22/03/2023

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ | نائومی اوساکا برای دومین بار قهرمان اوپن آمریکا شد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 13/09/2020
  • 0
تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ نائومی اوساکا

مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ ، به پله پایانی خود در بخش بانوان رسید و نفرات صعود کننده به فینال در بخش زنان، بامداد امروز با یکدیگر به رقابت پرداختند که نائومی اوساکا با غلبه بر ویکتوریا آزارنکا برای دومین بار قهرمانی در اوپن آمریکا و کسب سومین گرند اسلم خود را جشن گرفت.

ورود به سایت بتکارت

تکرار قهرمانی نائومی اوساکا در تنیس آزاد آمریکا

در دیدار فینال بانوان تنیس آزاد آمریکا که در استادیوم آرتور اش برگزار شد، نائومی اوساکا موفق شد ناکامی خود در تنیس مسترز سینسیناتی را جبران کند و این بار با غلبه بر حریف خود قهرمان شود. ناکامی اوساکا دو هفته پیش زمانی اتفاق افتاد که او با صعود به فینال سینسیناتی، با مصدومیت مواجه شد و از حضور در فینال انصراف داد تا حریف او ویکتوریا آزارنکا قهرمانی بی دردسری را به کارنامه ورزشی خود اضافه کند.

در این بازی آزارنکا که این روزها در فرم خوب خود قرار داشت موفق شد با نتیجه ۶ بر ۱ نائومی را شکست دهد. در ست دوم اما این بازیکن شماره یک سابق جهان توانست به بازی بازگردد و با نتیجه ۶-۳ پیروز شد. ست سوم نیز به همین ترتیب و با همین نتیجه پیش رفت تا نائومی بتواند دومین قهرمانی خود در اوپن آمریکا و سومین گرند اسلم خود را جشن بگیرد و قهرمانی سال گذشته خود را نیز تکرار کند.

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ نائومی اوساکا

  • بد نیست بدانید برگزار کننده فینال در بخش مردان نیز دومینیک تیم و الکساندر زورف هستند که برای اولین بار در کارنامه ورزشی خود به فینال یو اس اپن صعود کردند. 

در ادامه این خبر می‌توانید اخبار روزهای گذشته و رقابت بین تنیسورهای حاضر را از لینک‌های زیر سایت تنیس فارسی دنبال کنید:

از جوایز نقدی تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ بدانید:

یکی از مواردی که از بعد از شیوع ویروس کرونا مورد بحث قرار گرفت کاهش چشمگیر جوایز بود که در این دوره جمعا ۵۳/۴ میلیون دلار در مسابقات به کلیه بازیکنان داده می‌شود که این رقم ۹۵ درصد جوایز سال گذشته می‌باشد. قهرمانان ردۀ انفرادی در بخش مردان و زنان هر کدام ۳ میلیون دلار دریافت خواهند کرد. این رقم ۸۵۰ هزار دلار کمتر از دورۀ قبل است. اما جایزه نقدی دور نخست نسبت به سال گذشته با ۵ درصد افزایش به ۶۱۰۰۰ دلار (سال گذشته ۵۸۰۰۰ دلار) رسیده و جوایز دورهای دوم و سوم بدون تغییر باقی مانده است. در جدول زیر می‌توانید با تفیکیک مرحله میزان جوایز را مشاهده فرمایید:

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی $۶۱,۰۰۰ $۱۰۰,۰۰۰ $۱۶۳,۰۰۰ $۲۵۰,۰۰۰ $۴۲۵,۰۰۰ $۸۰۰,۰۰۰ $۱,۵۰۰,۰۰۰ $۳,۰۰۰,۰۰۰
دونفره $۳۰,۰۰۰ $۵۰,۰۰۰ $۹۱,۰۰۰ $۱۳۰,۰۰۰ $۲۴۰,۰۰۰ $۴۰۰,۰۰۰

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات تنیس آزاد آمریکا۲۰۲۰ بدانید:

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد آمریکا

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان، سال گذشته موفق شد دنیل مدودف روس را در مدت زمان ۴ ساعت و ۴۵ دقیقه شکست دهد و برای چهارمین بار قهرمانی خود را در این رقابت طولانی و البته جذاب جشن بگیرد.
در بخش زنان نیز نائومی اوساکا با غلبه بر سرنا ویلیامز کهنه کار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

برای پیش بینی مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار