15/04/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | عجیب اما واقعی؛ نواک جوکوویچ از مسابقات اخراج شد !

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 07/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

در مسابقه روز ششم تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ در مرحله یک هشتم نهایی، نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان، در دیدار با پابلو کارنو بوستا از کشور اسپانیا در جریان بازی توسط داور از زمین مسابقه اخراج شد!

ورود به سایت بتکارت

یکی از مهمترین تورنومنت‌های ورزشی مهم که در حال حاضر در حال برگزاری است، تنیس آزاد آمریکا یا همان یو اس اپن است که در شهر نیویورک آمریکا انجام می‌شود و بازار شرط بندی‌های ورزشی در این ورزش پرطرفدار بسیار داغ است.
در مسابقاتی که روز گذشته برگزار شد اتفاقی عجیب رخ داد که همه پیش بینی‌های تنیس را با بن بست مواجه کرد.
نوله و بوستا به رقابت با یک دیگر پرداختند که در صحنه‌ای از مسابقه که به نظر می‌رسید به صورت غیر عمد اتفاق افتاده است، جوکوویچ توسط داور از زمین بازی اخراج شد تا این تنیسور صرب به کار خود در تنیس آزاد آمریکا پایان دهد.

ماجرا از این قرار بود که در ست یازدهم مسابقه نوله توسط بوستا تای بریک شد و توپی توسط جوکوویچ پرتاب شد که به سمت داور خط رفت و به او برخورد کرد و البته اگر در فیلم بازی مشاهده کنید این اتفاق کاملا غیر عمد به نظر می‌رسد؛ به صورت دقیقتر او پس از اینکه در اواخر ست اول سرویس خود را از دست داد و ۶-۵ عقب افتاد، عصبانی شد و موقع حرکت به سمت صندلی برای استراحت، توپی که در جیبش داشت را درآورد و با یک ضربه نه چندان محکم به سمت عقب زمین فرستاد که به صورت کاملا تصادفی، به سمت یکی از داوران خط رفت و‌ به گلوی او برخورد کرد. چرا که در همان ثانیه که توپ پرتاب شد، نگاه جوکوویچ در همان راستا بود و این صحنه را دید و بلافاصله با دست از داور عذرخواهی و سریع به سمت داور رفت تا به صورت نزدیک نیز از او عذرخواهی کند ولی از نظر داوران این صحنه عمدی بوده و او از زمین مسابقه اخراج شد تا اتفاقی کم سابقه و عجیب در تنیس آزاد آمریکا رقم بخورد.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

این ضربه که با اصابت به گلوی داور خط، موجب ترس وی شد و برای دقایقی تنفس او را دچار مشکل کرد ناظر مسابقه در زمین حاضر شد و پس از گفت ‌و گوی طولانی با جوکوویچ در نهایت بازیکن صرب را به دلیل ارتکاب رفتار غیر ورزشی از ادامه بازی در این تورنومنت اخراج و محروم کرد. بنابر قانون فدراسیون تنیس داوران و ناظران مسابقه این حق را دارند تا در صورت مشاهده چنین رفتارهایی بازیکن خاطی را از زمین اخراج کنند که البته به عقیده اکثریت مردم در رسانه‌های ورزشی، این حادثه کاملا به صورت تصادفی و غیر عمد بوده و نواک به هیچ عنوان نباید از زمین مسابقه اخراج می‌شد.

بد نیست بدانید به جز جوکوویچ هیچ یک از پانزده نفر دیگر که به این مرحله راه پیدا کردند، تا به حال سابقه قهرمانی در تنیس آمریکا را نداشتند و کسی که قهرمان شود چهره‌ای جدید را در دنیای تنیس پیدا خواهد کرد.

ضمن این که جوکوویچ که در سال 2020، هیچ شکستی را متحمل نشده بود و در بازی قبلی رکورد 26 مسابقه متوالی بدون شکست را برای خود به ثبت رسانده بود، با اخراج از این مسابقه و ادامه فعالیت، نوار پیروزی‌هایش پاره شد تا امیدهای قهرمانی نیز برای او از بین برود.

بعد از این مسابقه اتحادیه تنیس آمریکا در بیانه‌ای چنین نوشت:

صرف نظر از این که حادثه پیش آمده نواک جوکوویچ برای داور خط مسابقه به صورت عمد یا اتفاق پیش آمده؛ یعنی از قصد او این کار را انجام داده و یا بی احتیاطی باعث این اتفاق شده است، ناظران مسابقه این حق را دارند که با توجه به شرایط مسابقه و بررسی شرایط بازیکن خاطی، او را از زمین مسابقه اخراج کنند. همچنین لازم به ذکر است او تمام امتیازاتی را که تا این مرحله کسب کرده بود از دست می‌دهد و جایزه‌ نقدی نیز به او تعلق نخواهد گرفت که این علاوه بر این، جوکوویچ باید جریمه مورد نظر را برای این اتفاق بپردازد.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

نواک جوکوویچ نیز پس از مسابقه در اکانت اینستاگرام خود از این موضوع ابراز ناراحتی کرد و نوشت:

بابت اتفاق پیش آمده واقعا ناراحت و متاسف هستم. حال داور خط را پرس و جو کردم و مسئولان گفتند که شکر خدا حالشان خوب است. واقعا باید بدانید که هیچ عمدی در کار من نبوده است و یک لحظه تصمیم اشتباه باعث شد تا به یک باره همه چیز را از دست بدهم. بعد از این باید بروم و کمی فکر کنم که چطور من باعث این اشتباه بزرگ شدم و نیاز است تا از لحاظ ذهنی خودم را بازیابی کنم. به هیچ عنوان من قصد نداشتم تا داور را برنجانم یا به او آسیب برسانم چرا که ضربه به صورت غیر عمدی زده شد و امیدوار هستم عذرخواهی من را پذیرا باشد. باید بروم و زمانی خلوت کنم تا خودم را به شرایط آرمانی یک بازیکن از لحاظ اخلاقی برگردانم. از عوامل برگزاری مسابقات تنیس آزاد آمریکا تشکر می‌کنم که زحمت برگزاری بدون نقص این مسابقات را کشیدند. همچنین از هوادارانم تشکر می‌کنم که تا به این جا من را حمایت کردند و باعث پیشرفت من شدند. از خانواده‌ام نیز ممنونم که همیشه حامی من بودند. از همگی تشکر می‌کنم و متاسف هستم.

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر دنبال کنید:

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار