27/05/2024

تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ | حذف عجیب رافائل نادال؛ صعود سخت نوله به نیمه نهایی

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 20/09/2020
  • 0
مسترز رم ۲۰۲۰

در مسابقات تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ ، در روز گذشته اتفاقات عجیبی رقم خورد و رافائل نادال اسپانیایی با شکست مقابل دیگو شوارتزمن از دور مسابقات کنار رفت. از سوی دیگر نواک جوکوویچ به سختی حریف خود را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. در ادامه این خبر به آمار و نتایج بازی‌ها نگاهی خواهیم داشت.

ورود به سایت بتکارت

بیشتر بخوانید: تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ و هر آنچه لازم است در آستانه شروع این تورنومنت بدانید

همان طور که در خبرهای گذشته سایت تنیس فارسی خواندید، مسابقات یو اس اپن دو روز پیش، قهرمان جدیدی را بعد از شش سال به خود دید و دومینیک تیم اتریشی موفق شد با ثبت رکوردی تازه در کارنامه خود، برای اولین بار قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ شود. همچنین نائومی اوساکا در بخش زنان نیز برای دومین بار جام قهرمانی یو اس اپن را بالای سر برد.

البته بد نیست بدانید هیچ کدام از دو قهرمان تنیس آزاد آمریکا در مسابقات تنیس مسترز رم شرکت نکرده‌اند.

برنامه بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی به ترتیب زیر بود که تنیسورها با یک دیگر به رقابت پرداختند:

  • نواک جوکوویچ – دومینیک کوپفر
  • متئو برتینی – کسپر رود
  • دنیس شاپووالوف – گریگور دیمیتروف
  • دیگو شوارتزمن – رافائل نادال

نتیجه مسابقات مرحله یک چهارم نهایی در بخش مردان:

مسترز رم ۲۰۲۰

رافائل نادال اسپانیایی که در مسابقات یو اس اپن به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انصراف داده بود، در مرحله یک چهارم نهایی مغلوب دیگو شوارتزمن آرژانتینی شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند. نادال در این بازی عملکرد ضعیفی از خود برجای گذاشت و با نتیجه ۲ بر ۰ تسلیم حریف خود شد. مرد شماره دو تنیس جهان که بخت دوم قهرمانی این رقابت‌ها بعد از جوکوویچ به شمار می‌رفت و البته رکورددار زمین رس تنیسور نیز هست، شب بدی را با عملکردی ضعیف به خصوص در سرویس ها از خود بر جای گذاشت و در دو ست با نتایج ۶-۲ و ۷-۵ بازی را به مرد شماره ۱۵ جهان واگذار کرد.

دنیس شاپووالوف هم چنین موفق شد با شکست ۲-۱ گریگور دیمیتروف به پیروزی ارزشمندی برسد و با توجه به حذف نادال کار آسانتری را در نیمه نهایی داشته باشد. او باید در نیمه نهایی مقابل شوارتزمنی قرار بگیرد که تنیسور شماره ۲ جهان را از پیش رو برداشت.

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان همچنین به سختی موفق شد دومینیک کوپفر را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند. نوله در ست اول موفق شد حریف آلمانی خود را با نتیجه ۶-۳ شکست دهد ولی در ست دوم ۶-۴ ست را واگذار کرد. در ادامه در ست سوم نیز نوله با همان نتیجه ست اول مقابل حریف به برتری دست پیدا کرد تا بدین ترتیب او بتواند به نیمه نهایی مسترز رم صعود کند.

از اتفاقات جالب این بازی در خصوص جوکوویچ بدانید که این تنیسور هفته گذشته، در مسابقات یو اس اپن به دلیل این که توپ را به صورت تصادفی و عصبانیت ناشی در طول بازی، به یکی از کمک داوران زده بود، اخراج انضباطی شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت و اما شب گذشته نیز در اواسط بازی او از عصبانیت راکت خود را محکم به زمین کوبید به طوری که راکت او شکست و باید دید این عصبانیت‌های وقت و بی وقت جوکوویچ تا کی ادامه خواهد داشت و دلیل این حرکات او چیست.

مسترز رم ۲۰۲۰

در دیگر بازی متئو برتینی و کسپر رود با یک دیگر به رقابت پرداختند که کسپر رود موفق شد با نتیجه ۲-۱ حریف خود را شکست داده و به نیمه نهایی برسد که باید در آن در مقابل مرد شماره یک تنیس جهان جوکوویچ قرار بگیرد.

بدین ترتیب دو بازی نیمه نهایی در بخش مردان مسترز رم مشخص شد

دیگو شوارتزمن – دنیس شاپووالوف

نواک جوکوویچ – کسپر رود

همچنین شما عزیزان از طریق لینک‌های زیر، می‌توانید اخبار روزهای گذشته تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ را در سایت تنیس فارسی دنبال کنید:

نتایج مسابقات مرحله یک چهارم نهایی در بخش زنان:

سیمونا هالپ بخت نخست قهرمانی با انصراف حریف خود یولیا پوتینتسوا در اواسط بازی موفق شد به راحتی به نیمه نهایی صعود کند.

در دیگر بازی مهم ویکتوریا آزارنکا نائب قهرمان یو اس اپن مقابل گاربینه موگوروزا تن به شکست ۲-۱ داد تا از صعود به دور بعدی باز بماند.

مسترز رم ۲۰۲۰

هم چنین دو تنیسور دیگر که به مرحله نیمه نهایی صعود کردند  کارولینا پلیشکووا و مارکیتا ووندروشووا  بودند.

از تقسیم امتیازات مسابقات رم ۲۰۲۰ بدانید:

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی سوم دوم اول
انفرادی مردان ۱۰۰۰ ۶۰۰ ۳۶۰ ۱۸۰ ۹۰ ۴۵ ۱۰
دونفره مردان ۱۰
انفرادی زنان ۹۰۰ ۵۸۵ ۳۵۰ ۱۹۰ ۱۰۵ ۶۰ ۱
دونفره زنان ۱

محل برگزاری مسابقات:

استادیوم فورو ایتالیکو محل برگزاری مسابقات رم است. این استادیوم بزرگ ۱۵ زمین برای برگزاری مسابقات دارد که ورزشگاه مرکزی، ورزشگاه گرند استند و ورزشگاه نیکولا پیترانجلی را شامل می‌شود. همچنین ظرفیت استادیوم مرکزی نزدیک به ۱۱ هزار نفر می‌باشد.

مسترز رم ۲۰۲۰

 از میزان جوایز نقدی مسابقات رم ۲۰۲۰ بدانید:

همانند جوایز تورنومنت های دیگر که به خاطر شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده بود، مسترز رم نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان مثال قهرمان سال گذشته که در بخش مردان ۹۵۸,۰۵۵ یورو دریافت کرد، امسال تنها  ۲۰۵,۲۰۰ یورو را از آن خود خواهد کرد.

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی دور سوم دور دوم دور اول
مردان €۲۰۵,۲۰۰ €۱۵۰,۰۰۰ €۱۰۰,۰۰۰ €۷۵,۰۰۰ €۶۱,۰۰۰ €۳۷,۴۹۰ €۲۱,۱۹۰
زنان €۲۰۵,۱۹۰ €۱۵۰,۰۰۰ €۸۰,۰۰۰ €۳۷,۹۱۰ €۱۹,۳۵۵ €۱۳,۷۴۵ €۹,۰۰۰

قهرمان تنیس مسترز رم ۲۰۱۹ در بخش مردان و زنان:

  • رافائل نادال اسپانیایی با پیروزی مقابل نواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمانی خود را در این تورنومنت جشن گرفت.
  • کارولینا پلیشکووا نیز در بخش زنان با شکست یوهانا کونتا قهرمان شد.

برای اطلاع از مسابقات مسترز رم و همچنین پیش بینی این تورنومنت جذاب و مهیج همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار