23/02/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | صعود مرد شماره یک جهان به جمع شانزده نفر پایانی

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 06/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های مسترز سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که پس از شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود. در مهمترین بازی روز پنجم، نواک جوکوویچ موفق شد به دور چهارم راه پیدا کند.

ورود به سایت بتکارت

یکی از مهمترین تورنومنت‌های ورزشی مهم که در حال حاضر در حال برگزاری است، تنیس آزاد آمریکا یا همان یو اس اپن است که در شهر نیویورک آمریکا انجام می‌شود و بازار شرط بندی‌های ورزشی در این ورزش پرطرفدار بسیار داغ است.
درست است که راجر فدرر به دلیل مصدومیت غایب است و رافائل نادال نیز به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در رقابت‌ها شرکت نکرده است، ولی دیگر مدعیانی همچون نواک جوکوویچ که به تازگی قهرمانی خود در تنیس مسترز سینسیناتی را جشن گرفته است، اندی ماری، دنیل مدودف، استفانوس سیپتیانیس، الکساندر زورف، دومینیک تیم و غیره در این رقابت‌ها حضور پررنگ دارند و باید دید در نهایت چه کسی می‌تواند قهرمان این دوره از مسابقات شود.

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر دنبال کنید:

در ادامه به بازی‌های روز پنجم در بخش مردان و زنان می‌پردازیم تا بازیکنان راه یافته به شانزده نفر پایانی این مسابقات را بشناسیم.

بخش مردان:

در مسابقاتی که در روز پنجم تنیس آزاد آمریکا برگزار شد نواک جوکووویچ موفق شد حریف خود لنارد اشتروف آلمانی را شکست دهد و این پیروزی با نتیجه ۳ – ۰ رقم خورد. او توانست در سه ست متوالی به ترتیب با نتایج ۳-۶، ۳-۶ و ۱-۶ حریف خود را از پیش رو بردارد. این تنیسور صربستانی در مرحله بعد باید با پابلو کارنو بوستا به رقابت بپردازد. مرد شماره یک تنیس جهان با این پیروزی، به بیست و ششمین پیروزی متوالی و بدون شکست خود در سال ۲۰۲۰ دست پیدا کرد. رکورد قبلی این پیروزی‌های متوالی برای خود جوکوویچ است که در سال ۲۰۱۱ توانسته بود به ۴۱ پیروزی متوالی دست پیدا کند. همچنین او با این پیروزی در مسابقات تنیس آزاد آمریکا موفق شد ۷۵امین پیروزی خود در یو اس اپن را جشن بگیرد.

بورنا چوریچ اما شگفتی بزرگی خلق کرد و موفق به حذف استفانوس سیتسیپاس مرد شماره ۶ تنیس جهان شد. این دیدار نزدیک به پنج ساعت طول کشید و به پنج ست کشیده شد که در نهایت استفانوس ۳ – ۲ بازی را واگذار کرد. در ست اول استفانوس موفق شد پیروز شود ولی در ست‌های بعدی با تزلزل در بازی خود دو ست را واگذار کرد و نتیجه ۲-۲ شد که در نهایت در ست پنجم و در تای بریک نیز مغلوب حریف خود شد و از دور مسابقات کنار رفت.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

ساشا زورف موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ ادرین مانارینو را مغلوب کند و این پیروزی با نتایج ۶-۴ و ۶-۲ و ۶-۲ برای او رقم خورد و فقط یک ست را در تای بریک با نتیجه ۷-۶ واگذار کرد.
دنیس شاپووالوف نیز در دیگر بازی موفق شد با نتیجه  ۳ بر ۲ حریف خود تیلر فریتس را از پیش رو بردارد و به دور بعدی صعود کند.

بخش زنان:

در بازی اول و مهمترین بازی نائومی اوساکا و مارتا کاستیوک با یکدیگر دیدار کردند که نائومی موفق شد با نتیجه ۲ بر ۱ حریف خود را شکست دهد و به دور بعدی صعود کند.

در بازی دوم انجلیک کربر توانست  آن لی را با نتیجه ۲ – ۰ شکست دهد و به دور بعد راه پیدا کند.

پترا کویتووا و جسیکا پگولا در یک بازی دیگر به رقابت پرداختند که پترا موفق شد با نتیجه ۲ بر ۰ بر حریف خود چیره شود و به جمع شانزده نفر پایانی تنیس آزاد آمریکا صعود کند.

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار