15/04/2024

45 جمله به یادماندنی از راجر فدرر درباره موفقیت

  • توسط فرزین
  • 25/06/2020
  • 0

جملات راجر فدرر درباره موفقیت و رسیدن به این جایگاه رفیع، می تواند انگیزه زیادی به همه افراد بدهد.

اساسا کتاب ها و مقالات بسیاری درباره موفقیت و رسیدن به اهداف نوشته می شوند اما هر کسی برای الگوبرداری مورد اعتماد عموم مردم قرار نمی گیرد. کسانی که خود، موفقیت را به معنی واقعی کلمه لمس کرده باشند، می توانند مراجع بسیار معتبری برای دیگران باشند تا از زندگی و اصول آنها الگو بگیرند.

یکی از این افراد در دنیای ورزش، راجر فدرر است. اسطوره سوئیسی دنیای تنیس که شاید محبوب ترین تنیسور تاریخ هم باشد، با فتح 19 گرند اسلم انفرادی، رکورد دار مردان در تاریخ به حساب می آید. یکی دیگر از رکوردهای فدرر، 302 هفته در اختیار داشتن رتبه نخست تنیس حرفه ای دنیا است که در دل آن رکورد دیگری نهفته است. او 237 هفته متوالی، مرد شماره یک تنیس جهان بود و از این حیث هم بی رقیب است. راجر فدرر در سال 1998 وارد دنیای حرفه ای شد و در بازه بین اکتبر 2002 تا نوامبر 2016 همواره و بدون استثنا در بین 10 تنیسور برتر جهان قرار داشت.

همین موارد است که فدرر را به یک الگوی مناسب برای هدایت به سمت موفقیت تبدیل می کند. در اینجا 45 جمله او درباره موفقیت را می خوانید:

1- شما همیشه می خواهید برنده شوید. این همان دلیلی است که شما تنیس بازی می کنید چرا که عاشق ورزش هستید و تلاش می کنید که بهترینی که می توانید باشید را به نمایش بگذارید.

2- من یک فرد بسیار مثبت اندیش هستم و تصور می کنم که این همان عاملی است که به من در دشوار ترین لحظات کمک می کند.

3- وقتی شما کاری را در زندگی در بهترین فرم انجام می دهید، واقعا نمی خواهید که درباره اش تسلیم شوید. و برای من، این کار تنیس است.

4- گاهی اوقات شما مجبور هستید بپذیرید که فردی دیگر در روز بازی، بهتر از شما بازی کرده است.

5- امسال حدس می زنم که در بازی های بزرگ تر تصمیم گرفتم بیشتر به حریفانم فشار بیاورم به جای اینکه صبر کنم و منتظر اشتباه ها بمانم. بله، این فکر می کنم راهی است که شما می خواهید ویمبلدون را برنده شوید. با دنبال کردن ضربه هایتان و اعتقاد به اینکه می توانید انجامش دهید. و این همان چیزی است که من امروز توانستم انجام بدهم.

 

 

6- درباره سرویس، من در زمان نوجوانی، خیلی کوچک (از نظر جثه) بودم و به اندازه کافی قدرت نداشتم که یک سرویس خوب بزنم. به همین دلیل فورهند من همیشه نشانه ضعفم بود. در نتیجه همواره با بک هندم زیاد کار می کردم. می دانید، تا جایی که توانستم از فورهندم استفاده کرده و حالا این همان دلیلی است که فکر می کنم فورهند امروز به نقطه قوت من تبدیل شده است.

7- من برای کتاب های رکورد بازی نمی کنم.

8- آن چیزی که فکر می کنم در طول سال ها توانسته ام انجامش بدهم، بازی کردن با درد بوده است. بازی با وجود مشکلات و بازی در تمامی شرایطی که ممکن است به وجود بیاید.

9- من همیشه آگاه بوده ام که تصویری که شما صبورانه برای کل دوران حرفه ای خود می سازید، ممکن است در یک دقیقه خراب شود. این کمی شما را می ترساند ولی حقیقت همه چیز همین است.

10- من یاد گرفته ام که حتی از این هم صبور تر باشم.

11- من از جایگاهی که به عنوان یک بازیکن تنیس در آن قرار داشتم، لذت بردم. زمانی که باختم سرزنش شدم و زمان برد هم همینطور. و من واقعا این را دوست دارم چرا که فوتبال هم زیاد بازی می کردم و نمی توانستم تحمل کنم وقتی که مجبور بودم دروازه بان را سرزنش کنم.

12- ما نمی توانیم همیشه بر سر همه چیز به توافق برسیم.

13- سرویس، فکر می کنم دشوار ترین قسمت از نظر هماهنگی است. چون شما باید دقیقا در زمان درست راکت را بالا ببرید.

14- قلب من در آفریقای جنوبی همراه مادرم است. مادرم اهل اینجا بوده و من هم زمان زیادی را اینجا سپری کرده ام. بیش از هر جای دیگری، احساس اتصال به این نقطه از جهان دارم.

15- وقتی همه چیز را می برید، شوخی است.

16- همسر بودن برای من یک اولویت بزرگ همانند پدر بودن است.

17- پدرم گفت اگر تو یک بازیکن حرفه ای تنیس شدی، حتما مطمئن شو که به جمع 100 نفر برتر راه پیدا می کنی.

18- زمانی که در سال 2003 برنده شدم، هرگز حتی در خوش بینانه ترین رویاهایم تصور نمی کردم که روزی قهرمان ویمبلدون می شوم و فرزندانم من را در حال بالا بردن جام می بینند. این واقعا سورئال است. و بله، شوکه شده بودم در لحظه ای که همه چیز در کنار هم به زیبایی اتفاق افتاد.

19- گاهی اوقات من کاراکترهای متفاوتی در زبان های گوناگون می شوم. من لذت های مختلفی از آنها می برم. گاهی جواب های مختلفی می دهم. من حتی این را در مورد خودم نمی دانستم. از طریق زبان های مختلف، من شروع به شناخت خودم کردم.

 

 

20- من عصبی می شدم اگر پدر و مادرم برای تماشای بازی می آمدند. همینطور اگر دوستانم هم می آمدند، حالت عصبی پیدا می کردم. امروز دیگر این یک مشکل نیست چرا که من واقعا از آن لذت می برم. من این را می بینم که آنها بی اندازه به من احترام می گذارند و تلاش می کنم یک اجرای خوب به نمایش بگذارم و نشان دهم که می توانم هنوز خیلی خوب تنیس بازی کنم.

21- من همیشه این رویا را داشتم.

22- من فوق العاده مفتخرم و به خودم می بالم که رکورد پیت سمپراس را شکسته ام چون او قهرمان دوران کودکی ام بود و من همیشه او را دنبال می کردم.

23- در اوایل دوران حرفه ای ام، در زمینه ثبات مشکل داشتم. اما حالا و امسال، به جایی رسیده ام که دیگر بیشتر از این نمی توان ثبات و استحکام داشت.

24- ضربه مورد علاقه من همیشه ضربه فورهند خواهد بود. این همواره شوت محبوبم بوده وقتی که جوان بودم و همان ضربه ای است که من همه امتیازها را با آن به دست آورده ام.

25- هیچ راهی به جز سخت کار کردن وجود ندارد. این را بپذیر.

26- شما باید به پایش وقت بگذارید چون همیشه چیزی هست که می توانید آن را بهبود بدهید.

27- من همیشه باور دارم که اگر شما در چاهی گیر کرده اید و به نظر می رسد که اوضاع به خوبی پیش نمی رود، شما از آن موقعیت، با قدرت بیشتری بیرون می آیید. همه چیز در زندگی به همین شکل است.

28- شما باید به برنامه بلندمدتی که دارید باور داشته باشید اما همزمان نیاز به اهداف کوتاه مدت دارید که شما را ترغیب کنند و به شما انگیزه بدهند.

29- در گذشته، من همیشه فکر می کردم که فقط تاکتیک و تکنیک وجود دارد اما هر بازی به شکلی روانی و فیزیکی بود. من تلاش می کنم که خودم را برای حرکت درست تحت فشار بگذارم. تلاش می کنم به خودم فشار بیاورم که ناامید نشوم و مثبت بمانم و این همان بزرگترین پیشرفت من در تمامی این سالها است. تحت فشار، من می توانم همه چیز را بسیار واضح ببینم.

 

 

30- این همیشه در ذهن من است که می توانم هر کسی را شکست دهم. این مسئله ای نیست و فکر می کنم برای اکثر ورزشکاران مشابه است. اگر شما دیگر باور نداشته باشید که می توانید تورنمنت ها را ببرید، پس نخواهید توانست.

31- وقتی شما در چیزی خوب هستید، آن را به همه چیز تبدیل کنید.

32- مردی که برنده می شود، مردی است که فکر می کند می تواند این کار را انجام دهد.

33- شما گاهی اوقات مجبور هستید فداکاری و تلاش بسیاری را برای یک پاداش کوچک انجام دهید اما باید بدانید که اگر در جهت درست تلاش کنید، پاداش خودش خواهد آمد.

34- من از هیچ کس نمی ترسم اما به همه احترام می گذارم.

35- موفقیت اتفاق زیبایی است چون همیشه به این معناست که شما قدمی به سمت جلو برداشته اید و این به شما یک حس افتخار می دهد که به دنبال آن اعتماد به نفس و تجربه کسب خواهید کرد. یک چرخه مثبت.

36- من همیشه به بلند مدت نگاه می کنم.

37- من بازی نمی کنم که چیزی را به خبرنگارها ثابت کنم. من برای خودم و برای هوادارانم بازی می کنم. برای اینکه مردم را خوشحال کنم.

38- یک کار که حتما می توانید انجام دهید، این است که شانس را به طرف خودتان هدایت کنید.

39- من دو زندگی دارم و تمامی مشکلاتی را که ممکن است داشتم باشم، حس می کنم که با قدم گذاشتن روی زمین مسابقه، کنار می گذارم.

 

 

40- من قطعا حس می کنم که جایی برای پیشرفت وجود دارد.

41- یکی از نقاط قوت خیلی خیلی بزرگ من در دوران حرفه ای، فکر می کنم این بود که می توانستم خیلی سریع یاد بگیرم. شما نیاز ندارید که چیزی را به من 10 بار یا 50 بار بگویید تا آن را یاد بگیرم. فقط لازم است که آن را دو یا سه مرتبه به من بگویید.

42- من بسیار زیاد تمرین کرده ام.

43- من عاشق تنیس هستم. همیشه اینگونه حس کرده ام چرا که این یک ورزش باکلاس با حس رقابتی بزرگ است.

44- من همیشه می دانستم که چیزی ویژه درون خودم دارم.

45- زمانی که آن آرامش، مکان آرام و ساکت، نظم و اعتماد به نفس را می یابید، همان زمان است که شما شروع به انجام بهترین بازی تان می کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار