15/04/2024

تنیس مسترز سینسیناتی ۲۰۲۰ | نواک جوکوویچ برای دومین بار قهرمان شد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 31/08/2020
  • 0
نواک جوکوویچ مسترز سینسیناتی ۲۰۲۰

تنیس مسترز سینسیناتی ۲۰۲۰ که اولین تورنومنت تنیس، پس از وقفه ۶ ماهه لقب گرفت به ایستگاه آخر خود رسید و نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان، برای دومین بار توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد و افتخاری دیگر را به کارنامه ورزشی خود اضافه نماید.

ورود به سایت بتکارت

پس از غیبت  راجر فدرر به دلیل مصدومیت و انصراف رافائل نادال برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از مسترز سینسیناتی، نواک جوکوویچ این فرصت را به دست آورد که با غلبه بر حریفان نسبتا آسان خود، یک قهرمانی دیگر را به کارنامه پرافتخار خود اضافه کند. این بازیکن توانست با پیروزی دو بر یک برابر میلوش رائونیچ برای دومین بار در تنیس مسترز سینسیناتی قهرمانی خود را جشن بگیرد.

این بازیکن در این دیدار در ابتدا نمایش ضعیفی را ارائه کرد و در ست اول با نتیجه ۶ بر ۱ بازی را به میلوش واگذار کرد. او رفته رفته و پس از گذشت زمان توانست اوضاع را کنترل کند و ست دوم را با نتیجه ۶ – ۳ پیروز شود. در ست سوم نیز او تلاش خود را دو چندان کرد و موفق شد در نهایت ۶ – ۴ حریف خود را از پیش رو بردارد تا پیروزی دلچسبی را علیرغم نمایش ضعیف اول مسابقه کسب کند.

از رکوردهای جالب نواک جوکوویچ که پس از این مسابقه به ثبت رسید، بدانید:

  • تنیسور صربستانی با فتح سینسیناتی در سال جاری برای ۳۵ امین بار توانست به قهرمانی مسترز برسد و از این حیث با رکورد رافائل نادال برابری کرد.
  • نوله موفق شده در فصل ۲۰۲۰ تمامی مسابقات خود را که شامل ۲۳ بازی می‌شود با پیروزی پشت سر بگذارد و با این جامی که در سینسیناتی به دست آورد به تنها بازیکنی در تاریخ تنیس تبدیل شد که توانسته تمامی تورنمنت‌های نه گانه مسترز را حداقل دو مرتبه فتح کند. او سال ۲۰۱۸ با شکست فدرر در فینال سینسیناتی برای اولین بار موفق به انجام این کار شد و حالا برای بار دوم آن را تکرار کرد. هیچ تنیس‌باز دیگری تاکنون نتوانسته در تمامی تورنمنت‌های مسترز قهرمان شود و جوکوویچ در این زمینه دارای رکوردی منحصر به فرد است که قطعا تا سال‌ها توسط کسی شکسته نخواهد شد.
  • او تا به حال توانسته با این قهرمانی، در مجموع ۸۰ بار قهرمان شود.
  • او در سال ۲۰۲۰ توانسته ۴ بار قهرمانی خود را جشن بگیرد. او در ابتدای فصل به همراه تیم صربستان قهرمان جام “ATP” شد و سپس در گرند اسلم آزاد استرالیا و مسابقات ۵۰۰ امتیازی دبی به این عنوان نائل آمد و بعد از آن نیز سینسیناتی را به جام‌های امسال خود اضافه کرد.

مسترز سینسیناتی ۲۰۲۰

جوکوویچ پس از این مسابقه در مصاحبه خود گفت:

اول از همه به همه دوستداران تنیس و طرفدارانم سلامی عرض می‌کنم که همیشه ما را حمایت کرده‌اند. همه ما می‌دانیم که شرایط خاص و عجیبی بر دنیا حاکم شده است و هیچ چیز حالت قبلی را ندارد ولی باید همچنان زندگی کرد و به تلاش ادامه داد تا این بحران را پشت سر بگذاریم. بسیار خوشحال هستم که توانستم در این دوره نیز قهرمان شوم و رکوردهای جالبی را به ثبت برسانم. در شروع بازی خوب ظاهر نشدم و اوضاع برایم سخت شد ولی رفته رفته با تمرکز توانستم کنترل را در دست بگیرم و به شرایط آرمانی خود بازگردم و البته حریف خوبی نیز پیش رویم بود که کار را برایم سخت کرده بود ولی خوشبختانه توانستم او را شکست دهم و برای دومین بار جام قهرمانی را لمس کنم. از همه کسانی که در این راه به من کمک کردند تشکر و این قهرمانی را نیز به هوادارانم تقدیم می‌کنم.

در بخش زنان:

در بخش زنان ویکتوریا آزارنکا از کشور بلاروس توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد و او این جام را در بهترین حالت ممکن به دست آورد چرا که حریف او نائومی اوساکا که در دیدار مرحله نیمه‌نهایی از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شده بود از حضور در فینال کناره‌گیری کرد تا وی در بهترین حالت ممکن بتواند این عنوان قهرمانی را به کارنامه ورزشی خود اضافه نماید.

برای پیش بینی مسابقات تنیس در سراسر دنیا همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار