25/06/2024

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | بازی فینال بانوان؛ نائومی اوساکا – ویکتوریا آزارنکا

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 12/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ ، کم کم به پله پایانی خود نزدیک شده است و نفرات صعود کننده به فینال در بخش زنان، بامداد امروز ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ مشخص شدند. در بخش بانوان نائومی اوساکا و ویکتوریا آزارنکا با غلبه حریفان خود به بازی فینال راه پیدا کردند.

ورود به سایت بتکارت

چه کسی قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ در بخش زنان خواهد شد؟

یکی از مهمترین تورنومنت‌های ورزشی مهم که در حال حاضر در حال برگزاری است، تنیس آزاد آمریکا یا همان یو اس اپن است که در شهر نیویورک آمریکا انجام می‌شود و بازار شرط بندی‌های ورزشی در این ورزش پرطرفدار بسیار داغ است. این مسابقات حالا به پله آخر نزدیک شده و برای مشخص شدن قهرمان این دوره لحظه شماری هواداران شروع شده است.

نتیجه یکی از بازی‌های نیمه نهایی : سرنا ویلیامز – ویکتوریا آزارنکا

به نظر می‌رسد ناکامی‌های سرنا ویلیامز تنیسور کهنه کار و البته پرافتخار آمریکایی برای رسیدن به فینال و قهرمانی در سال‌های اخیر همچنان ادامه دارد و این تنیسور باز هم در بازی نیمه نهایی مقابل ویکتوریا آزارنکا مغلوب شد تا دستش از رسیدن به جام کوتاه مانده باشد. مارگارت کورت با ۲۴ قهرمانی گرند اسلم در بخش زنان رکوردار است و سرنا به عنوان دومین بانوی پرافتخار تنیس جهان با سابقه ۲۳ بار قهرمانی در گرند اسلم‌های سال شناخته شده که این بار نیز همانند سال گذشته ناکامی بزرگی را تجربه کرد و نتوانست رکورد شکنی کند. ناگفته نماند که سرنا در این بازی، از مصدومیت ناحیه پا در طول بازی رنج می‌برد که یک بار نیز درخواست وقت پزشکی نیز انجام داد.

آزارنکا در این مسابقه موفق شد با نتیجه ۲ – ۱ حریف خود سرنا ویلیامز را مغلوب کند و بعد از هفت سال به فینال یک گرند اسلم سال برسد. ست اول سرنا بود که با اقتدار و نتیجه ۶-۱ توانست حریف خود را شکست دهد و امیدش برای رسیدن به فینال بیشتر باشد. اما در دو ست بعدی ویکتوریا که تجربه دو بار حضور در فینال تنیس آزاد آمریکا را دارد، از تجربه خود استفاده کرد و با نتیجه مشابه ۶-۳ هر دو ست را پیروز شد تا پس از سال ۲۰۱۳ دوباره به فینال یکی از گرند اسلم‌های مهم سال برسد. بد نیست بدانید آزارنکا در سال ۲۰۱۳ در بازی فینال مقابل سرنا ویلیامز مغلوب شده بود و این بار در نیمه نهایی توانست انتقامش را بگیرد.

نتیجه دیگر بازی نیمه نهایی : نائومی اوساکا – جنیفر بریدی

در دیگر بازی نیمه نهایی نائومی اوساکا موفق شد حریف آمریکایی خود جنیفر بریدی را با نتیجه ۲ بر ۱ از پیش رو بردارد تا بار دیگر و برای سومین بار حضور در فینال یکی از گرند اسلم‌های سال را تجربه کند. در ست اول نائومی موفق شد با نتیجه ۶-۳ جنیفر را شکست دهد. در ست دوم جنیفر با همین نتیجه وی را مغلوب کرد؛ اما در ست سوم بود که جنیفر هر چقدر تلاش کرد نتوانست حریف خود را شکست دهد و در تای بریک و با نتیجه ۷-۶ مغلوب نائومی شد و از صعود به فینال بازماند.

بد نیست بدانید نائومی اوساکا سابقه یک بار قهرمانی در اوپن آمریکا در سال ۲۰۱۸ را در کارنامه خود دارد.

بازی فینال : نائومی اوساکا – ویکتوریا آزارنکا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

این بازی چهارمین باری است که این دو تنیسور در مقابل یک دیگر قرار می‌گیرند و بازی‌های پیشین ۲ بر ۱ به نفع نائومی رقم خورده است و البته بازی فینال تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ در بخش زنان تکرار فینال دو هفته قبل در تورنمنت سینسیناتی است که اوساکا و آزارنکا در فینال مسابقات سینسیناتی نیز روبروی هم قرار گرفتند اما مصدومیت اوساکا از ناحیه همسترینگ مانع از شرکت او در دیدار پایانی شد و آزارنکا بدون انجام بازی، جام قهرمانی را بالای سر برذ. باید دید آیا دوباره او می‌تواند این کار را تکرار کند و یا جام را به قهرمان دو سال پیش واگذار خواهد کرد.

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر سایت تنیس فارسی دنبال کنید:

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار