27/05/2024

ویروس کرونا مسابقات تنیس ایندین ولز را به تعویق انداخت

  • توسط سروش
  • 07/03/2020
  • 0
ایندین ولز

مسابقات تنیس ایندین ولز نزدیک‌ترین تورنمنت معتبر تنیس قرار بود این هفته در صحرای کالیفرنیا برگزار شود اما بعد از مورد ابتلا به بیماری کرونایی که در منطقه «کواچلا ولی» تأیید شد در موعد مقرر برگزار نخواهد شد.

تعویق مسابقات ایندین ولز

این بزرگترین رویداد ورزشی در ایالات متحده آمریکا است ( ایندین ولز ) که نگرانی‌ها از شیوع بیماری آن را لغو می‌کند. این اطلاعیه یکشنبه شب و پس از آن صادر شد که بسیاری از بازیکنان سابقاً تمرینات خود را در صحرا آغاز کرده بودند. مسابقات انتخابی روز دوشنبه شروع شدند و مسابقات اصلی بانوان روز چهارشنبه و رقابت‌های اصلی مردان روز پنجشنبه شروع می‌شدند. رافائل نادال، تنیسور شماره ۲ جهان در توئیتی نوشت:

ما اینجا هستیم و هنوز در حال تصمیم‌گیری هستیم که چه کنیم. آن‌چه که در جهان پیرامون این موضوع اتفاق می‌افتد واقعاً ناراحت‌کننده است. امیدوارم مسئولان هرچه زودتر راه حلی برای آنت بیابند. برای همه آرزوی سلامتی و ایمنی دارم.

دپارتمان بهداشت عمومی ریورساید کانتی وضعیت اورژانسی بهداشتی را برای شهرهای بیابانی ۱۱۰ مایلی شرق لس آنجلس اعلام کرد که شامل ایندین ولز نیز می‌شود که قرار بود مسابقات ATP و WTA برای ۲ هفته در این منطقه انجام شود. گاوین نیوسوم حالت فوق‌العاده در این ایالت اعلام کرد. کالیفرنیا ۱۱۴ مورد از بیماران مبتلا به این ویروس را گزارش کرد. دکتر دیوید آگاس، پروفسور مهندسی پزشکی و زیست پزشکی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی روز یکشنبه گفت:

خواسته عمومی هواداران، بازیکنان و نواحی مجاور این است که این تورنمنت انجام نشود. ما همه باید به یکدیگر ملحق شویم تا از جامعه در برابر عواقب ویروس کورونا محافظت کنیم.

این رویداد معمولاً ۴۵۰ هزار هوادار را به سمت دخود جذب می‌کرد. به خاطر شهرت آن میان بازیکنان و ارزش آن در امتیازات رتبه‌بندی و مبلغ بیش از ۱۷ میلیون دلار جایزه آن به طور رایج به آن پنجمین اسلم می‌گفتند. تنیسورهای امسال این گرنداسلم عبارت بودند از: رافائل نادال، نواک جوکوویچ، سرنا ویلیامز، نائومی اوساکا و کوکو گواف. کیم کلیجستر نیز قصد داشت با حضور در این مسابقات به میادین تنیس بازگردد. گواف در توئیتی نوشت:

بسیار ناراحت‌‎کننده است که خبر به تعویق افتادن این رقابت‌ها را می‌شنوم. هیجان بسیاری برای اولین حضورم در مسابقات زنان این رقابت‌ها داشتم اما سلامتی همیشه در درجه اول اهمیت قرار دارد. سالم بمانید.

ایندین ولز

تامی هاس، مسئول اجرایی تورنمنت ایندین ولز گفت که مسئولان برگزاری این آمادگی برگزاری این رویداد را در تاریخ‌های مختلف دارند و موارد را بررسی خواهند کرد. اما تقویم حرفه‌ای تنیس بسیار فشرده است و این صحرا در ماه‌های تابستان گرمای غیرقابل تحملی دارد. از برگزار نشدن این تورنمنت بسیار ناراحت هستیم اما سلامتی و ایمنی جامعه محلی، هواداران، بازیکنان، داوطلبان، اسپانسرها، کارمندان، فروشندگان و همه کسانی که در این رویداد نقش دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. سابقاً برخی از رویدادهای کوچکتر تنیس در چین و ایتالیا – دو کشوری که بیشترین آُسیب را از این ویروس دیده‌اند- تحت تأثیر قرار گرفت. تنیس اوپن میامی که پس از ایندین ولز در این ماه برگزار می‌شود می‌تواند در معرض خطر باشد. جشنواره موزیک در این شهر نیز اخیراً لغو شده است. تنیس اوپن فرانسه، دومین گرند اسلم امسال قرار است ماه می در پاریس برگزار شود. مقامات برگزاری این تورنمنت گفتند که تصمیم برای به تعویق انداختن تنیس ایندین ولز بر مبنای راهنمایی پزشکان، مراکز کنترل بیماری‌ و مقامات ایالت کالیفرنیا اتخاذ شده است. رئیس بخش WTA و استیو سیمون مدیر اجرایی تورنمنت در بیانیه‌ای اظهار داشتند:

ما می‌دانیم که این تصمیم در راستای بهداشت عمومی و ایمنی که در حال حاضر در درجه بالایی از اهمیت قرار دارند اتخاذ شده است. بسیار زود است که درباره برگزاری دیگر تورنمنت‌ها قضاوتی داشته باشیم. ما به نظارت نزدیک خود به رویدادها ادامه خواهیم داد. سلامتی و ایمنی همیشه در درجه اول اهمیت قرار خواهند داشت.

مقامات بهداشت ریورساید کانتی گفتند که اولین مورد از ابتلای ویروس کورونا پس از مثبت شدن تست در مرکز درمانی آیزنهاور که نزدیک به رانچو میریج قرار دارد در حال درمان است. هویت این فرد به دلیل قوانین محرمانه افشا نشده است. مسئولان بهداشت به دنبال افرادی هستند که در معرض این فرد قرار داشته‌اند و بررسی‌ها برای یافتن چگونگی ابتلای این فرد به این بیماری ادامه دارد. این دومین مورد ابتلا به ویروس کورونا در ریورساید کانتی است. مسافری از کشتی کوروز که اهل ریورساید کانتی بود نیز اخیراً به بیماری کوید ۱۹ مبتلا شد و در مرکز درمانی کالیفرنیای جنوبی تحت درمان است. این فرد پس از ترک کشتی هنوز به خانه بازنگشته است. دکتر کامرون کیسر، افسر بهداشت عمومی ریورساید کانتی درباره اولین مورد ابتلا به ویروس گفت:

همیشه می‌دانستیم که چنین احتمالی وجود دارد. هفته‌ها برای آن در حال برنامه‌ریزی بودیم و خود را آماده ساختیم تا قدم‌های ضروری را برای حفاظت از سلامتی محلی‌ها برداریم.

رویداد خیریه‌ای که رافائل نادال سه‌شنبه شب در باغ تنیس ایندین ولز تدارک دیده بود نیز لغو شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار