23/02/2024

تنیس اپن آمریکا ۲۰۲۰ | سیمونا هالپ از حضور در این مسابقات انصراف داد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 22/08/2020
  • 0
سیمونا هالپ

بعد از انصراف تنیسورهای مرد از حضور در رقابت‌های تنیس اپن آمریکا ۲۰۲۰ این بار نوبت به بانوان رسید که یک به یک، از شرکت در این رقابت‌ها انصراف دهند. سیمونا هالپ دومین تنیسور برتر زن دنیا انصراف خود را از حضور در این رقابت‌ها اعلام کرد.

ورود به سایت بتکارت

به دلیل اوضاع نابسامان کشور آمریکا و شیوع سریع ویروس کرونا در سراسر این کشور، برخی تنیسورهای مطرح جهان تصمیم گرفتند که در این دوره شرکت نکنند و تمرکز خود را بیشتر بر روی مسابقات اروپایی قرار دهند. این تنیسور که چند روز قبل در مسابقات اوپن پراگ جام قهرمانی را بالای سر برده بود، این بار در توییتر شخصی خود نوشت که به نیویورک نخواهد رفت و قصد دارد تمرکز خود را برروی مسابقات اروپایی قرار دهد. پیش از او افرادی چون یانکا آندرسکو، اشلی بارتی، الینا اسویتولینا، کیکی برتنز و بلیندا بنچیچ عدم حضور خود را اعلام و تنیسورهای دیگری همانند سرنا ویلیامز که سابقه شش بار قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه خود دارد و نائومی اوساکا، سوفیا کنین و کارولینا پلیسکووا اعلام حضور کرده‌اند.

سیمونا هالپ

بد نیست بدانید این تنیس‌باز ۲۷ ساله رومانیایی برای اولین بار در ۹ اکتبر سال ۲۰۱۷ به جایگاه نخست رده بندی جهانی تنیس زنان دست پیدا کرد.  توانست در رقابت‌های بین‌المللی تنیس آزاد فرانسه مشهور به رولان گاروس در سال ۲۰۱۸ به اولین عنوان قهرمانی خود در یک گراند اسلم دست پیدا کرد. او موفق شد اسلون استیونز، تنیس‌باز آمریکایی و قهرمان رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا را پس از سه ست با نتایج ۳-۶، ۶-۴، ۶-۱ شکست دهد. پیش از این نیز او در سال ۲۰۱۳، او موفق به کسب شش عنوان «WTA» شد و البته کارنامه او بدون شکست نیز نبوده است. در حالی که در فینال ۲۰۱۴ فرانسه​​، فرانسه ۲۰۱۷، و فینال استرالیا در سال ۲۰۱۸ با شکست‌های پیاپی روبرو شد، سرانجام در نخستین تورنمنت بزرگ خود در فرانسه سال ۲۰۱۸ پیروز شد. او در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ محبوب ترین بازیکن سال شد. همچنین در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ عنوان «محبوب ترین بازیکن در بین طرفداران تنیس زنان » را از آن خود نمود. او همچنین در سال ۲۰۱۸ عنوان بازیکن سال WTA را از آن خود کرد. در دسامبر سال ۲۰۱۸، سیمونا در لیست ۲۰ بازیکن برتر ESPN قرار گرفت و در نهایت او در سال ۲۰۱۹ توانست برای اولین بار جام قهرمانی تنیس ویمبلدون را بالای سر برد و باید دید در ادامه و با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، پس از انصراف از اپن آمریکا او به مقامی در سال جاری دست پیدا خواهد کرد یا خیر.

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار