27/05/2024

با وجود پیروزی کوزمانوف، بلغارستان از گردانه مسابقات ATP Cup حذف گردید

  • توسط مینا
  • 08/01/2020
  • 0

سندر گیل و یوزان ولیگن موفق شدند تا در دیدار تعیین کننده‌شان برابر بریتانیا پیروز مسابقه بخش دوبل در مسابقات ATP Cup باشند. بلژیکی‌ها موفق شدند این اتفاقات را عصر سه شنبه در سیدنی و مقابل بلغارستان تکرار کنند.

حذف بلغارستان از مسابقات ATP Cup

گیل و ولیگن که در سال ۲۰۱۹ موفق به قهرمانی در سه تورنمنت تحت نظر ATP شدند‌، گریگور دیمیتروف و الکساندر لازاروف دا با نتایج ۳-۶، ۶-۴ و ۱۰-۷ شکست دادند تا بلژیک با نتیجه ۲-۱ برنده مجموع این سری شود. این در حالی بود که بلغارها در صورت پیروزی در این بازی جواز حضور در جمع هشت تیم پایانی را به دست می‌آوردند. اما با توجه به برد بلژیک و پیروزی ۳-۰ بریتانیا مقابل مولداوی در ابتدای روز، این تیم بریتانبا بود که به عنوان صدرنشین گروه سوم راهی یک چهارم نهایی مسابقات ATP Cup شد. ولیگن گفت:

وقتی که در چنین جایگاه بزرگی بازی می‌کنید و توسط افرادی که روی نیمکت نشستند، حمایت می‌شوید، هیچ راهی جز ادامه جنگیدن و تلاش ۱۱۰ درصدی برای پیروزی در یک مسابقه ندارید. فکر می‌کنم ما در بازی امروز چیزی برای از دست دادن نداشتیم و از این رو تمام تلاشمان را کردیم تا سطح بالای خودمان را نشان دهیم. ما در ست‌های اول و دوم هم شانس‌هایی را داشتیم و زمان‌هایی بودند که باید آن‌ها را برک می‌کردیم و سپس کنترل بازی را به دست می‌گرفتیم.

دیمیتروف و لازاروف شروعی فوق العاده در این مسابقات داشتند و در حالی جیمی ماری و جو سیلزبری بریتانیایی را شکست دادند که این دیدار در ساعت ۲:۴۶ دقیقه بامداد به وقت محلی خاتمه یافت. بلغارها در این بازی‌ هم خوب ظاهر شدند و بعد از پیروزی در ست نخست، در ست دوم هم موفق به برک کردن رقیبشان شدند. با این حال تین باثبات بلژیک عملکرد بشیار خوبی روی تور داشت و بعد از یک ساعت و ۱۹ دقیقه برنده این بازی شد. گیل و ولیگن در مسیر کسب این پیروزی امتیازات ۸۷ درصد از سروهای اولشان را به دست آوردند. گرچه تیم بلژیک برنده گروه C مسابقات ATP Cup نشده اما این شانس را دارد که به عنوان یکی از دو تیم برترِ دوم گروه‌ها به یک چهارم نهایی صعود کند. در حالی‌که آن‌ها به مسابقات روز چهارشنبه چشم دارند، بلغارستان ار گردونه رقابت‌ها حذف شده است. گوفین می‌گوید:

فکر می‌کنم باید به تمریناتمان ادامه دهیم چراکه ممکن است روز پنجشنبه بازی داشته باشیم. ما هنوز هم شانس داریم و صدالبته باید به دیگر نتایج توجه کنیم. تنها می‌توانیم دعا کنیم و امیدوار باشیم که از این مرحله صعود کنیم. در هر صورت ما تمام تلاشمان را کردیم و باید ببینیم که چه اتفاقی می‌افتد. هرچند به نظرم نیاز داریم تا به حضورمان در این تورنمنت ادامه دهیم.

گوفین موفق شد تا گریگور دیمیتروف را طی دو ساعت و ۲۸ دقیقه و با نتایج ۴-۶، ۶-۲ و ۶-۲ شکست دهد. پیش از این گوفین از مجموع نه رویارویی‌اش با دیمیتروف به تنها یک پیروزی رسیده بود؛ یکی از باخت‌های او به فینال Nitto ATP Finals ۲۰۱۷ بر می‌گردد. دیمیتروف با قدرتی که در بیس‌لاین دارد، در ابتدا مرد شماره ۱۱ جهان را به زحمت انداخت. گوفین درباره شکستش مقابل دنیس ایوانز گفت:

از زمان شکست مقابل بریتانیا به یک واکنش احتیاج داشتم. هرچند چیزی که می‌خواستم متفاوت بود؛ من انرژی، روحیه و تنیس بهتر و تهاجمی‌تری را می‌خواستم.

مسابقات ATP Cup

پیش از این مسابقه، دیمیتاز کوزمانوف از بلغارستان همه را شوکه کرد. او پیش از ورود به مسابقات ATP Cup هیچ بردی در ATP Tour نداشت اما حالا بعد از پیروزی‌اش مقابل استیو دارچیس با نتایج ۶-۰ و ۶-۳ دو پیروزی در کارنامه دارد. وی در این باره گفت:

غیرقابل توصیف، بسیار احساسی و خاص است. من هرروز رویای حضور در چنین جایگاهی دارم.

کوزمانوف در دیدار نخستش مقابل کمرون نوری از بریتانیا بسیار خوب ظاهر شد اما در جدالی سه سته شکست خورد. مرد شماره ۴۱۷ دنیای تنیس موقق شد تا روز یکشنبه، الکساندر کوزبینوف از مولداوی را شکست دهد و امروز هم به ۷۷ دقیقه نیاز داشت تا دارشیسی را شکست دهد که سابقه پیروزی مقابل رافائل نادال در ویمبلدون را در کارنامه دارد. این تنیسور بلژیکی سعی داشت تا با ضربات فورهندی که می‌زد رقیبش را ناامید کند اما در عوض کوزمانوف با روشی که در پیش گرفت، دارشیس را در لحظات حیاتی مسابقه وادار به انجام خطا کرد. برخورد ضربه فورهند سخت او به تور در ست دوم، یک برکِ حیاتی را برای کوزمانوف به همراه داشت که موجب برتری ۵-۳ او می‌شد. این تنیسور بلغاری سرانجام بعد از خطا رفتن یکی دیگر از فورهندهای دارشیس، در دومین مچ پوینتش پیروز این نبرد شد. کوزمانوف ادامه داد:

از زمانی که به اینجا آمدم در داخل و خارج از زمین چیزهای زیادی آموختم. با تجربیاتی که در این مدت کسب کردم، فشاری که در دو روز گذشته تحمل کردم را کنار زدم و با اعتماد به نفس بالایی پا به دیدار امروز گذاشتم. وقتی که نتیجه بازی ۵-۳ شد، تنها روی برنامه بازی‌ام تمرکز داشتم و به مسئله که در صورت برد یا باختم چه اتفاقی می‌افتد، تا زمانی‌که امتیاز پایانی را به دست آورم، فکر نمی‌کردم.

کوزمانوف بعد از پیروزی در این مسابقه احساساتی شد و در کنار سایر هم‌تیمی‌هایش اشک شوق ریخت. در دیگر بازی این گروه، تیم بریتانیا موفق شد تا با نتیجه ۳-۰ مولداوی را از پیش‌رو بردارد. در ابتدا کمرون نوری با نتایج ۶-۲ و ۶-۲ الکساندر کوزبینوف را شکست داد. سپس نوبت به دنیل ایوانز رسید که همچون نوری با نتایج ۶-۲ و ۶-۲ مقابل رادو آلبوت به پیروزی برسد. در بخش دوبل هم تیم جیمی ماری و جو سیلزبری با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ برابر الکساندر کوزبینوف و رادو آلبوت به پیروزی رسیدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار