27/05/2024

اخبار تنیس | تنیس آزاد و فرمول یک استرالیا تحت تاثیر کووید۱۹

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 13/01/2021
  • 0
اخبار تنیس آزاد استرالیا

به گزارش تنیس فارسی – همان طور که اخبار گذشته خواندید برگزاری مسابقات تنیس آزاد استرالیا در هاله‌ای از ابهام قرار داشت تا بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان، به تایید رسید. حال برگزاری مسابقات فرمول یک استرالیا ۲۰۲۱ نامعلوم و به احتمال زیاد لغو خواهد شد. حال این سوال مطرح شده که چرا تنیس برگزار می‌شود ولی فرمول یک خیر!

ورود به سایت بتکارت

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده تا همه مسائل از روند عادی و حالت نرمال خود خارج شود و حال پس از کش و قوس‌های فراوان برای فصل جدید مسابقات تنیس، نوبت به گرند پری استرالیا ( فرمول یک ) رسیده است. قرنطینه اجباری ۱۴ روزه در استرالیا باعث شد تا نخستین مسابقه گرندپریکس فرمول یک در فصل ۲۰۲۱ به تعویق بیفتد این در حالی است که مسابقات گرنداسلم تنیس در شهر ملبورن برگزار خواهد شد. مارتین پاکولا یک مقام ورزشی استرالیا اعلام کرد تنیس توانسته این کار را انجام دهد اما این چیزی نیست که برای فرمول یک امکان پذیر باشد.

اخبار تنیس | رافائل نادال نشان لیاقت مادرید را دریافت کرد

اخبار تنیس آزاد استرالیا

بعد از اعلام برگزاری مسابقات تنیس آزاد استرالیا و لغو فرمول یک استرالیا سوالات و انتقادات زیادی به چگونگی این روند مطرح شد که مارتین پاکولا در مصاحبه خود اعلام کرد:

هر ورزشی برای خود پروتکل‌های امنیتی خاصی دارد که باید آن را رعایت کرد. اگر نتوانیم قول بدهیم که شرایط را مدیریت کنیم پس باید از برگزاری آن خودداری کرده تا از ضررهای احتمالی جلوگیری کرده باشیم. به تعویق انداختن گرند پری ملبورن به این دلیل نیست که تیم‌ها و مقامات فرمول یک به سادگی از موافقت با قرنطینه خودداری کردند. تنیس آماده انجام این شرایط بود این در حالی است که وضعیت فرمول یک تفاوت دارد.

همچنین بد نیست بدانید که مسابقات تنیس آزاد استرالیا قرار است از ۸ فوریه (۲۰ بهمن) آغاز شود و تنیس‌بازان حاضر در این رقابت‌ها باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند. آنها می‌توانند ۵ ساعت در زمان تمرین از هتل خارج شوند و بد نیست بدانید که راجر فدرر مرد شماره چهار تنیس جهان به دلیل همین قرنطینه از حضور در تنیس آزاد استرالیا انصراف داد و وکیل او اعلام کرد که او علاقه داشت تا به استرالیا سفر کند و می‌‎توانست این کار را به همراه خانواده یا به صورت تکی انجام دهد اما مشکل اینجا بود که طبق مقررات اعضای خانواده او نمی‌توانستند در ۱۴ روز اقامت‌شان در ملبورن از اتاق هتل خود خارج شوند و میرکا واورینچ همسر فدرر این موضوع را نپذیرفته بود. طبق پروتکل‌های مسابقات اوپن استرالیا، بازیکن تنها کسی است که می‌تواند از هتل خود خارج شود تا تمرین کند. به این ترتیب فدرر یا باید به تنهایی به استرالیا سفر می‌کرد و نزدیک پنج هفته از خانواده‌اش دور باشد یا خانواده‌اش را راضی می‌کرد که همراه او سفر کنند، اگرچه در اتاق‌شان حبس شوند که هیچکدام برای او ممکن نبود و به همین خاطر او ترجیح داد که از مسابقات انصراف دهد و خود و خانواده‌اش را در چنین شرایط سختی قرار ندهد.

اخبار تنیس آزاد استرالیا

حال باید در ادامه دید که باتوجه به ادامه دار بودن کووید ۱۹ در جهان، در دنیای ورزش چه رخنه‌های دیگری خواهد افتاد.

نمونه‌ای از مطالب آموزشی ورزش تنیس که در سایت می‌توانید بخوانید:

علاوه بر اخبار تنیس، در صورت علاقه به آموزش تنیس، مقالات تنیس فارسی بهترین انتخاب برای شماست
همچنین برای شرط بندی مسابقات تنیس در معتبرترین سایت ایرانی همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار