18/07/2024

پیروزی تعیین‌کننده گویدو پلا ، آرژانتین را به یک چهارم نهایی ATP Cup رساند

  • توسط مینا
  • 09/01/2020
  • 0

این تیم آرژانتین بود که با تصمیماتی درست در لحظات حیاتی بازی، برنده نبرد سخت کن راسول آره‌نا در شهر سیدنی شد. گویدو پلا نقش مهمی در این دیدار داشت.

درخشش گویدو پلا

بعد از اینکه گویدو پلا در ابتدا مارین چیلیچ را از پیش‌رو برداشت، نوبت به دیگو شوارتزمن رسید که با نتایج ۶-۲ و ۶-۲ بورنا کوریچ را شکست دهد تا به این ترتیب آرژانتین با این پیروزی مقابل کرواسی، یکی از هشت تیم صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها باشد. مرحله یک چهارم نهایی ATP Cup ۲۰۲۰ از فردا در شهر سیدنی آغاز خواهد شد. آرژانتین عصر پنجشنبه در این مرحله به مصاف روسیه‌ای خواهد رفت که برنده گروه D این رقابت‌ها شده که در شهر پرت برگزار می‌شد. با وجود شکست کرواسی در بخش دوبل، آن‌ها همچنان شانس این را داشتند تا به عنوان یکی از دو تیمِ دوم برتر گروه‌های شش گانه به جمع هشت تیم پایانی حاضر در ATP Cup صعود کند. تیم ماکسیمو گونزالز و آندرس مولتنی از آرژانتین موفق شدند تا با نتایج ۳-۶، ۶-۳ و ۱۰-۲ تیم ایوان دودیگ و نیکولا ماکتیچ از کرواسی را شکست دهند. اگر کروات‌ها در این دیدار به پیروزی می‌رسیدند، به عنوان صدرنشین گروه پنجم به مصاف روسیه می‌رفتند اما از همان آغاز دیدار دو تیم در عصر امروز مشخص بود که آرژانتینی‌ها از شانس بیشتری برای پیروزی در این مسابقه برخوردارند.

هواداران دو تیم از ابتدای روز در مرکز تنیس المپیک پارک سیدنی حضور داشتند؛ آرژانتینی‌ها بر طبل‌هایشان می‌زدند و شعر می‌خواندند و کروات‌ها هم پرچم کشورشان را به اهتزاز در می‌آوردند. فضای حاکم بر ATP Cup نیز همین گونه است. این سرودها از ابتدای شب در استادیوم خوانده می‌شدند، جایی‌که پلا موفق شد نخستین ستش در این دیدار را با پیروزی برابر چیلیچ به دست آورد. صدای وووزلا، طبل، گیتار و سایر وسایلی که در ورزشگاه وجود داشت، کن راسول آره‌نا را به یک ورزشگاه فوتبال تبدیل کرده بود. در آنجا افرادی بودند که پیراهن تیم ملی فوتبال کشورشان را پوشیده بودند و در کنار آن‌ها هواداران جوان و پیر به خواندن سرودهای مرسوم خود می‌پرداختند. پلا موفق شد تا چیلیچ، مرد سابق شماره سه دنیای تنیس را طی یک ساعت و ۵۳ دقیقه و با نتایج ۷-۶ و ۶-۳ شکست دهد تا تیم آرژانتین به برتری ۱-۰ در این سری دست یابد.

گویدو پلا

قهرمان تورنمنت سائوپائولوی ۲۰۱۹ در مسیر این پیروزی‌، در ۶۰ درصد از سرویس‌های دومش امتیازآوری کرد. وی بعد از بازی گفت:

فکر می‌کنم که از بیس‌لاین بازی بسیار قدرتمندی از خودم به نمایش گذاشتم. بعد از پایان ست اول عملکرد بهتری در گیم‌های سروم داشتم و همین مسئله احساس اعتماد به نفس بیشتری به من داد تا به بازی کردن در سبک تنیس خودم ادامه دهم. به نظرم در پایان باید بگویم که بهترین تنیس خودم را به نمایش گذاشتم که در آن شوت‌هایی عالی به حریفم وارد کردم و از بیس‌لاین بسیار خوب ظاهر شدم. علاوه بر این ضربات والی خوبی زدم و فکر می‌کنم در مجموع مسابقه خوبی را پشت سر گذاشتم.

پلا با ثباتی که از خودش نشان داد و شوت‌های خاصی که در زمین چیلیچ زد، فشار بسیار بالایی را روی این تنیسور کروات قرار داد. به این ترتیب چیلیچ که همه از توانایی بالای او در به زانو در آوردن هر تنیسوری آگاهی دارند، ناچار به متحمل شدن خطاهای زیادی در این بازی شد. هر دو تنیسور در مقابله با برک پوینت‌ها بسیار خوب عمل کردند؛ چیلیچ از مجموع ۷ برک پوینتی که با آن مواجه شد، پنج بار دفاع کرد و پلا هم از شش مواجهه‌اش با برک پوینت‌های حریف تنها یک بار برک شد. گویدو پلا حالا در دیدارهای رو در رویش با مارین چیلیچ به سه برد و یک باخت دست یافته و در سه مصاف اخیرش با این تنیسور کروات به پیروزی رسیده است.

شوارتزمن نیز با استفاده از فضای فوق العاده حاکم بر ورزشگاه بعد از پیروزی پلا، موفق شد تا با شکست کوریچ، صدرنشینی تیم آرژانتین در گروه پنجم این رقابت‌ها را قطعی کند. شوارتزمن که از مجموع سه دیدار پیشینش با کوریچ دو بار شکست خورده بود، از بدو شروع دیدارش با این تنیسور کروات در سیدنی کنترل کار را در دست گرفت. مرد شماره ۱۳ دنیای تنیس در ۴۹ درصد از ضربات برگشتی‌اش امتیازآوری کرد و از رالی‌هایی که به وجود آمد استفاده بسیار بالایی کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار