06/02/2023

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | حذف اندی ماری و صعود دومینیک تیم و مدودف

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 05/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های مسترز سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که پس از شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود.

ورود به سایت بتکارت

یکی از مهمترین تورنومنت‌های ورزشی مهم که در حال حاضر در حال برگزاری است، تنیس آزاد آمریکا یا همان یو اس اپن است که در شهر نیویورک آمریکا انجام می‌شود و بازار شرط بندی‌های ورزشی در این ورزش پرطرفدار بسیار داغ است. درست است که راجر فدرر به دلیل مصدومیت غایب است و رافائل نادال نیز به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در رقابت‌ها شرکت نکرده است، ولی دیگر مدعیانی همچون نواک جوکوویچ که به تازگی قهرمانی خود در تنیس مسترز سینسیناتی را جشن گرفته است، اندی ماری، دنیل مدودف، استفانوس سیپتیانیس، الکساندر زورف، دومینیک تیم و غیره در این رقابت‌ها حضور پررنگ دارند و باید دید در نهایت چه کسی می‌تواند قهرمان این دوره از مسابقات شود.

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر دنبال کنید:

روز اول مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

روز دوم مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

روز سوم مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

در ادامه به بازی‌های روز چهارم در بخش مردان و زنان می‌پردازیم.

بخش مردان:

در مسابقاتی که در روز چهارم تنیس آزاد آمریکا برگزار شد دنیل مدودف نائب قهرمان سال گذشته در اپن آمریکا، موفق شد در سه ست کریستوفر اوکانل را از پیش رو بردارد و به دور بعدی صعود کند. این تنیسور روس موفق شد با نتایج ۶-۳ و ۶-۲ و ۶-۴ حریف خود را شکست دهد.

واچک پاسپیسیل موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ میلوش رائونیچ را مغلوب کند و این پیروزی با نتایج ۶-۳ و ۷-۶ و ۶-۳ برای او رقم خورد و فقط یک ست را در تای بریک با نتیجه ۷-۶ واگذار کرد.

دومینیک تیم مرد شماره ۳ تنیس دنیا، نیز موفق شد سامیت ناگال را با نتیجه ۳ – ۰ شکست دهد و به دور بعدی صعود کند. تیم موفق شد با نتایج ۶-۳ و ۶-۳ و ۶-۲ حریف خود را از پیش رو بردارد و در مرحله بعد باید با مارین چیلیچ به رقابت بپردازد که با شکست نوربرت گامبوس توانست به مرحله سوم برسد.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

در ادامه بازی‌ها شگفتی بزرگی رقم خورد و اندی ماری در مقابل فلیکس اوژه تن به شکست ۳-۰ داد و از دور مسابقات کنار رفت. ماری در بازی خود ضعیف ظاهر شد و با نتایج ۶-۲ و ۶-۳ و ۶-۴ ست‌ها را یک به یک واگذار کرد.

در دیگر بازی مارتون فوچوویچ توانست حریف خود گریگور دیمیتروف را در یک بازی طولانی که بالای پنج ساعت طول کشید با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد و به دور بعدی صعود کند. فوچوویچ توانست با نتایج ۷-۶ و ۶-۴ و ۶-۱ ست‌های خود را پیروز شود که پیروزی یکی از ست‌ها همان طور که مشاهده می‌کنید در تای بریک رقم خورد.

در باقی بازی‌ها افراد صعود کرده شامل متئو بریتینی، آندری روبلف، الکس دمینور شدند که توانستند با غلبه بر حریفان به دور بعدی صعود کنند.

بخش زنان:

در بازی اول و مهمترین بازی سرنا ویلیامز و مارگاریتا گاسپرین با یکدیگر دیدار کردند که تنیسور آمریکایی موفق شد به دور بعدی صعود کند.

در بازی دوم ویکتوریا آزارنکا توانست  آریانا سابالنکا را شکست دهد.

اسوتانا پیرونکووا و گاربینه موگوروسا در یک بازی دیگر به رقابت پرداختند که اسوتانا موفق شد بر حریف خود چیره شود.

در دیگر بازی سوفیا کنین موفق شد  آنی فرناندز را شکست دهد و به دور بعدی صعود کند.

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار