27/05/2024

یوژنی کافلنیکوف: موفقیت روس‌ها در ATP Cup بر عملکرد آنها تأثیر خواهد داشت

  • توسط مینا
  • 26/12/2019
  • 0

تورنمنت ATP Cup چیزی فراتر از یک رقابت پر از ستاره است که تنها برای شروع فصل ۲۰۲۰ تنیس افتتاح شده باشد. ستارگان سابق تنیس روسیه یعنی یوژنی کافلنیکوف و مارات سافین که هردوی‌شان هم در اوپن استرالیا قهرمان شدند و هم در رده‌بندی تنیس مردان جهان به رده اول رسیدند، معتقدند که موفقیت در همین رویداد استرالیا می‌تواند در سرنوشت فصل ۲۰۲۰ تمام اعضای تیم روسیه تأثیر بگذارد.

مصاحبه یوژنی کافلنیکوف

یوژنی کافلنیکوف در این رابطه گفته است:

این مسابقات اهمیت بسیاری دارد. معمولاً هرطور که سال من در تورنمنت استرالیا آغاز می‌شد، باقی سال نیز در تورنمنت‌های دیگر همانطور نتیجه می‌گرفتم. رسیدن به فینال ATP Cup استرالیا و یا قهرمانی در آن می‌تواند به آنها کمک کند که سال آینده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

مارات سافین که کاپیتان روسیه است، باید به بازیکنانش کمک کند تا در گروه D مسابقات ATP Cup که مسابقات آن در شهر پرت برگزار می‌شود از سد تیم‌های ایتالیا، آمریکا و نروژ عبور کنند. دنیل مدودف، تنیسور شماره ۵ جهان و کارن خاچانوف، نفر هفدهم رنکینگ ATP، در بخش انفرادی برای روسیه به میدان خواهند رفت. دیگر بازیکنان روس‌ها در این مسابقات را تیموراز گاباشویلی، ایوان ندلکو و کنستانتین کراوچوک تشکیل خواهند داد. سافین که در سال ۲۰۰۵ در ملبورن به قهرمانی اوپن استرالیا رسیده بود، می‌داند که برای موفقیت به چه عواملی نیاز است. او معتقد است که حضور در کنار بهترین بازیکنان دنیا برای بهترین راه برای آغاز سال خواهد بود و همچنین بازی‌های مرحله گروهی می‌تواند به‌سرعت هرگونه سردی که در تعطیلات بین فصلی به تن بازیکنان نشسته را از بین ببرد. سافین می‌گوید:

در ابتدای سال، بازی‌های مرحله گروهی تورنمنت ATP Cup شروع خوبی برای فصل خواهند بود. تمام بازیکنان اکنون در استرالیا حضور دارند و می‌خواهند در سال نو گام خوبی بردارند. هر تیم سه بازی تضمین‌شده در مرحله گروهی دارد و دو گروه در یک شهر حضور دارند. پس شما این فرصت را دارید که شب و روز تمرین کنید تا برای آغاز فصل آماده شوید. برای آنکه همراه با تیم خود به پیروزی برسید، به نظر من این روش خوبی است.

یوژنی کافلنیکوف

تمام چشم‌ها به مدودف خواهد بود، کسی که در سال ۲۰۱۹ بیشتر از هر بازیکن دیگری در تور ATP پیروزی به‌دست آورد. عملکرد استثنایی تنیسور روس در نیمه دوم سال شامل دو قهرمانی مسترز ۱۰۰۰ امتیازی برای او در سینسیناتی (با غلبه بر گافین) و شانگهای (با غلبه بر زورف) بود. او همچنین با پیروزی برای کوریچ در مسابقات خانگی یعنی اوپن سن پترزبورگ به قهرمانی رسید و در یو اس اوپن نیز برای اولین‌بار حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه کرد که با باخت برابر نادال همراه بود. نتایج خوب مدودف منجر شد تا مجوز حضور در آخرین تورنمنت فصل یعنی Nitto ATP Finals را هم کسب کند. حالا که مدودف خودش را بلندترین نقطه ورزش تنیس رسانده است، کافلنیکوف از او می‌خواهد تا در همان نقطه باقی بماند. قهرمانی سال ۱۹۹۹ اوپن استرالیا از رویکرد روحی و روانی مدودف برابر بهترین بازیکنان جهان در فصل قبل تمجید کرد و معتقد است که حفظ این روحیه برای راهیابی مدودف به جمع سه نفر برتر ضروری خواهد بود. یوژنی کافلنیکوف گفت:

سطح اعتماد به نفس مدودف امسال خیلی خوب بود. او باور داشت که می‌تواند بازیکنان برتر را شکست بدهد و به همین دلیل این نتایج را کسب کرد. اگر او بتواند همین نتایج را سال آینده هم تکرار کند قطعاً در جمع بازیکنان نخبه قرار خواهد گرفت.

کافلنیکوف همچنین مشتاق است که پیشرفت خاچانوف را نیز شاهد باشد. این تنیسور ۲۳ ساله در ماه جولای برای اولین‌بار به جمع ده نفر برتر رنکینگ راه یافت و امسال در مسابقات تنیس رولند گاروس برای اولین‌بار حضور در مرحله یک چهارم نهایی یک گرند اسلم را تجربه کرد. کافلنیکوف در مسابقات المپیک ۲۰۰۰ سیدنی برای روسیه مدال طلا را کسب کرده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار