10/12/2023

آموزش تنیس | چرا بازیکنان تنیس سطح خود را ارتقا نمی‌دهند؟

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 22/12/2020
  • 0
بازیکنان تنیس

به نظر شما چرا بازیکنان تنیس سطح خود را ارتقا نمی‌دهند؟ این بدین معنی است که اصولا بازیکنان تنیس در سطح مبتدی به پیشرفته، گمان می‌کنند که همه موارد لازم را تا آخر فرا گرفته‌اند و سعی بر ارتقا سطح خود نمی‌کنند. در این مطلب تنیس فارسی به دلایل این موضوع جالب می‌پردازیم.

ورود به سایت بتکارت

بیشتر بخوانید : دانستنی | همه چیز در مورد توپ تنیس و انواع آن

در هر ورزشی ارتقا سطح بازی و پیشرفت کردن جزو اصول اولیه آن به شمار می‌رود که باید ورزشکاران همواره تلاش کنند تا سطح بازی خود را ارتقا دهند. بنابر گفته چند تن از مربیان حرفه‌ای تنیس به وفور دیده شده که بازیکنان تنیس زیاد به دنبال این قضیه نیستند که بخواهند پیشرفت چشمگیری را تجربه کنند چرا که فکر می‌کنند نهایت حرفه ای شدن در تنیس همین آموزش‌هایی است که فرا گرفتند و به اصطلاح در این ورزش کمتر جای مانور برای تغییران در سطح بازی وجود دارد. ولی آیا به نظر شما این گفته حقیقت دارد؟

اکثر بازیکنان باشگاهی تنیس بازی کردن را دوست دارند، اما در آموزش دیدن و تمرین کردن بسیار خجالتی هستند. در حالی که این بازیکنان علاقه دارند و به فکر پیشرفت در تنیس هستند، اما حاضر نیستند برای به دست آوردن این پیشرفت تلاش، تمرین و پول هزینه کنند.

بالا بردن سطح تنیس توسط خود بازیکن بدون کمک گرفتن از یک مربی حرفه ای خود به تنهایی چالش بزرگی است. به نظر برترین مربیان تنیس اولین علت عدم پیشرفت در تنیس در بازیکنان این رشته ورزشی، عدم توجه به اصلاح تکنیک های اشتباه در تنیس است.

 مهارت‌ها و تکنیک‌های پایه‌ای تنیس

بازیکنان تنیس

قوانین امتیازدهی در مسابقه تنیس

بسیاری از بازیکنان باشگاهی دارای ضربات و عملکرد پای بسیار ضعیفی هستند. چنین بازیکنانی به منظور بهبود در بازی خود می بایست یک بازنگری کامل در بازی و تکنیک هایشان انجام دهند. در حالی که این کار عملی ساده و کاملا در دسترس است بسیاری از بازیکنان باشگاهی از انجام دادن آن طفره می روند. چرا که این کار به زمان، وجود مربی و تمرین بسیار نیاز دارد.

دلیل مهم برای کم کاری در تمارین است است که بسیاری از افراد وقت لازم برای تمرین نداشته و اغلب بعد از ساعت کاری حداکثر چند ساعت برای تمرین کردن وقت دارند. این افراد ترجیح می دهند جلسات تمرینی خود را به صورت محدود انجام داده و اغلب این جلسات بسیار خسته کننده هستند و هیچ گونه سرگرمی در آن ها وجود ندارد.

در تنیس فارسی بخوانید: آموزش تاکتیک بازی‌های دو نفره تنیس

همچنین در بسیاری از مواقع پیدا کردن پارتنری که هم سطح بازیکن بوده و با او به تمرین بپردازد بسیار سخت است. و در نهایت آخرین دلیل برای کم کاری این است که تکنیک درستی برای تمرین کردن وجود ندارد. اگر بازیکنی از تکنیک های ضعیفی برخوردار باشد با تمرین های مداوم تنها تکنیک های اشتباه خود را تقویت می کند.

اکثر بازیکنان سن بالا با همان روش ها و تکنیک های خانگی و بدون مربی خود احساس راحتی می کنند. در بسیاری از موارد حتی حرکات اضافه بر نیاز برای انجام دادن یک ضربه پیش می گیرند که اصلا نیازی به انجام آن حرکت نیست و به قدری با چنین حرکاتی احساس راحتی دارند که تغییر در تکنیک آنها و اصلاح حرکات باعث می شود به کل احساس ناراحتی و نارضایتی کنند.

بازیکنان تنیس

در بسیاری از موارد سعی شده با چنین افرادی تمارین مختلف جهت بهبود وضعیت حرکات خود انجام شود. همچنین از دستگاه های توپ پرتاب کن برای تمرین آن ها استفاده می شود. اما این افراد با ایجاد تغییر در خود مقاومت بالایی نشان می دهند.

برخی نیز سعی می کنند از تغییرات گفته شده به آن ها استفاده کنند با این حال زمانی که وارد بازی می شوند تغییرات را فراموش کرده و به عادات قبلی تکنیکی خود می پردازند. به طور کلی هر چه سن بازیکن تنیس بالاتر رود، شانس تغییر در این بازیکنان کمتر می شود.

انتخاب بهترین مربی تنیس برای کودکان

این قضیه برای ورزشکاران کم سن و سال تر نیز صادق است. چرا که برای یادگیری و تغییر حرکات خود بسیار مقاومت می کنند. تنیس یک ورزش پیچیده از جهت آموزش و یادگیری می باشد. این یادگیری شامل حرکات بدن در جهت مخالف غرایز بدن و فیزیک بدن می باشد و این امر باعث شده تا یادگیری تنیس کمی مشکل باشد.

با مقالات آموزشی تنیس فارسی همراه باشید: ترفندهای آموزشی سرویس زدن در تنیس

بازیکنان تنیس

در حالی که بسیاری از افراد تصور می کنند که بازیکنان خوب در تنیس همان گونه خوب و ذاتی به دنیا می آیند در اغلب موارد این تفکر اشتباه است. چرا که تنیس سرشار از تکنیک های مختلف است و در صورتی که تکنیک ها به موقع و درست آموزش داده شوند هر فردی می تواند به درستی آن ها را آموخته و در بازی به کار گیرد.

اگر به عنوان یک بازیکن باشگاهی در حرفه تنیس به فعالیت مشغول هستید و سال هاست تغییری در بهبود روند و توسعه ورزش خود ایجاد نکرده اید لازم است به توصیه های زیر توجه نمایید و به فکر پیشرفت در تنیس باشید.

با «تنیس فارسی» اخبار و آموزش‌های لازم در ورزش تنیس را برای خود به‌طور حرفه‌ای ارتقا دهید
همچنین شما عزیزان می‌توانید برای شرط بندی مسابقات تنیس با سایتی معتبر همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار