25/06/2024

یوشیهیتو نیشیوکا و سوئدا، تیم ژاپن را به دومین پیروزی‌اش در ATP Cup رساندند

  • توسط مینا
  • 07/01/2020
  • 0

یوشیهیتو نیشیوکا و گو سوئدا به تیم ژاپن کمک کردند تا عصر دوشنبه دومین پیروزی‌اش در ATP Cup را به دست آورد.

پیروزی ژاپن با درخشش یوشیهیتو نیشیوکا و گو سوئدا

یوشیهیتو نیشیوکا و سوئدا در دیدارهای انفرادی‌شان برنده شدند تا آن‌ها در ورزشگاه RAC Arena شهر پرت با نتیجه ۲-۱ تیم گرجستان را شکست دهند. یوشیهیتو نیشیوکا طی ۸۳ دقیقه با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ مقابل مرد شماره ۲۶ دنیای تنیس یعنی نیکولوز باسیلاشویلی به پیروزی رسید. گو سوئدا هم طی دو ساعت و ۱۵ دقیقه با نتایج ۴-۶، ۶-۳ و ۶-۲ الکساندر مترولی را از پیش‌رو برداشت. ساتوشی ایوابوچی، کاپیتان تیم ژاپن گفت:

یوشی حالا دو بازیکن خوب را شکست داده و پتانسیل بالایش را به ما نشان داده است. علاوه بر آن، گو هم بازی‌های آسانی را پشت سر نگذاشته است. حالا دو روز برای رویارویی با اسپانیا فرصت داریم.

الکساندر باکشی و جورج تسیپادزه طی ۶۷ دقیقه با نتیجه ۶-۲ و ۶-۴، توشیهیده ماتسوی و بن مک‌لاچلان را شکست دادند تا نخستین امتیاز گرجستان در این تورنمنت با پیروزی در بخش دوبل به دست آید. نیشیوکا که روز شنبه در مصاف با پابلو کوئواس از اروگوئه به ۵۴ دقیقه برای پیروزی نیاز داشت، در نخستین رویارویی‌اش با باسیلاشویلی خیلی زود به برتری ۳-۰ دست یافت. باسیلاشویلی مدافع عنوان قهرمانی اوپن هامبورگ به شمار می‌رود. با وجود اینکه باسیلاشویلی در گیم سومِ ست دوم رقیبش را برک کرد اما در مجموع متحمل ۳۸ خطا شد تا نیشیوکای ژاپنی از شش گیم باقی‌مانده، به پنج پیروزی برسد و برنده این بازی شود. بهترین موقعیت باسیلاشویلی برای در دست گرفتن کنترل بازی به زمانی بر می‌گشت که نتیجه ست دومِ ۴۴ دقیقه‌ای این بازی ۳-۳ دنبال می‌شد و باسیلاشویلی سه شانس برای برک کردن نیشیوکا را از دست داد.

یوشیهیتو نیشیوکا

نیشیوکا در مصاحبه بعد از پایان این بازی گفت:

من تلاش کردم تا او کاری را که نمی‌خواست انجام دهد. می‌دانم که او دوست دارد ضربات سختی به توپ وارد کند. بنابراین کاملا مشخص است که نمی‌تواند امتیازهای سرویس زیادی بگیرد و در عوض متحمل اشتباهات زیادی می‌شود. با این حال من تلاش می‌کردم تا به جابجایی‌های متوالی‌ام در زمین، سبک تنیسم که بر پایه به‌کارگیری توپ بنا شده است را اجرا کنم.

سوئدا هم با شکست الکساندر مترولی از تیم گرجستان در دیدار انفرادی، دومین پیروزی ژاپن در این مسابقات را قطعی کرد. سوئدا در جریان پیروزی‌اش با نتایج ۴-۶، ۶-۳ و ۶-۲، ۱۹ ضربه وینر به حریفش زد تا پس از دو ساعت و ۱۶ دقیقه نبرد در RAC Arena، پیروز این نبرد سخت با حریف گرجستانی‌اش شود. سوئدا درباره این مسابقه گفت:

او به خوبی بازی کرد و من هم واقعا سخت‌کوش ظاهر شدم زیرا به عنوان بازیکن شماره دوی تیم به پیروزی در این بازی نیاز داشتم. با این حال از آغاز ست دوم تلاش کردم تا تنها روی امتیازات تمرکز کنم. من هیچ پیش‌زمینه‌ای از نحوه بازی او نداشتم بنابراین دیدار او برابر اسپانیا و چندین فیلم دیگر از یوتیوب دیدم. من کار بسیار سختی در برابرش داشتم چراکه او ضربات فورهند سنگینی می‌زند. در بازی انفرادی بعدی‌ روز چهارشنبه‌ام مقابل روبرتو بائوتیستا آگوت از اسپانیا هیچ فشاری روی من قرار ندارد، بنابراین می‌توانم بهتر کار کنم.

مترولی در حالی‌که با نتیجه ۳-۰ در ست اول عقب بود به بازی برگشت و بر رالی‌هایی که با گو سوئدا داشت تسلط پیدا کرد. با این حال سوئدا در ست دوم برنده اغلب رالی‌های به وجود آمده شد. سوئدا در هر سه ست بازی به برتری ۲-۰ دست یافت اما در ست سوم با ثباتی که از خودش نشان داد، موفق شد تا دومین پیروزی‌اش در بخش انفرادی نخستین دوره رقابت‌های ATP Cup را به دست آورد. پیش از این گو سوئدا در روز شنبه موفق شده بود تا مارتین کوئواس از اروگوئه را از پیش‌رو بردارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار