10/12/2023

آندره گادنزی: خوشبین هستیم که در آگوست بتوانیم مسابقات تنیس را برگزار کنیم

  • توسط سروش
  • 11/04/2020
  • 0

آندره گادنزی ، رئیس ATP روز گفت که او خوشبین است تا آگوست مسابقات تنیس از سر گرفته شود اما هشدار داد که شاید به خاطر ویروس کرونا مسابقات این فصل دیگر برگزار نشود.

مصاحبه آندره گادنزی

آندره گادنزی در این باره گفت:

هیچ‌کس نمی‌داند ما چه زمانی با امنیت کامل می‌توانیم به برگزاری مسابقات بازگردیم: صحبت درباره آگوست، سپتامبر و نوامبر تنها یک فرضیه است. نمی‌توانیم روی چیزی با قطعیت نظر بدهیم که حتی نمی‌دانیم ممکن است اتفاق بیفتد یا خیر. شاید حتی مسابقات از سال دیگر آغاز شود.

آندره گادنزی در جریان مصاحبه تلفنی از خانه‌اش در لندن با رسانه ایتالیایی گفت او امیدوار است که این فصل در ماه آگوست از سر گرفته شود. این مسئول ۴۳ ساله ایتالیایی که در ماه ژانویه مسئولیت ریاست ATP را برعهده گرفت اظهار داشت:

ما ۵۰ نسخه تقویمی را آماده کردیم که روز به روز با یکدیگر تفاوت دارد. من کاملاً خوش‌بین هستم که در پاییز مسابقات را از سر بگیریم و حتی اگر خوش‌شانس باشیم شاید در تابستان این اتفاق بیفتد. اگر مدیریت کنیم که در آگوست به فصل بازگردیم ۳ گرند اسلم و ۶ مسابقات مسترز ۱۰۰۰ را پوشش خواهیم داد وگرنه مشکلات ده برابر خواهد شد.

مسابقات تنیس از اواخر ماه گذشته به حالت تعلیق درآمده است و تا تاریخ ۱۳ جولای نیز هیچ مسابقه‌ای برگزار نخواهد شد و در این میان مسابقات تنیس ویمبلدون برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم به طور کامل لغو شد. تصمیم لغو قدیمی‌ترین و معتبرترین رویداد گرند اسلم منجر به این شد که مسابقات تنیس اوپن فرانسه از زمان برگزاری همیشگی خود که به فاصله ماه‌های می و ژوئن انجام می‌‌شد به فاصله ماه‌های سپتامبر و اکتبر برگزار خواهد شد. این فرد ایتالیایی ادامه داد:

این یک نگرانی عظیم است، سوالات زیادی پرسیده می‌شود که ما چه زمانی دوباره بازی‌ها را شروع خواهیم کرد. پاسخ‌های کمی می‌توان داد. هیچ‌کس نمی‌داند ما چه زمانی قادر به بازگشت خواهیم بود. از یک چیز مطمئن هستم و آن این است که ما حفظ سلامتی و ایمنی را به عنوان استراتژی اولیه خود انتخاب کردیم. ما هنگامیکه NBA هنوز در حال برگزاری بود مسابقات تنیس ایندین ولز را لغو کردیم و این یک استراتژی پرخطر بود زیرا بازیکنان به ایندین ولز رسیده بودند و در آنجا حضور داشتند و مشتاق بازی بودند. در نظر داشتیم که مسابقات را پشت درهای بسته برگزار کنیم اما سریعاً تصمیم ما برگشت.

آندره گادنزی

گادنزی گفت که به طور ایده‌ال بعد از برگزاری مسابقات تنیس اوپن آمریکا و مسابقات تنیس اوپن مادرید، رم و فرانسه، مسابقات ATP احتمالاً در ۴ هفته پاییز و در زمین‌های رسی برگزار خواهد شد. او تأکید کرد که هیچ تنبیه و تحریمی برای مسئولان رولند گاروس که بدون مشورت با آن‌ها اقدام به تعویق این مسابقات گرفتند در نظر گرفته نخواهد شد و به رسانه گزتا دلا اسپور گفت:

ما در برهه کنونی در کنار یکدیگر هستیم. ورزش تنیس نیاز به اتحاد دارد، پاریس این کار را بی‌پروا انجام داد و مرتکب اشتباه شد. اما آن‌ها خود این موضوع را قبول کرده‌اند.

همه این‌ها بستگی به این دارد که این ویروس ۸۷ هزار نفر را در دنیا به کام مرگ کشیده و ۱.۵ میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا و قاره اروپا بدان مبتلا شده‌اند. آندره گادنزی در این باره گفت:

مطمئنم که مسابقات مسترز ۱۰۰۰ را در ماه آگوست و در تورنتو برگزار خواهد شد و متعاقب آن ماسبقات سینسیناتی و تنیس اوپن آمریکا را خواهیم داشت. در این برهه ۳ گرند اسلم و ۶ مسابقه مسترز ۱۰۰۰ را می‌توان برگزار کرد (همچنین مسابقات شانگهای و برسی نیز می‌توانند برگزار شوند) و ۷۰ درصد فصل را می‌توان از خطر عدم برگزاری نجات داد. البته، اگر همه مسابقات قاره آمریکا به طور کامل لغو شوند، مشکلات ما ده برابر خواهد شد.

ما برای تصمیم‌گیری به حداقل ۶ تا ۸ هفته نیاز داریم زیرا زمان می‌برد که تصمیمات جنبه عملیاتی به خود بگیرند. گادنزی گفت که گزینه‌ها را پس از مشورت با انجمن بازیکنان ATP نظیر راجر فدرر، رافائل نادال و نواک جوکوویچ مورد آزمون قرار خواهند داد و امید است که مرحله نهایی مسابقات ATP به فاصله تاریخ ۱۵ تا ۲۲ نوامبر برگزار شود. برای بازیکنان رتبه پایین و کم‌درآمدی که با لغو تورنمنت‌های ATP آسیب دیده‌اند نیز مطلعات مالی انجام شده تا به آن‌ها کمک شود. رئیس ATP در پایان هشدار داد:

سیستم ما فوق‌العاده است، می‌تواند یک سال بدون برگزاری مسابقه تنیس دوام بیاورد اما بیشتر از این مدت از توان این سیستم خارج است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار