس ما دیگر نمی‌توانستیم در تورنمنت حضور داشته باشیم. اما واضح بود که روی ما فشار قرار داشت. اما به نظرم خودم خیلی خوب بازی کردم و امیدوارم که بچه‌ها از پسش بربیایند.

تنیسور شماره یک بریتانیا سال گذشته در دیداری که شاید بزرگترین بازی دوران حرفه‌ای آنها محسوب می‌شود برابر آلبوت قرار گرفته بود. در واقع در دیدار نهایی مسابقات دلری بیچ، آلبوت با بازگشت به بازی توانست ایوانز را از پیش رو بردارد و اولین قهرمانی خود در تور ATP را جشن بگیرد. اما پس از همان شکست ایوانز موفق شده سه پیروزی پیاپی برابر آلبوت کسب کند. تیم هنمن، کاپیتان تیم بریتانیا در همین رابطه گفته است:

من امروز از دن ایوانز پرسیدم که آیا می‌توانی در این دیدار به میدان بروی و کار را تمام کنی و او نیز دقیقاً همین کار را انجام داد. آلبوت کسی است که ایوانز را سال قبل در یک فینال شکست داد. او بازیکن خوبی است اما دن پیروزی را کسب کرد.

کمرون نوری در بازی اول انفرادی و تیم دوبل بریتانیا یعنی جو سالیزبری و جیمی ماری نیز حریفان مولداویایی خود را شکست دادند تا بریتانیا به پیروزی ۳-۰ رسیده باشد. در دیگر بازی‌های امروز ATP Cup، بلژیک ۲-۱ بلغارستان را شکست داد، روسیه ۳-۰ مقابل نروژ به پیروزی رسید و کانادا هم ۲-۱ آلمان را شکست داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار