14/04/2024

تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ | هر آنچه لازم است که بدانید

 • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
 • 15/09/2020
 • 0
مسترز رم ۲۰۲۰

بعد از اتمام مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ در روز گذشته، رقابت‌های تنیس مسترز رم بلافاصله از امروز شروع خواهد شد و بار دیگر دنیای تنیس شاهد رقابت جذاب برترین‌ها خواهد بود. در ادامه خبر با معرفی این تورنومنت جذاب همراه سایت تنیس فارسی باشید.

ورود به سایت بتکارت

روز گذشته یو اس اپن قهرمان جدیدی را بعد از شش سال به خود دید و دومینیک تیم اتریشی موفق شد با ثبت رکوردی تازه در کارنامه خود، برای اولین بار قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ شود. همچنین نائومی اوساکا در بخش زنان نیز برای دومین بار جام قهرمانی یو اس اپن را بالای سر برد.

از امروز نیز قرار است مسابقات مسترز رم یا همان تنیس آزاد رم در کشور ایتالیا و پایتخت این کشور رم شروع شود و برگزاری مسابقات تا کسب عنوان قهرمانی یک هفته به طول خواهد انجامید.

از آمار و اطلاعات مربوط به تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ بدانید:

 • تنیس مسترز رم هر ساله در زمین خاک رس برگزار می‌شود و در بخش مردان مسترز ۱۰۰۰ امتیازی و در بخش زنان در رده پریمیر ۵ قرار دارد.
 • این تورنومنت جذاب و مهیج علیرغم قدمت ۹۰ ساله، ۷۷ امین دوره خود را در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌کند و دلیل این تفاوت دوره نیز وقفه ای چند ساله در لغو برگزاری مسابقات بود.
 • رافائل نادال تنیسور اسپانیایی در این زمین رکورد دار است و لقب سلطان زمین‌های خاک رس با ۹ عنوان قهرمانی به خود اختصاص داده است.
  همچنین او رکورد بیشترین حضور در فینال را با ۱۱ مرتبه حضور دارد. بیشترین قهرمانی پیاپی نیز متعلق به رافائل نادال با ۳ عنوان از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ است. بیشترین حضور پیاپی در فینال نیز برای این تنیسور اسپانیایی با ۶ حضور پیاپی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ می‌باشد. بیشترین تعداد پیروزی با ۶۱ بار از آن رافا است. همچنین بیشترین برد پیاپی توسط رافائل نادال با ۱۷ برد پیاپی است.

مسترز رم ۲۰۲۰

 • طولانی‌ترین مسابقه فینال بین راجر فدرر و رافائل نادال که با نتیجه ۶-۷ ۶-۲  ۴-۶ ۶-۷ ۷-۶ (۵۷ گیم) در سال ۲۰۰۶ به سود نادال خاتمه یافت.
 • کوتاه‌ترین مسابقه فینال نیز بین راجر فدرر و رافائل نادال که با نتیجه ۳-۶ ۱-۶ (۱۶ گیم) در سال ۲۰۱۳ به سود نادال خاتمه یافت.
 • در بخش زنان نیز کریس اورت تنیسور آمریکایی با ۵ عنوان قهرمانی پیشتاز است.
 • بر خلاف تنیس آزاد آمریکا، رافائل نادال در این تورنومنت شرکت خواهد کرد تا رکورد خود را بهبود بخشد.
 • راجر فدرر نیز همان طور که در خبرهای قبلی گفته شد، باز هم به دلیل مصدومیت از کل رقابت‌های سال ۲۰۲۰ انصراف داده و از فصل ۲۰۲۱ دوباره به میادین باز خواهد گشت.
 • نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا نیز که در تنیس آزاد آمریکا با اتفاقی عجیب و اخراج شدن از زمین مواجه شد، قصد دارد تا با قهرمانی در تنیس مسترز رم ناکامی خود در آمریکا را جبران کند.
 • استفانوس سیتسیپاس و متئو برتینی نیز بعد از جوکوویچ و نادال، شانس های سوم و چهارم برای کسب عنوان قهرمانی محسوب می‌شوند.
 • دومینیک تیم و الکساندر زورف، قهرمان و نایب‌قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ از این مسابقات انصراف دادند.
 • در بخش زنان هم اشلی بارتی نفر اول تنیس زنان، سرینا ویلیامز دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم و نائومی اوساکا قهرمان یو اس اوپن ۲۰۲۰ از حضور در تنیس مسترز رم انصراف دادند.
 • سیمونا هالپ، کارولینا پلیشکووا، سوفیا کنین و الینا اسویتولینا در این رقابت و در سیدهای اول تا چهارم حضور دارند.

تاریخچه‌ای مختصر:

این مسابقات از سال ۱۹۳۰ میلادی شروع به کار کرده است و امسال نودمین سالی است که در کشور ایتالیا برگزار خواهد شد. در ابتدا این مسابقات در شهر میلان برگزار می‌شد که در نهایت از سال ۱۹۳۵ به پایتخت کشور ایتالیا یعنی رم نقل مکان کرد. در سال ۱۹۳۶ الی ۱۹۴۹ وقفه ای ۱۳ ساله در انجام آن افتاد و این مسابقات برگزار نشد ولی از سال ۱۹۵۰ مجددا کار خود را شروع کرد.

مسترز رم ۲۰۲۰

محل برگزاری مسابقات:

استادیوم فورو ایتالیکو محل برگزاری مسابقات رم است. این استادیوم بزرگ ۱۵ زمین برای برگزاری مسابقات دارد که ورزشگاه مرکزی، ورزشگاه گرند استند و ورزشگاه نیکولا پیترانجلی را شامل می‌شود. همچنین ظرفیت استادیوم مرکزی نزدیک به ۱۱ هزار نفر می‌باشد.

تقسیم امتیازات مسابقات رم ۲۰۲۰

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی سوم دوم اول
انفرادی مردان ۱۰۰۰ ۶۰۰ ۳۶۰ ۱۸۰ ۹۰ ۴۵ ۱۰
دونفره مردان ۱۰
انفرادی زنان ۹۰۰ ۵۸۵ ۳۵۰ ۱۹۰ ۱۰۵ ۶۰ ۱
دونفره زنان ۱

مسترز رم ۲۰۲۰

 میزان جوایز نقدی مسابقات رم ۲۰۲۰

همانند جوایز تورنومنت های دیگر که به خاطر شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده بود، مسترز رم نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان مثال قهرمان سال گذشته که در بخش مردان ۹۵۸,۰۵۵ یورو دریافت کرد، امسال تنها  ۲۰۵,۲۰۰ یورو را از آن خود خواهد کرد.

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی دور سوم دور دوم دور اول
مردان €۲۰۵,۲۰۰ €۱۵۰,۰۰۰ €۱۰۰,۰۰۰ €۷۵,۰۰۰ €۶۱,۰۰۰ €۳۷,۴۹۰ €۲۱,۱۹۰
زنان €۲۰۵,۱۹۰ €۱۵۰,۰۰۰ €۸۰,۰۰۰ €۳۷,۹۱۰ €۱۹,۳۵۵ €۱۳,۷۴۵ €۹,۰۰۰

قهرمان تنیس مسترز رم ۲۰۱۹ در بخش مردان و زنان:

 • رافائل نادال اسپانیایی با پیروزی مقابل نواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمانی خود را در این تورنومنت جشن گرفت.
 • کارولینا پلیشکووا نیز در بخش زنان با شکست یوهانا کونتا قهرمان شد.

برای اطلاع از مسابقات مسترز رم و همچنین پیش بینی این تورنومنت جذاب و مهیج همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار