27/05/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | نیمه نهایی جذابی که نباید از دست داد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 09/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بعد از رقابت‌های مسترز سینسیناتی، دومین تورنومنتی است که پس از شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است. این رقابت‌ها از تاریخ ۱۰ شهریور به مدت زمان دو هفته در شهر نیویورک آمریکا برگزار می‌شود. در حال حاضر این رقابت‌ها با ورود به مرحله نیمه نهایی به اوج خود رسیده است.

ورود به سایت بتکارت

یکی از مهمترین تورنومنت‌های ورزشی مهم که در حال حاضر در حال برگزاری است، تنیس آزاد آمریکا یا همان یو اس اپن است که در شهر نیویورک آمریکا انجام می‌شود و بازار شرط بندی‌های ورزشی در این ورزش پرطرفدار بسیار داغ است.

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر سایت تنیس فارسی دنبال کنید:

در ادامه به بازی‌های روز هشتم در بخش مردان و زنان می‌پردازیم تا بازیکنان راه یافته به مرحله نیمه نهایی این مسابقات را بشناسیم.

بخش مردان:

در مسابقاتی که در روز هشتم و مرحله یک چهارم نهایی تنیس آزاد آمریکا برگزار شد الکساندر زورف مرد شماره هفت تنیس دنیا موفق شد با نتیجه ۳ -۱ بورنا چوریچ را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی صعود کند. در ست اول چوریچ موفق شد زورف را شکست دهد ولی در ادامه با تلاش فراوان این تنیسور، وی سه ست بعدی با را با نتایج ۷-۶ و ۷-۱ و ۶-۳ به نفع خود به پایان رساند تا این تنیسور برای اولین بار به این مرحله از رقابت‌ها برسد و افتخاری بزرگ را در کارنامه ورزشی خود به ثبت برساند. در مرحله نیمه نهایی زورف باید با تنیسور اهل کشور اسپانیا پابلو کارنیو بوستا به رقابت بپردازد تا تکلیف فرد صعود کننده به فینال مشخص گردد.

بورنا چوریچ حریف زورف که از دور رقابت‌ها کنار رفت پیش از این اما شگفتی بزرگی خلق کرده بو و موفق به حذف استفانوس سیتسیپاس مرد شماره ۶ تنیس جهان شد. این دیدار که نزدیک به پنج ساعت طول کشیده بود، در نهایت استفانوس ۳ – ۲ بازی را واگذار کرد.

پابلو کارنیو بوستا حریف زورف در مرحله نیمه نهایی اما موفق شد دنیس شاپووالوف را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد. بوستا ست اول را موفق شد با نتیجه ۳-۶ پیروز شود اما در دو ست دنیس بود که در تای بریک و با نتیجه ۷ بر ۶ پیروز میدان لقب گرفت. در ست چهارم مجددا بوستا خوب عمل کرد و با نتیجه ۰-۶ حریف خود را مغلوب کرد تا تکلیف صعود کننده به ست پنجم کشیده شود. در ست پنجم نیز این تنیسور موفق شد با نتیجه ۶-۳ حریف خود را شکست داده و به نیمه نهایی صعود کند.

بخش زنان:

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

در بازی اول و مهمترین بازی نائومی اوساکا و شلبی راجرز  با یکدیگر دیدار کردند که نائومی موفق شد با نتیجه ۲ بر ۰ حریف خود را شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند.

جنیفر بریدی حریف نائومی اوساکا در مرحله نیمه نهایی، موفق شد با همین نتیجه یولیا پوتینسوا را شکست دهد و باید دید در مرحله نیمه نهایی کدام تنیسور موفق به صعود به فینال خواهند شد.

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار