27/05/2024

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ | صعود زورف، شوارتزمن و واورینکا در اولین روز مسابقات

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 28/09/2020
  • 0
تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰  یا همان رولان گاروس از روز گذشته ۶ مهر ۹۹ شروع شد و برترین تنیسورهای جهان برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در مسابقات مهمی که در شب گذشته برگزار شد الکساندر زورف بخت ششم قهرمانی، دیگو شوارتزمن نائب قهرمان مسترز رم۲۰۲۰ و استن واورینکا مقابل حریفان به پیروزی رسیدند.

ورود به سایت بتکارت

مطالب گذشته سایت تنیس فارسی و هر اطلاعاتی که لازم است در خصوص تنیس آزاد فرانسه مطالعه فرمایید را از لینک‌های زیر بخوانید:

نتایج و اخبار بازی‌های روز اول تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ :

در بخش مردان:

الکساندر زورف بخت ششم قهرمانی و البته نائب قهرمان یو اس اپن ۲۰۲۰،  موفق شد با نتیجه ۳ بر ۰ حریف خود دنیس نواک را از پیش رو بردارد و به دور بعد صعود کند. او این برتری را با ست‌های ۷-۵ و ۶-۲ و ۶-۴ به دست آوزد.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

دیگو شوارتزمن نائب قهرمان تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ در دیگر بازی به مصاف میومیر کیکمانوویچ رفت که موفق شد با نتیجه ۳-۰ و در ست‌های ۶-۰ و ۶-۱ و ۶-۳ حریف خود را مغلوب نماید.

استن واورینکا که سابقه یک بار قهرمانی در فرنج اوپن را دارد و بخت شانزدهم قهرمانی محسوب می‌شود در برابر اندی ماری کار راحتی داشت و توانست این تنیسور را با نتیجه ۳ بر ۰ و در ست‌های ۶-۱ و ۶-۳ و ۶-۲ از پیش رو بردارد.

در دیگر بازی که نتیجه عجیبی رقم خورد یانیک سینر موفق شد بخت یازدهم قهرمانی یعنی داوید گوفن را شکست دهد و به دور بعدی صعود کند. این تنیسور ایتالیایی این پیروزی را با نتیجه ۳ بر ۰ و در ست‌های ۷-۵ و ۶-۰ و ۶-۳ به دست آورد.

بازی میان نوربرت گمبوس و بورنا چوریچ با نتیجه ۳-۱ به نفع نوربرت به اتمام رسید. او این پیروزی ارزشمند را با نتایج ۶-۴ و ۳-۶ و ۶-۳ و ۶-۴ کسب کرد.

در یکی دیگر از بازی‌ها دن اوانز و کی نیشکوری با یکدیگر دیدار کردند که بازی با نتیجه ۳-۲ به نفع نیشکوری به اتمام رسید. این تنیسور این برد را در ست‌های دوم، سوم و پنجم و با نتایج ۶-۱ و ۷-۶ و ۶-۴ به ثبت رساند.

در بخش زنان:

سیمونا هالپ بخت نخست قهرمانی در دیدار با سوریبس تورمو با نتیجه ۲-۰ پیروز شد و به دور بعد راه یافتو این تنیسور پیروزی خود را در ست‌های ۶-۴ و ۶-۰ به دست آورد.

ویکتوریا آزارنکا نیز همچنین موفق شد حریف خود کووینیچ را با نتایج ۶-۱ و ۶-۲ در دو ست مغلوب کند.

کوکو گاف و یوهانا کونتا در یک دیدار به مصاف هم رفتند که تنیسور ۱۶ ساله که اولین حضور خود در فرنچ اوپن را تجربه می‌کرد موفق شد حریف خود را با نتیجه ۲ بر ۰ و با نتایج مشابه ۶-۳ شکست دهد.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

ونوس ویلیامز نیز در دیگر بازی، نتیجه را ۲-۰ به آنا کارولینا اسمیدلووا واگذار کرد تا وداعی زود هنگام را با مسابقات داشته باشد.

از میزان جوایز نقدی مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ بدانید

این تورنومنت نیز همانند مسابقات قبل، به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش جوایز نقدی رو به رو شد و مجموع جوایز حدود ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد. همان طور که در جدول می‌بینید بازیکن قهرمان در بخش انفرادی مبلغ ۱,۶۰۰,۰۰۰ یورو دریافت می‌کند در حالی که سال گذشته این عدد که۲,۳۰۰,۰۰۰ یورو بود. تنها افزایش مبلغ نسبت به سال گذشته در دور نخست بوده است.

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی €۶۰,۰۰۰ €۸۴,۰۰۰ €۱۲۶,۰۰۰ €۱۸۹,۰۰۰ €۲۸۳,۵۰۰ €۴۲۵,۲۵۰ €۸۰۰,۰۰۰ €۱,۶۰۰,۰۰۰
دونفره €۱۴,۹۵۰ €۲۳,۹۲۰ €۳۸,۲۷۲ €۶۵,۰۶۲ €۱۱۰,۶۰۶ €۱۸۸,۰۳۰ €۳۱۹,۶۵۲

استادیوم برگزاری مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مجموعه رولان گاروس حدود ۶ هکتار مساحت دارد و ۲۰ زمین تنیس را در خود جای داده است. ۳ زمین بزرگ این مجموعه که بازی‌های اصلی در آن برگزار می‌گردد به ترتیب گنجایش عبارتند از:

۱. استادیوم فیلیپ شاتریه با ۱۵۲۲۵ صندلی
۲. استادیوم سوزان لنگلن با ۱۰۰۶۸ صندلی
۳. استادیوم سیمون متیو با ۵۰۰۰ صندلی

مطالب مرتبط: تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

از میزان تقسیم امتیازات مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ بدانید

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

بیشتر بخوانید: تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد فرانسه:

  • در بخش مردان: سال گذشته رافائل نادال تنیسور اسپانیایی و مرد شماره دو تنیس جهان موفق شد بر دومینیک تیم اتریشی غلبه کند و برای دوازدهمین بار و ثبت رکوردی تازه به نام خود قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۹ جشن بگیرد.
  • در بخش زنان: در این بخش نیز اشلی بارتی تنیسور اهل کشور استرالیا توانست مارکتا واندروسووا را از پیش رو بردارد و برای اولین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

برای پیش بینی مسابقات جذاب و مهیج تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار