03/10/2023

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ | در روز چهارم رافائل نادال برای حریفان خط و نشان کشید

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 01/10/2020
  • 0
رافائل نادال تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰  یا همان رولان گاروس از روز ۶ مهر ۹۹ شروع شد و برترین تنیسورهای جهان برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در مسابقات مهمی که در روز گذشته برگزار شد رافائل نادال مرد شماره دو تنیس دنیا، دومینیک تیم و الکساندر زورف از بخت‌های قهرمانی، به مرحله بعد راه پیدا کردند.

ورود به سایت بتکارت

همچنین شما می‌توانید از لینک زیر اخبار روز گذشته تنیس آزاد فرانسه را دنبال کنید:

نتایج و اخبار بازی‌های روز چهارم تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ :

در بخش مردان:

در بازی مهمی که روز گذشته میان رافائل نادال و مکنزی مک دانلد برگزار شد، تنیسور اسپانیایی و مرد شماره دو تنیس جهان، به راحتی و با قدرت از سد حریف خود با نتیجه ۳ بر ۰ گذشت تا یک قدم به فینال نزدیکتر شود. او این پیروزی را در ست‌های ۶-۱ و ۶-۰ و ۶-۳ به دست آورد. نادال که سلطان خاک رس نام دارد و پرافتخارترین تنیسور زمین خاک رس است، به دنبال سیزدهمین قهرمانی و ۲۰ امین گرند اسلم خود است. او در مرحله بعدی که دور سوم محسوب می‌شود باید با استفانو تراوالیا از کشور ایتالیا به رقابت بپردازد.

حریف نادال یعنی استفانو تراوالیا در دیگر بازی موفق شد با نتیجه ۳-۲ کی نیشکوری را در ست‌های پیروز خود ۶-۴ و ۷-۶ و ۶-۲ شکست دهد تا در مرحله بعد کار سختی را برای صعود پیش روی خود ببیند.

در دیگر بازی دومینیک تیم که پس از جوکوویج و نادال بخت سوم قهرمانی محسوب می‌شود موفق شد با نتیجه ۳ بر ۰ حریف خود جک ساک را با نتیجه ۶-۱ و ۶-۳ و ۷-۶ شکست دهد و به مرحله سوم راه پیدا کند.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

در یکی از دیگر از بازی‌های مهم، الکساندر زورف به سختی و با نتیجه ۳-۲ توانست پیر هربر از کشور فرانسه را شکست دهد تا صعود سختی را به دور سوم تجربه نماید. زورف در ست‌های پیروز ۶-۴ و ۷-۶ و ۶-۴ موفق به کسب این برد شد.

یانیک سینر ایتالیایی نیز صعود راحتی را به دور بعد برای خود رقم زد و توانست با نتیجه ۳-۰ و در ست‌های ۶-۲ و ۶-۴ و ۶-۴ بنجامین بونزی را از پیش رو بردارد.

دیگو شوارتزمن و لونرزو گوستینو به مصاف هم رفتند که شوارتزمن آرژانتینی موفق شد با نتیجه ۳-۰ و در ست‌های ۶-۱ و ۷-۵ و ۶-۳ به دور سوم راه پیدا کند.

بازی مهم دیگر میان استن واورینکا و دومینیک کوپفر برگزار گردید که واورینکا موفق شد با پیروزی ۳ بر ۱ و نتایج ۶-۳ و ۶-۲ و ۶-۱ به دور بعدی صعود کند.

در بخش زنان:

در بخش زنان شگفتی‌های بزرگی رقم خورد؛ سرنا ویلیامز به دلیل مصدومیت از بازی مقابل استنا پیرونکوا انصراف داد تا باز هم برای رسیدن به جام دیگر ناکامی بزرگی را تجربه کند.

در یک بازی دیگر نیز کوکو گاف ۱۶ ساله با نتیجه ۲-۱ مغلوب مارتینا ترویسان از کشور ایتالیا شد و وداعی زودهنگام را تجربه کرد.

سیمونا هالپ که بخت نخست قهرمانی محسوب می‌شود، با نتیجه ۲ بر ۰ از سد ایرینا کامبلابگو گذشت تا بدین ترتیب به دور بعدی راه پیدا کند. او این پیروزی را در ست‌های ۶-۳ و ۶-۴ به دست آورد.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

در یکی دیگر از نتایج شگفتی ساز، استن ویکتوریا آزارنکا که بخت دوم قهرمانی به حساب می‌آمد عملکرد ضعیفی را به نمایش گذاشت و بازی با نتیجه ۲-۰ به حریف خود آنا کارولینا در ست‌های مشابه ۶-۲ واگذار کرد تا به همین راحتی از دور رقابت‌ها کنار رود.

مطالب گذشته سایت تنیس فارسی و هر اطلاعاتی که لازم است در خصوص تنیس آزاد فرانسه مطالعه فرمایید را از لینک‌های زیر بخوانید:

از میزان جوایز نقدی مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ بدانید

این تورنومنت نیز همانند مسابقات قبل، به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش جوایز نقدی رو به رو شد و مجموع جوایز حدود ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد. همان طور که در جدول می‌بینید بازیکن قهرمان در بخش انفرادی مبلغ ۱,۶۰۰,۰۰۰ یورو دریافت می‌کند در حالی که سال گذشته این عدد که۲,۳۰۰,۰۰۰ یورو بود. تنها افزایش مبلغ نسبت به سال گذشته در دور نخست بوده است.

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی €۶۰,۰۰۰ €۸۴,۰۰۰ €۱۲۶,۰۰۰ €۱۸۹,۰۰۰ €۲۸۳,۵۰۰ €۴۲۵,۲۵۰ €۸۰۰,۰۰۰ €۱,۶۰۰,۰۰۰
دونفره €۱۴,۹۵۰ €۲۳,۹۲۰ €۳۸,۲۷۲ €۶۵,۰۶۲ €۱۱۰,۶۰۶ €۱۸۸,۰۳۰ €۳۱۹,۶۵۲

استادیوم برگزاری مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مجموعه رولان گاروس حدود ۶ هکتار مساحت دارد و ۲۰ زمین تنیس را در خود جای داده است. ۳ زمین بزرگ این مجموعه که بازی‌های اصلی در آن برگزار می‌گردد به ترتیب گنجایش عبارتند از:

۱. استادیوم فیلیپ شاتریه با ۱۵۲۲۵ صندلی
۲. استادیوم سوزان لنگلن با ۱۰۰۶۸ صندلی
۳. استادیوم سیمون متیو با ۵۰۰۰ صندلی

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مطالب مرتبط: تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

از میزان تقسیم امتیازات مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ بدانید

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

بیشتر بخوانید: تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد فرانسه:

  • در بخش مردان: سال گذشته رافائل نادال تنیسور اسپانیایی و مرد شماره دو تنیس جهان موفق شد بر دومینیک تیم اتریشی غلبه کند و برای دوازدهمین بار و ثبت رکوردی تازه به نام خود قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۹ جشن بگیرد.
  • در بخش زنان: در این بخش نیز اشلی بارتی تنیسور اهل کشور استرالیا توانست مارکتا واندروسووا را از پیش رو بردارد و برای اولین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

برای پیش بینی مسابقات جذاب و مهیج تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار