06/06/2023

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | ادامه روند شکست ناپذیری نوله و صعود او به دور سوم

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 04/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های مسترز سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که پس از شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود.

ورود به سایت بتکارت

در روز اول مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰  و روز دوم گفته شد که چه کسانی به دور بعدی این رقابت‌ها صعود کردند. از مهمترین اتفاقات روز گذشته می‌توان به صعود نواک جوکوویچ اشاره کرد. در ادامه خبر به روز سوم مسابقات خواهیم پرداخت.

بخش مردان:

در مسابقاتی که در روز سوم تنیس آزاد آمریکا برگزار شد نواک جوکووویچ موفق شد حریف خود کایل ادموند را شکست دهد و این پیروزی با نتیجه ۳ – ۱ رقم خورد. بد نیست بدانید نوله در ست اول بازی را با نتیجه ۷ بر ۶ واگذار کرد ولی در ادامه بسیار خوب عمل کرد و توانست در سه ست بعدی به ترتیب با نتایج ۳-۶، ۴-۶ و ۲-۶ حریف خود را از پیش رو بردارد. این تنیسور صربستانی در مرحله بعد باید با یان لنارد به رقابت بپردازد. مرد شماره یک تنیس جهان با این پیروزی، به بیست و پنجمین پیروزی متوالی و بدون شکست خود در سال ۲۰۲۰ دست پیدا کرد. رکورد قبلی این پیروزی‌های متوالی برای خود جوکوویچ است که در سال ۲۰۱۱ توانسته بود به ۴۱ پیروزی متوالی دست پیدا کند.

الکساندر زورف نیز موفق شد برندن ناکاشیما را با نتیجه ۳ – ۱ شکست دهد و به دور بعدی صعود کند. زورف موفق شد با نتایج ۷-۵ در ست اول و ۶-۳ و ۷-۶ در ست‌های سوم و چهارم به این پیروزی و صعود دست پیدا کند.

در ادامه بازی میان استفانوس سیتسیپاس مرد شماره ۶ تنیس جهان و ماکسیم کرسی به نفع استفانوس به اتمام رسید که در سه ست متوالی و با نتایج ۶-۷، ۳-۶ و ۴-۶ این پیروزی رقم خورد.

در باقی بازی‌ها افراد صعود کرده شامل  آدریان مانارینو، داوید گوفن، دنیس شاپووالوف، تیلر فریتس و پابلو کارنو بوستا شدند که توانستند با غلبه بر حریفان به دور بعدی صعود کنند.

بخش زنان:
در بخش زنان شگفتی بزرگی رقم خورد و بخت شماره یک قهرمانی یو اس اوپن توسط کارولین گارسیا از دور رقابت‌ها کنار رفت. کارولینا پلیشکووا در این دیدار با نتایج ۶-۱ و ۷-۶ بازی را واگذار کرد تا در تای بریک نیز مغلوب شود و با ارائه یک بازی ضعیف و دور از انتظار از دور مسابقات حذف شد و گارسیا موفق شد با شکست این بازیکن به دور بعدی صعود کند.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

پترا کویتووا و اترینا کوزلووا به مصاف هم رفتند که پترا موفق شد با نتیجه ۲-۰ حریف خود را از پیش رو بردارد.

در دیگر بازی نائومی اوساکا موفق شد در دو ست و با نتایج ۶-۱ و ۶-۲ کامیلا جورجی را شکست دهد و به دور سوم راه پیدا کند.

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار