23/02/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | صعود نواک جوکوویچ و الکساندر زورف به دور بعد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 01/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های مسترز سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که قرار است پس از شیوع ویروس کرونا برگزار شود. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود. در روز اول مسابقات و در مهمترین بازی نواک جوکوویچ و الکساندر زورف موفق شدند تا به دور بعدی صعود کنند.

ورود به سایت بتکارت

بخش مردان:

به نظر می‌رسد پس از قهرمانی نواک جوکوویچ در تنیس مسترز سینسیناتی ۲۰۲۰ که در چند روز گذشته به اتمام رسید، مرد شماره یک تنیس دنیا همچنان به تلاش خود برای درو کردن تمامی عناوین ممکن در سال ۲۰۲۰ ادامه می‌دهد.
در مسابقاتی که در روز اول برگزار شد نوله موفق شد حریف خود دمیر جمهور را شکست دهد و این پیروزی با نتایج ۶-۱ و ۶-۴ و ۶-۱ رقم خورد. او در مرحله بعدی باید با کایل ادموند به رقابت بپردازد. ضمن این که جوکوویچ با این پیروزی همچنان به رکورد شکنی خود در سال ۲۰۲۰ ادامه داد و توانست به ۲۴ امین پیروزی خود در سال جاری دست پیدا کند.

در ادامه بازی میان استفانوس سیپسیتاس مرد شماره ۶ تنیس جهان و آلبرت راموس وینولاس به نفع استفانوس به اتمام رسید. این تنیسور موفق شد با نتایج ۶-۱ و ۶-۱ و ۶-۲ حریف خود را از پیش رو بردارد.

استیو جانسن نیز در روز اول این تورنومنت موفق شد جان ایسنر را با نتیجه ۳ – ۲ شکست دهد و به دور بعدی صعود کند.

الکساندر زورف در دیداری مهم موفق شد کوین اندرسون را از پیش رو بردارد. این پیروزی با نتیجه ۳ – ۱ و با نتایج ۷-۶ و ۶-۳ و ۷-۵ برای زورف و در تک ست ۷-۵ به نفع اندرسن به پایان رسید.

در دیگر بازی کم نوری موفق شد حریف قدرتمند خود دیگو شوارتزمن مرد شماره ۹ تنیس دنیا را با نتیجه ۳ – ۲ شکست دهد و شگفتی ساز شود. در دو ست اول دیگو بود که توانست پیروز شود و بعد از ست سوم نوری با تلاش زیادی که انجام داد موفق شد سه ست متوالی را به نفع خود به اتمام برساند.

در باقی بازی‌ها افراد صعود کرده شامل داوید گوفن، پابلو کارنو بوستا، دنیس شاپاوالوف، فلیپ کرایینوویچ، بورنا چوریچ و تیلر فریتس شدند که توانستند با غلبه بر حریفان به دور بعدی صعود کنند.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

بخش زنان:

در دیدارهای بخش زنان نائومی اوساکا که در مسترز سینسیناتی با مصدومیت مواجه شده بود و در بخش فینال انصراف داد، در این تورنومنت موفق شد به کار خود ادامه دهد و توانست میساکی دوی را با نتیجه ۲-۱ از پیش رو بردارد و به دور بعدی برسد.

آناستازیا سواستووا موفق شد کوکو گاف ۱۶ ساله که سال گذشته شگفتی ساز شده بود را با نتیجه ۲ – ۱ شکست دهد.

بازی میان ترزا مارتین کووا و پترا مارتیچ با نتیجه ۲ بر ۱ به نفع پترا به پایان رسید.

کارولینا پلیشکووا و آنهلینا کالینینا با یکدیگر به رقابت پرداختند که کارولینا موفق به شکست حریف خود شد.

 

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار