04/07/2022

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | صعود دومینیک تیم، ماری و سرنا ویلیامز به دور بعد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 02/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های مسترز سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که پس از شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود.

ورود به سایت بتکارت

در روز اول مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ گفته شد که چه کسانی به دور بعدی این رقابت‌ها صعود کردند که از مهمترین آنها می‌توان به صعود نواک جوکوویچ اشاره کرد. در ادامه خبر به روز دوم مسابقات خواهیم پرداخت.

بخش مردان:

در مسابقاتی که در روز دوم تنیس آزاد آمریکا برگزار شد اندی ماری موفق شد حریف خود یوشیهیتو نیشیوکا را شکست دهد و این پیروزی با یک کامبک زیبا و با نتیجه 3 – 2 به نفع ماری رقم خورد. تنیسور کشور ژاپن در دو ست با نتیجه ۶-۴ پیروز شد و اندی ماری در سه ست نتایج ۷-۶ و ۷-۶ و ۶-۴ رقم زد. لازم به ذکر است طبق قوانین یو اس اوپن در صورت تساوی، بازی حتما به ست پنجم یا تای بریک کشیده می‌شود.

دنیل مدودف نیز در روز دوم این تورنومنت موفق شد فدریکو دلبونیس را با نتیجه ۳ – ۰ شکست دهد و به دور بعدی صعود کند. لازم به ذکر است دنیل مدودف نائب قهرمان سال گذشته است که با شکست در مقابل رافائل نادال اسپانیایی به این مقام دست پیدا کرد.

آندری کوزنتسوف در دیداری مهم موفق شد سم کوئری را از پیش رو بردارد.

در ادامه بازی میان دومینیک تیم مرد شماره ۳ تنیس جهان و خائوما مونار به نفع تیم به اتمام رسید.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

در باقی بازی‌ها افراد صعود کرده شامل میلوش رائونیچ، فلیکس اوژه الیاسیم، آندری روبلف، مارین چیلیچ، کارن خاچانوف، جان میلمن، متئو برتینی، الکس دمینور، ریچارد گاسکه، گریگور دیمیتروف و روبرتو باتیستا آگوت شدند که توانستند با غلبه بر حریفان به دور بعدی صعود کنند.

بخش زنان:

در دیدارهای بخش زنان سرنا ویلیامز موفق شد کریستی آن را شکست دهد و به دور بعدی صعود کند. این پیروزی در حالی رقم خورد که این تنیسور مطرح به ۱۰۲ امین پیروزی خود دست پیدا کرد و ازین حیث رکورد منحصر به فردی از خود برجای گذاشت.

سوفیا کنین در بازی دیگر موفق شد یانینا ویک مای را از پیش رو بردارد و به دور بعدی صعود کند.

خواهر سرنا یعنی ونوس ویلیامز نیز مقابل کارولینا موکووا شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

باربارا هاس در بازی دیگر در مقابل قهرمان مسترز سینسیناتی یعنی ویکتوریا آزارنکا متحمل شکست ۰ – ۲ شد و از دور مسابقات حذف شد.

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار