18/07/2024

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ | تاثیر کرونا در شرایط برگزاری مسابقات

 • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
 • 27/09/2020
 • 0
تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

همان طور که در خبرهای قبلی سایت تنیس فارسی در خصوص مسابقات تنیس آزاد فرانسه موسوم به رولان گاروس خواندید، در این مطلب نیز قصد داریم به ادامه این موضوع و شرایط متفاوت امسال که تحت الشعاع ویروس کرونا قرار گرفته است را با سال‌های گذشته مقایسه کنیم.

ورود به سایت بتکارت

مطالب قبلی سایت تنیس فارسی در خصوص تنیس آزاد فرانسه که می‌توانید مطالعه کنید:

شرایط متفاوت سال ۲۰۲۰ با سال‌های گذشته:

 • تفاوت عمده‌ای که به چشم می‌خورد همانند تورنومنت‌های گذشته حضور تماشاگران است.
 • همان طور که می‌دانید گنجایش ورزشگاه فیلیپ شاتریه ۱۴۹۷۲ نفر است ولی این استادیوم تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا مقرر گردیده که در هر روز فقط ۱۰۰۰ نفر می‌توانند برای تماشای بازی‌ها به داخل استادیوم وارد شوند که البته به نظر اکثریت از شرایط سه تورنومنت قبلی که کاملا بدون حضور تماشاگران بود بسیار بهتر است.
 • از سوی دیگر همان طور که گفته شد، ورزشگاه فیلپ شاتریه برای اولین بار است که به سقف متحرک برای شرایط آب و هوایی مجهز گردیده و تا سال گذشته این موضوع به معضلی بزرگ برای برگزاری مسابقات تبدیل شده بود و امسال شاهد برگزاری مسابقاتی زیر این سقف ۳۱ متری خواهیم بود و قطعا شرایط با سال‌های گذشته که اکثر بازی‌ها به این دلیل لغو می‌شد، فرق خواهد کرد.
 • یکی دیگر از تفاوت‌های عمده تاریخ برگزاری این مسابقات بود که پس از سال‌ها تغییر کرد و ویروس کرونا برنامه‌ریزی تمامی مسابقات تنیس را در سال ۲۰۲۰ به هم ریخت؛ مسابقات آزاد فرانسه هر ساله به عنوان دومین گرند اسلم فصل در اواخر ماه می برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، تاریخ برگزاری این رقابت‌ها تغییر کرد و به اواخر ماه سپتامبر دو هفته پس از مسابقات اوپن آمریکا موکول شد. جالب است بدانید که از سال ۱۹۷۳ تاکنون هیچوقت تاریخ برگزاری این تورنومنت مهم تغییر نکرده بود.
 • بد نیست بدانید به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، از بازیکنان هنگام ورود به پاریس تا روز خارج شدن آنها آزمایش کرونا به عمل خواهد آمد و پس از آن‌که جواب آزمایش منفی شد، تنیس‌بازان ۷۲ ساعت بعد نیز بار دیگر مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. به‌علاوه، تمامی بازیکنان با هدف کاهش احتمال ابتلا به ویروس، بدون استثنا در دو هتلی که مسئولین برگزاری مسابقات در نظر گرفته‌اند اسکان داده خواهند شد تا از یکدیگر جدا باشند و سلامت یک دیگر را به خطر نیاندازند.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مطالب مرتبط: تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

 • مسئله دیگری که مطرح شده است آب و هوای شهر پاریس است که در حال حاضر بسیار سرد است و این موضوع باعث افزایش سنگینی توپ می‌شود. به بیان دیگر سرعت بازی کمتر خواهد شد و توپ پس از برخورد با زمین کمتر بلند می‌شود. این یعنی ضربات “تاپ‌اسپین” (توپ‌هایی با چرخش بالا که پس از برخورد به زمین بیشتر ارتفاع می‌گیرند) نادال، که سلاح اصلی این بازیکن هستند، کارآیی کمتری خواهند داشت و در مجموع شرایط بیشتر مناسب شیوه بازی تنیس‌بازی مانند نواک جوکوویچ است و این موضوع می‌تواند به نفع تنیسور صرب باشد تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرد و شاید بدین وسیله بتواند افتخاری دیگر را به کارنامه خود اضافه نماید.
 • در راستای همین موضوع نیز در مجموع اگر بخواهید از سرعت حرکت توپ در زمین خاک رس بدانید این است که در مقایسه با انواع دیگر زمین (هارد و چمن) کمتر است و توپ پس از برخورد با سطح زمین ارتفاع زیاد تری نسبت به بقیه زمین ها می‌گیرد. از همین رو، تنیس‌بازانی که با سبک هجومی بازی می‌کنند در این مسابقات نمی توانند چندان موفق ظاهر شوند چون این زمین سرعت آن ها را کند می کند و بازی آن ها به کل مختل خواهد شد.
 • از رکورد داران این تورنومنت بدانید که رافائل نادال، اسطوره زمین‌های خاک رس، با ۱۲ قهرمانی رکورددار عنوان قهرمانی در رده انفرادی مردان است که او امسال این فرصت را دارد که تعداد قهرمانی‌های خود را به عدد 13 و دست نیافتنی تر از همیشه کند. در بخش انفرادی زنان نیز کریس اورت، تنیس‌باز بازنشسته آمریکایی با ۷ عنوان رکورددار بیشترین تعداد قهرمانی می‌باشد.
 • به دلیل شیوع ویروس کرونا نیز همانند بازی‌های دیگر ورزشی در سراسر جهان در این تورنومنت نیز استفاده از ماسک در همه مکان‌ها و برای همه افراد الزامی است و حتی بازیکنان در کنفرانس‌های مطبوعاتی از پشت صفحه‌ای پلاستیکی صحبت می‌کنند و تمامی کارکنان نیز باید این موضوع را رعایت نمایند.
 • قهرمانان سال گذشته در بخش مردان: سال گذشته رافائل نادال تنیسور اسپانیایی و مرد شماره دو تنیس جهان موفق شد بر دومینیک تیم اتریشی غلبه کند و برای دوازدهمین بار و ثبت رکوردی تازه به نام خود قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۹ جشن بگیرد. در بخش زنان: در این بخش نیز اشلی بارتی تنیسور اهل کشور استرالیا توانست مارکتا واندروسووا را از پیش رو بردارد و برای اولین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

 • راجر فدرر تنیسور سوییسی که از تمامی مسابقات سال ۲۰۲۰ به دلیل مصدومیت انصراف داده است، در رولان گاروس نیز حضور نخواهد داشت.
 • نائومی اوساکا که دو هفته قبل در اوپن آمریکا برای دومین بار جام قهرمانی را بالای سر برد، به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ از حضور در رولان گاروس انصراف داد. اشلی بارتی نفر اول تنیس زنان و مدافع عنوان قهرمانی نیز دو هفته قبل طی بیانیه‌ای اعلام کرد به علت عدم آمادگی کامل و خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا در مسابقات امسال شرکت نخواهد کرد.
 • جایزه این مسابقات نیز همانند تورنومنت‌های قبلی، کاهش پیدا کرده و فقط مسئولان برگزاری مسابقات، جایزه حضور در مرحله اول مسابقات را ۳۰ درصد افزایش داده‌اند تا به بازیکنانی که به دلیل کرونا نتوانسته‌اند در مسابقات زیادی بازی کنند، کمک شود و بدین وسیله و در صورت حذف آنان، مبلغ بیشتری به آنها اهدا شود. در ادامه می‌توانید میزان جوایز نقدی مسابقات را مشاهده نمایید:
دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی €۶۰,۰۰۰ €۸۴,۰۰۰ €۱۲۶,۰۰۰ €۱۸۹,۰۰۰ €۲۸۳,۵۰۰ €۴۲۵,۲۵۰ €۸۰۰,۰۰۰ €۱,۶۰۰,۰۰۰
دونفره €۱۴,۹۵۰ €۲۳,۹۲۰ €۳۸,۲۷۲ €۶۵,۰۶۲ €۱۱۰,۶۰۶ €۱۸۸,۰۳۰ €۳۱۹,۶۵۲

مطالب مرتبط:

برای پیش بینی مسابقات جذاب و مهیج تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار