18/07/2024

مرحله یک چهارم نهایی مسابقات ATP Cup: صعود استرالیا و روسیه

  • توسط سروش
  • 11/01/2020
  • 0

بعد از ظهر پنجشنبه، تیم روسیه برای سایر تیم‌های حاضر در مسابقات ATP Cup یک پیام هشدار کاملاً واضح ارسال کرد.

نتایج مسابقات ATP Cup

این تیم جوان و قدرتمند که بهترین بازیکنان آن را بازیکن ۲۳ ساله و شماره پنج تنیس مردان یعنی دنیل مدودف و همچنین شماره ۱۷ جهان یعنی کارن خاچانوف تشکیل می‌دهند، در مرحله یک چهارم نهایی تورنومنت ATP Cup، تیم آرژانتین را توسط دو پیروزی از این دو بازیکن در بخش انفرادی شکست داد. هم مدودف و هم خاچانوف حالا در اولین دوره ATP Cup چهار پیروزی دارند و شکست نخورده‌اند. مدودف پس از دیدار برابر آرژانتین گفت:

ما کارمان را انجام دادیم. تمام بازی‌های بخش انفرادی را با پیروزی پشت سر گذاشتیم، این فوق‌العاده است و فکر کنم تنها تیم اسپانیا تا بدینجای مسابقات موفق به انجام این کار شده است. این فوق‌العاده است. ما همراه با کارن یک بازی فوق‌العاده انجام دادیم. امیدواریم تا آخر با همین روند پیش برویم اما من از نحوه پیشروی تیم روسیه در مسابقات ATP Cup واقعا خوشحال هستم.

مدودف پیروزی روسیه در این دیدار را با یک برد سخت برابر دیگو شوارتزمن قطعی کرد. او حریف آرژانتینی را با نتایج ۶-۴، ۴-۶، ۶-۳ از پیش رو برداشت. با احتساب این پیروزی، مدودف حالا برابر شوارتزمن در تمام رویارویی‌های بین این دو نفر در مسابقات تور ATP سه پیروزی کسب کرده و تاکنون هم شکست نخورده است. از حواشی این دیدار می‌توان به ضربه مدودف به صندلی سرداور با استفاده از راکت خود اشاره کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که با ۶-۴، ۳-۴ بود و مدودف به خاطر انجام آن یک امتیاز جریمه دریافت کرد. پس از آن بود که مارات سافین، قهرمان سابق گرند اسلم مردان و کاپیتان تیم روسیه چند دقیقه با بازیکن جوان خود صحبت کرد. پس از آن اتفاق بود که جمعیت حاضر در ورزشگاه به تشویق شوارتزمن پرداخت. سافین پس از بازی درباره مدودف گفت:

برای مدودف مهم بود که از نظر روحی و روانی قدرت خودش را حفظ کند و به کاری که لازم است ادامه بدهد، بهترین تلاش خودش را بکند و منتظر بماند که چه پیش می‌آید. او نباید کارهای عجیب و غریبی انجام بدهد و برای ضربه زدن عجله داشته باشد و همچنین نباید بیش از حد محکم به توپ ضربه بزند. شما باید باهوش باشید و گاهی اوقات خودتان را به زور جمع کنید و آرامشتان را حفظ نمایید.

مدودف نیز در ادامه صحبت‌های خودش گفت:

بازی برابر شوارتزمن یک دیدار بسیار سخت بود. از نظر فیزیکی بسیار دشوار بود. من احساس کردم که نمی‌توانم توپ‌ها را به خوبی دریافت کنم. من با همان قدرت همیشگی به توپ ضربه نمی‌زدم. پس از این نظر دچار مشکل شدم. اما من مسابقه را بردم و تنها همین است که اهمیت دارد.

اما قبل از مدودف این خاچانوف بود که روسیه را در این دیدار با نتیجه ۱-۰ پی انداخت. او در بازی اول انفرادی، گیدو پلا آرژانتینی را با نتایج ۶-۲، ۷-۶ (۴) از پیش رو برداشت. خاچانوف در این بازی از شش بریک پوینت حریف پنج‌تا را سیو کرد و موفق شد بازی را برابر پلای چپ‌دست کنترل کند. روسیه همچنین توانست بازی بخش دوبل را هم با پیروزی پشت سر بگذارد تا با قدرت تمام وارد مرحله نیمه نهایی شود.

مسابقات ATP Cup

اما در دیگر دیدار مرحله یک چهارم، الکس ده مینار و نیک کیریوس برای غلبه بر جیمی ماری و جو سالیزبری مجبور شدند چهار مچ پوینت را سیو کنند تا در نهایت با نتیجه ۳-۶، ۶-۳، ۱۸-۱۶ به پیروزی برسند. در نتیجه همین پیروزی استرالیا توانست برابر تیم بریتانیا با نتیجه ۲-۱ به پیروزی برسد تا تیم میزبان به مرحله نیمه نهایی اولین دوره از مسابقات تنیس ATP Cup صعود نماید. نیک کیریوس پس از این دیدار گفت:

این پیروزی باورنکردنی بود. آدرنالین زیادی در جریان بود و من پس از مسابقه شدیداً خسته شدم. این فوق‌العاده بود. امروز بدون شک یکی از بهترین لحظات دوران حرفه‌ای من بود. ما توانستیم با این پیروزی خاص به مرحله نیمه نهایی اولین دوره از مسابقات ATP Cup صعود کنیم. این خیلی خاص بود. ما بازیکنان تیم استرالیا به یکدیگر اهمیت زیادی می‌دهیم و هم‌تیمی‌هایم از اینکه توانستند به مرحله بعد برسند بسیار هیجان‌زده هستند.

این پیروزی تیم استرالیا در مرحله یک چهارم نهایی در یک دیدار کاملاً هیجان‌انگیز رقم خورد. دنیل ایوانز در دیدار ا.ل انفرادی الکس ده مینار را پس از سه ساعت و ۲۴ دقیقه از پیش رو برداشت. ایوانز در این دیدار با تای بریک در ست آخر به پیروزی رسید. در بازی دوم هم نیک کیریوس توانست کریس نوری را با نتیجه ۶-۲، ۶-۲ شکست بدهد تا بر اثر این برد، حساب کار دو تیم در مجموع ۱-۱ شود و تعیین سرنوشت رویارویی استرالیا-بریتانیا به دوش بازی بخش دوبل بیفتد.

کاپیتان استرالیا یعنی لیتوم هیوییت برای بازی دوبل تصمیم شجاعانه‌ای گرفت و در ترکیب زوج دوبل خود تغییر ایجاد کرد. او قهرمان دو دوره مسابقات Nitto ATP Finals در بخش دوبل یعنی جان پیرز و همچنین قهرمان پنج دوره مسابقات تور ATP در بخش دوبل یعنی کریس گاسیون را کنار گذاشت. این دو نفر هر سه دیدار دوبل در مرحله گروهی را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند اما در این دیدار جای خودشان را به الکس ده مینار و نیک کیریوس دادند. این تصمیم در نهایت به نفع تیم استرالیا تمام شد. ده مینار پس از بازی گفت:

من برای تیم استرالیا هر کاری خواهم کرد. من می‌دانستم که اگر قرار باشد برای بازی دوبل وارد زمین شوم، باید حتما بهترین نمایش خود را ارائه دهم و آماده پیروزی و پر از انرژی باشم. کاری که نیک کیریوس هر روز پس از دیگری انجام می‌دهد شگفت‌انگیز است. او روز سه‌شنبه در یک دیدار حماسی برابر استفانوس تسیتسیپاس کامبک زد و امروزی نیز در بخش دوبل و بازی انفرادی توانست دو پیروزی مهم کسب کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار