06/02/2023

یانیک سینر: هر چه بیشتر پیروز شوید، فشار بیشتری روی شما قرار می‌گیرد

  • توسط مینا
  • 31/12/2019
  • 0

یانیک سینر ، ستاره جوان و رو به رشد تنیس ایتالیا می‌گوید که وقتی شروع به پیروزی در چندین مسابقه تحت نظر ATP کنید فشارهای زیادی روی شما قرار می‌گیرد اما من کاملا آماده‌ام تا با فضایی که برایم موفقیت‌هایی در سطح حرفه‌ای دنیای تنیس به همراه دارد، معامله کنم.

مصاحبه یانیک سینر

یانیک سینر فصل ۲۰۱۹ را در جایگاه پانصد و پنجاه و سوم رنکینگ جهانی تنیس مردان آغاز کرد و در پایان فصل صاحب رنکینگ هفتاد و هشتم دنیای تنیس شد. وی در این مورد گفت:

هر چه در بازی‌های بیشتری به پیروزی برسید، فشار بیشتری روی شما قرار می‌گیرد؛ همه‌چیز تغییر می‌کند و این شرایط حتی در خارج از زمین هم تاثیرگذار خواهد بود. با این حال من تغییری نکردم و در عوض راهی برای مدیریت این توجه بیش از حد به خودم پیدا کردم؛ اهمیتی به این توجه بیش از حدی که به خودم می‌شود نمی‌دهم و به جای آن تمرکزم را روی کاری که می‌خواهم انجام دهم، می‌گذارم. در خانه، پدر و مادرم همیشه به من می گفتند که راستگو و صادق باشم. امیدوارم تا روند رو به رشدم در رده پنجاهم رنکینگ جهانی متوقف نشود. من باید در تورنمنت‌هایی شرکت کنم که سطح بالاتری دارد و در آنجا بدون شکست، ریتم خوب خودم را حفظ کنم. هدف اصلی من تداوم روند رو به رشدی است که دارم، زیرا هنوز در تورنمنت‌های سطح بالا ثبات لازم را ندارم.

یانیک سینر گاهاً در مصاحبه‌هایش گفته که می‌خواهد به مرد شماره یک دنیای تنیس تبدیل شود و حالا نیز می‌گوید هیچ دلیلی برای چشم‌پوشی از بیان این حقیقت نمی‌بیند.

یانیک سینر

وی افزود:

بله، من این حرف را زدم اما چه کسی است که به تبدیل شدن به مرد شماره یک دنیای تنیس علاقه‌مند نباشد؟ هر کسی شخصیت خاص خودش را دارد: وقتی چهار سال سن داشتم یک ballbreaker بودم. آن‌ها به من می‌گویند که وقتی چیزی را می‌خواستم به سمتش می‌رفتم و آن را متوقف می‌کردم. من چنین وضعیتی را در ورزش اسکی هم داشتم. با این حال خارج از رقابت‌های حرفه‌ای سعی می‌کنم که به چشم یک سرگرمی به ورزش‌های مختلف نگاه کنم. خارج از زمین من هنوز هم کودک هستم و سرگرمی‌های زیادی دارم. در مجموع، فکر می‌کنم که چنین چیزی در این سن طبیعی است و نباید در این شرایط خیلی خودمان را جدی بگیریم. در حقیقت، امیدوارم تا آنجایی که امکان دارد، مانند یک کودک باقی بمانم.

سینر در ماه فوریه موفق شد تا اولین قهرمانی‌اش در یک ATP Challenger را در تورنمنت برگامو به دست آورد. به این ترتیب او به اولین تنیسور متولد سال ۲۰۰۱ به بعد تبدیل شد که به فینال یک ATP Challenger می‌رسد. او سپس به جام‌های ITF زیادی در سطح کشورش ایتالیا رسید. در ماه آوریل او برای اولین بار در یکی از تورنمنت‌های زیر نظر ATP شرکت کرد و موفق شد تا با پیروزی برابر مت والکوش کارش در اوپن مجارستان را شروع کند. یک هفته بعد، او دومین فینالش در ATP Challenger را تجربه کرد اما به کمیل ماچزاک باخت. سینر حتی در اوپن ایتالیا هم موفق شد به شکست استیو جانسون شد. او در آگوست، دومین قهرمانی‌اش در یک ATP Challenger را در لکسینگتون به دست آورد و سپس جواز حضور در دور اصلی یو اس اوپن را هم به دست آورد. سینر که در اوپن اروپا و اوپن وین هم شرکت کرد، در فینال Next Gen ATP Finals ۲۰۱۹، الکس دی‌مینور را با نتایج ۴-۲، ۴-۱ و ۴-۲ شکست داد و قهرمانی در این رقابت‌ها را به دست آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار