18/07/2024

نگاهی بر زندگی یوگنی کافلنیکوف بعد از تنیس : از گلف تا پوکر

  • توسط مریم
  • 08/02/2020
  • 0
یوگنی کافلنیکوف

این بازیکن روسی این افتخار را داشت که در مراسم آخر هفته در کنار بزرگان دبلیو تی ای، لی نا و مری پیرس باشد.

در طول سالهای حضور در تور ای تی پی، یوگنی کافلنیکوف یکی از بهترین ها بود، وی در سال 1999 به مدت شش هفته در صدر جدول رده بندی جهانی قرار گرفت و همچنین در سال 1996 در مسابقات آزاد فرانسه و 1999 در مسابقات آزاد استرالیا برنده شد.

در مجموع وی دارای 27عنوان قهرمانی تک نفره، یک عنوان جام دیویس با روسیه و یک مدال طلای المپیک بود که آخرین بازی تنیس حرفه ای او در سال 2003 بود.

در حالی که بیشتر ستارگان تنیس پس از بازنشسته شدن، از دیده ها پنهان می شوند، یوگنی کافلنیکوف تصمیم گرفت وارد یک ماجراجویی ورزشی جدید شود و نه تنها به رشته گلف روی آورد بلکه در رشته پوکر نیز بسیا حرفه ای ظاهر شد.

او یک بار درباره حرفه جدید خود گفت: «من گلفم را خیلی جدی می گیرم، این زندگی من است، این کاری است که من اکنون برای زندگی می کنم.»

وی افزود: اگر من فردی جاه طلب نبودم، هرگز در تنیس به جایگاهی که الان دارم، نمی رسیدم. من هنوز پتانسیل خود را در گلف کشف نکرده ام، اما من نسبتاً جوان هستم و هنوز هم نسبت به بازی حرفه ای کاملاً تازه کار هستم، بنابراین اگر من سخت تمرین کنم مطمئن هستم که نتایج من بهتر و بهتر می شوند. “

کافلنیکوف در مسابقات آزاد استرالیا

کافلنیکوف در مسابقات آزاد استرالیا

نخست نگاهی بر پوکر یوگنی کافلنیکوف

او در سال 2005 در 36مین سری بازی های جهانی پوکر شرکت کرد و سه بار نیز برنده شد، اما با بلفی نابه جا در دست نهایی 3645 دلار خود را از دست داد و از بازی کنار کشید.

چند هفته بعد، او در اولین تور اروپایی خود در مسابقات آزاد روسیه شرکت کرد، اما این شروع یک کابوس در کار حرفه ای گلف او بود، زیرا او نتوانست با بیش از چهل بار زدن ضربه کات، دو راند اول خود را به پایان برساند.
در اواسط سال 2011 با کسب عنوان قهرمانی ملی گلف روسیه موجی در کشور خود ایجاد کرد و چشم انداز خود را در المپیک 2016 ریو رقم زد.

وی گفت: «من انتظار نداشتم که برنده شوم، این یک سوپرایز واقعی برای من بود.» او گفت: «من از آخرین امتیاز خود در دور گذشته بسیار رضایت دارم، زیرا 5 امتیاز را پشت سر گذاشتم. من گلف را دوست دارم و بازی خود را ادامه خواهم داد و این بسیار عالی خواهد بود اگر بتوانم در دو ورزش مختلف در المپیک شرکت کنم. “

تا سال 2015 ، یوگنی کافلنیکوف عنوان بهترین گلف باز روسیه را از آن خود کرد(کشوری که از اولین روزهای ظهور این ورزش با آن همراه بود) حتی اگر در رده 1613 در جهان، پایین ترین موقعیت ممکن در آن زمان قرار داشته باشد.

با این حال، با وجود بازی در بیش از 20 رویداد ، او نتوانست ضربات موفقی را بزند و نقش او کم رنگ شد.

آخرین حضور رسمی وی در سال 2016 در تورنمنت چلنجر در مسابقات آزاد قزاقستان بود و مجدداً وی در زدن ضربه کات ناموفق بود و این امر باعث شد تا رده بندی رسمی گلف جهانی او به رتبه 1874 سقوط کند.

بر اساس شایعاتی، یوگنی کافلنیکوف که در بازی های المپیک 2016 ریو برای اوکراین بازی کرد، روسیه را به دلیل داشتن مسئولان بی کفایت مورد سرزنش قرار داد .

وی به آر اسپرت گفت: «اخباری مبنی بر این که من پیشنهاد خوبی از رئیس باشگاه گلف ساپریور دریافت کردم و برای اوکراین رقابت می کنم صحیح است». «به احتمال زیاد این پیشنهاد را خواهم پذیرفت».

«من با انجمن گلف روسیه تماس خاصی ندارم. من فکر می کنم افرادی بی کفایت که درک درستی از گلف ندارند در آنجا مشغول به کار هستند. بنابراین باید به اوکراین بروم، زیرا می خواهم بازی کنم و این مهمترین چیز است».

 متأسفانه، کافلنیکوف در برزیل شانسی نداشت، حداقل نه به عنوان یک بازیکن گلف در المپیک.

زمانی که او تور گلف اروپایی را از دست داد، اسم او به عنوان کسی ظاهر شد که چهل و پنجمین سری مسابقات اروپایی پوکر را در انتهای سال 2017 تمام کرد و $23605 در هولدم پوکر بدون محدودیت 4 میلیون یورویی ماه نوامبر، برنده شد.در حال حاضر به نظر می رسد که رویای بازی گلف برای او به تعویق افتاده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار