27/05/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | دومینیک تیم برای اولین بار قهرمان یک گرند اسلم شد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 14/09/2020
  • 0
دومینیک تیم تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ نیز در بازی فینال بخش مردان برگزار شد و دومینیک تیم اتریشی توانست با غلبه بر الکساندر زورف برای اولین بار در کارنامه ورزشی خود، قهرمانی در یکی از گرند اسلم‌های سال را جشن بگیرد. روز گذشته نیز نائومی اوساکا در بخش زنان جام قهرمانی را برای دومین بار بالای سر برد.

ورود به سایت بتکارت

ثبت رکوردی تازه به نام تنیسور شماره سه جهان دومینیک تیم

در مسابقه فینال بخش مردان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ چه اتفاقاتی رخ داد؟

بالاخره پس از شش سال تنیس آزاد آمریکا در سال ۲۰۲۰ قهرمان جدیدی را به خود دید و آن شخص کسی جز دومینیک تیم نبود.

در مسابقه فینال دومینیک تیم و الکساندر زورف به مصاف یک دیگر رفتند و تیم موفق شد با یک کامبک زیبا و رویایی بر حریف خود چیره شود و پس از سال‌ها به آرزوی دیرینه خود که قهرمانی در یکی از گرند اسلم‌های سالانه بود، برسد چرا که او تا به حال ۳ بار توانسته بود به فینال گرند اسلم ها صعود کند اما در کسب جام ناکام مانده بود.
او با این قهرمانی به اولین اتریشی تبدیل شد که در یو اس اپن به قهرمانی می‌رسد و همچنین او بعد از توماس موستر اتریشی به دومین بازیکن این کشور تبدیل شد که توانسته در یک گرند اسلم به عنوان قهرمانی نائل آید.

در این بازی در ست اول زروف که بسیار خوب و مطمئن بازی می‌کرد، توانست این ست را با نتیجه ۶-۲ به نفع خود به پایان برساند. ست دوم نیز به همین ترتیب و با نمایش خوب زورف با نتیجه ۶-۴ به نفع این تنیسور به اتمام رسید و در مجموع ۲-۰ پیش افتاد.

در ست سوم اما دومینیک تیم به بازی برگشت و توانست با انجام یک بازی بهتر نسبت به دو ست قبلی، با نتیجه ۶-۴ حریف خود را شکست دهد تا کار به ست چهارم کشیده شود. در ست چهارم تیم که روحیه مضاعفی گرفته بود بهتر عمل کرد و با افت بازی زوف به خصوص در زدن سرویس، توانست این ست را با نتیجه ۶-۳ به سود خود به پایان برساند تا کار به ست سرنوشت ساز پنجم کشیده شود.

در ست پنجم نیز نتیجه پایاپای دنبال شد و هر تنیسور در هر ست بازی را به نفع خود تمام می کرد تا در نهایت و پس از استرس فراوان برای هر دو تنیسور، در تای بریک دومینیک تیم توانست نتیجه را ۷-۶ به نفع خود به پایان برساند و قهرمان شود. بد نیست بدانید این بازی حدود ۴ ساعت به طول انجامید.

دومینیک تیم تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر سایت تنیس فارسی دنبال کنید:

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار