27/05/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | هر آنچه که لازم است بدانید

 • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
 • 31/08/2020
 • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که قرار است پس از شیوع ویروس کرونا برگزار شود. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود و یکی از گرند اسلم‌های سال است.

ورود به سایت بتکارت

آزاد آمریکا یکی از چهار مسابقه گرند اسلم است که در دنیای تنیس برگذار می‌شود. سه گرند اسلم دیگر نیز تنیس آزاد استرالیا، تنیس آزاد فرانسه و تنیس ویمبلدون است که جزو مهمترین تورنومنت‌های دنیای تنیس محسوب می‌شوند. امسال برای اولین بار در تاریخ یو اس اپن و هم‌چنین پیشینۀ ۱۴۳ سالۀ رقابت‌های گرند اسلم، این مسابقات به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و شرایط خاص مسابقات، بدون تماشاگر برگزار خواهد شد و از تمامی بازیکنان حاضر در این تورنومنت بارها تست کرونا گرفته شده تا از سلامتی کامل آنها اطمینان حاصل شود و همچنین در طول برگزاری این مسابقات نیز انجام این تست‌ها همچنان ادامه خواهد داشت. دو هتل برای اقامت بازیکنان در منطقه لانگ ‌آیلند انتخاب شده و در طول برگزاری رقابت‌ها بازیکنان بدون اجازه حق خروج از محدوده مشخص شده را ندارند و به نوعی در قرنطینه هستند. امکان استفاده از خانه‌های شخصی نیز در نظرگرفته شده است که هزینه‌های آن به عهده بازیکن خواهد بود. بر اساس دستورالعمل‌های مرکز کنترل و پیش‌گیری بیماری‌ها در آمریکا بازیکنان و پرسنل برگزاری رقابت‌ها تا زمان ورود به زمین‌ موظف به استفاده از ماسک می‌باشند.

در خصوص زمین مسابقات بدانید:

هر رویداد گرند اسلم در زمینی با جنس متفاوت برگذار می‌شود و در حالی که مسابقات آزاد آمریکا و استرالیا هر دو از زمین‌های سخت استفاده می‌کنند، جنس زمین‌ها متفاوت است و در آزاد آمریکا از  DecoTurf استفاده می‌کنند که نوعی زمین سخت از جنس اکریلیک است. با زمینی به رنگ آبی خاص و حاشیه سبز، به راحتی میتوان مسابقات آزاد آمریکا را شناخت. هدف اولیه از انتخاب این طرح و رنگ تشخیص راحت‌تر توپ در زمین بود که به نشان مخصوص مسابقات آمریکا نیز تبدیل شد. همچنین مجموعۀ بیلی جین کینگ، محل میزبانی رقابت‌ها، دارای ۲۲ زمین تنیس است که ورزشگاه‌های آرتور اش، لویی آرمسترانگ، گرند استند و زمین شماره ۱۷ مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

تنیس آزاد آمریکا هر ساله میزبان رقابت‌های مختلفی است که این رقابت‌ها عبارت اند از:

 • انفرادی مردان
 • انفرادی زنان
 • تیمی مردان
 • تیمی زنان
 • تیمی مختلط

که در رده‌های جوانان، پیشکسوتان و تنیس با ویلچر انجام می‌گردد. بد نیست بدانید برخلاف روال سال‌های گذشته، مسابقات جدول مقدماتی، رده دوبل مختلط و رده نوجوانان امسال انجام نخواهد شد و تنها مسابقات انفرادی و دونفره و تنیس با ویلچر برگزار خواهد شد. جدول رد‌های دونفره مردان و زنان نیز از ۶۴ نفر به ۳۲ نفر کاهش پیدا کرده و همه این تغییرات به دلیل شیوع ویروس کرونا حاصل شده است.

نکاتی که شاید از تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ نمی‌دانستید:

 • تنیس آزاد آمریکا در بین گرند اسلم‌ها در یک مورد با بقیه فرق دارد و آن هم این است که در ست آخر از تای برک استفاده می‌کند. اگر بازی به ست پنجم بکشد و آن ست به امتیاز ۶-۶ برسد، در آزاد آمریکا تای برک بازی می‌کنند اما در گرند اسلم‌ها آنقد بازی ادامه می‌یابد تا یکی از بازیکن‌ها دو ست از رقیب پیشی بگیرد.
 • جوانترین بازیکنی که تا به حال برنده تنیس آزاد آمریکا شده است مردی – یا بهتر است بگوییم پسری – به نام وینسنت ریچاردز است. وینسنت زمانی که در سال ۱۹۱۸ پیروز مسابقات شد تنها پانزده سال و پنج ماه و هشت روز داشت که عنوان جوانترین پیروز این رقابت‌ها لقب گرفت و همچنان نیز این رکورد به نام او باقی مانده است.
 • جوانترین قهرمان مرد پیت سمپراس است که در سال ۱۹۹۰ در سن نوزده سال و بیست و هشت روز قهرمان شد.
 • جوانترین قهرمان مسابقات انفرادی زنان، تریسی آستین است که در سال ۱۹۷۹ در سن شانزده سال و هشت ماه و بیست و هشت روزگی قهرمان شد.
 • در سال ۲۰۰۶ در مسابقات آزاد آمریکا اولین گرند اسلم بود که از سیستم دوربین (چشم شاهین) برای تشخیص مکان درست توپ و بازبینی بازی استفاده کرد.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

source: https://www.usopen.org/

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار