18/07/2024

نواک جوکوویچ به غایبان گرند اسلم آمریکا اضافه شد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 15/08/2020
  • 0
تنیس یو اس اوپن

نواک جوکوویچ روز گذشته در خبری اعلام کرد که او هم به مانند رافائل نادال و راجر فدرر قصد حضور در رقابت های این فصل گرند اسلم آمریکا را ندارد و از حضور در این رقابت ها انصراف داد.

تنیس یو اس اوپن

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان و دارنده ۱۷ عنوان قهرمانی گرنداسلم در نظر دارد در مسابقات آزاد آمریکا که از اواخر این ماه میلادی آغاز می شود شرکت کند. جوکوویچ در بیانیه ای اظهار داشت:

این تصمیم با وجود همه چالش‌ها و موانع آسان نبود اما رقابت دوباره باعث می‌شود تا هیجان زده شوم. من می‌دانم در این شرایط پروتکل‌ها و اقدامات ایمنی برای محافظت از شرکت کنندگان و مردم نیویورک متفاوت خواهد بود.

به گزارش گاردین جوکوویچ پیش از این تورنمنتی را راه اندازی کرده بود که باعث شد خود و تعدادی از تنیسورهای مطرح جهان به ویروس کرونا مبتلا شوند. پیش از این رافائل نادال ستاره اسپانیایی نیز اعلام کرد به خاط بحران کرونا در اپن آمریکا شرکت نمی کند. تنیسور اسپانیایی نخواهد توانست از عنوان قهرمانی اش که در سال ۲۰۱۹ به دست آمد دفاع کند. مرد شماره دو جهان در کنار راجر فدرر قرار گرفت که این رقابت ها را به خاطر آسیب دیدگی از دست داد (تنیسور سوییسی تا پایان سال ۲۰۲۰ نمی تواند رقابت کند). بر این اساس اپن آمریکا نخستین گرند اسلم قرن ۲۱ خواهد بود که بدون دو تنیسور برتر جهان برگزار خواهد شد. نادال نهمین گرند اسلم خود را از دوران حرفه ای خود از دست می دهد. او در رولان گاروس و ویمبلدون ۲۰۰۴، اپن استرالیا ۲۰۰۶، ویمبلدون ۲۰۰۹، اپن آمریکا ۲۰۱۲، اپن استرالیا ۲۰۱۳، اپن آمریکا ۲۰۱۴ و ویمبلدون ۲۰۱۶ به دلیل مصدومیت حضور نداشت. از طرفی فدرر پنجمین گرند اسلمی است که از دست می دهد. تنیسور سوییسی از سال ۱۹۹۹ تنها در رولان گاروس و اپن آمریکا ۲۰۱۶ و رولان گاروس های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ حضور نداشت.

تنیس یو اس اوپن

تصور می شد نبود نادال و فدرر فرصت خوبی برای نواک جوکوویچ باشد تا برای چهارمین بار فاتح اپن آمریکا شود اما با انصراف مرد صربستانی او هم شانس بردن این رقابت ها را برای چهارمین بار از دست داد. مسابقات اُپن آمریکا، امسال با وجود تمام هشدارهای اهالی تنیس، در تاریخ دهم شهریورماه مطابق هرسال در نیویورک برگزار خواهد شد. مسئولان این مسابقات وعده داده اند که تمام پروتکل های بهداشتی و ارائه شده از سوی فدراسیون جهانی تنیس را رعایت خواهند کرد؛ بخشنامه ای که شامل استفاده از حوله های شخصی، توپ های مجزا، عدم دخالت توپ جمع کن ها در خلال مسابقات و البته عدم حضور هواداران در ورزشگاه های محل برگزاری خواهد بود. اما دلیل مخالفت کارشناسان، هواداران و حتی بازیکنان با برگزاری مسابقات، سابقه تلخ تورنمنت «زادار» است. رقابتی که ماه گذشته به مدد نواک جوکوویچ و هشت نفر از بازیکنان شناخته شده اهل اروپای شرقی در شهری با همین نام در کشور کرواسی برگزار و باعث ابتلای تمام تنیس بازان به بیماری کووید-۱۹ شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار