15/04/2024

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ | صعود آسان نادال و حذف سیمونا هالپ

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 05/10/2020
  • 0
تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰  یا همان رولان گاروس از روز ۶ مهر ۹۹ شروع شد و برترین تنیسورهای جهان برای کسب عنوان قهرمانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در مسابقات مهمی که در روز گذشته برگزار شد رافائل نادال و دومینیک تیم به دور بعد صعود کردند و اما سیمونا هالپ بخت نخست قهرمانی در بخش زنان، از دور مسابقات کنار رفت.

ورود به سایت بتکارت

همچنین شما می‌توانید از لینک زیر اخبار روز گذشته تنیس آزاد فرانسه را دنبال کنید:

نتایج و اخبار بازی‌های روز هشتم تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ :

در بخش مردان:

در روز هشتم مسابقات چهار دیدار برگزار شد که در مهم ترین آن رافائل نادال اسپانیایی که به سلطان خاک رس نیز معروف است به راحتی و در سه ست و با نتایج ۶-۱ و ۶-۱ و ۶-۲ حریف خود سپاستین کردا را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

در دیگر بازی مهم دیشب دومینیک تیم اتریشی به سختی و با نتیجه ۳-۲ توانست هوگو گاستن را مغلوب کند تا صعود دشواری را تجربه نماید. او این برد را در ست‌های پیروز ۶-۴ و ۶-۴ و ۶-۳ به دست آورد و دو ست دیگر را نیز با نتایج ۷-۵ و ۶-۳ واگذار کرد.

در سومین بازی اما دیگو شوارتزمن و لورنزو سونگو با یک دیگر به رقابت پرداختند که تنیسور آرژانتینی در سه ست متوالی حریف خود را از پیش رو برداشت. شوراتزمن این پیروزی را با نتایج ۶-۱ و ۶-۳ و ۶-۴ رقم زد.

در  آخرین دیدار روز هشتم اما الکساندر زروف بخت هشتم قهرمانی مقابل یانیک سینر تن به شکست داد تا از دور رقابت‌ها حذف شود. سینر موفق شد با نتیجه ۳-۱ و در سه ست مشابه ۶-۳ زورف را از پیش رو بردارد.

در بخش زنان:

در بخش زنان اما شگفتی بزرگی رقم خورد و سیمونا هالپ بخت نخست قهرمانی با نتیجه ۲-۰ از ایگا سواتک شکست خورد تا به راحتی از دور رقابت‌ها کنار رود. سواتک این پیروزی ارزشمند را در ست‌های ۶-۱ و ۶-۲ به دست آورد.

بازی میان مارتین تراویسن و کیکی برتنز با نتیجه ۲-۰ به نفع تراویسن و در ست‌های مشابه ۶-۴ به ثبت رسید.

در دیگر بازی الینا اسویتولینا موفق شد با نتیجه ۲-۰ کارولینا گارسیا را در ست‌های ۶-۱ و ۶-۳ از پیش رو بردارد و به دور بعدی راه پیدا کند.

در آخرین دیدار نیز نادیا پودوروسکا توانست باربارا کریجسیکووا را با نتیجه ۲-۱ مغلوب کند. او این پیروزی را در ست‌های پیروز ۶-۳ و ۶-۲ رقم زد.

مطالب گذشته سایت تنیس فارسی و هر اطلاعاتی که لازم است در خصوص تنیس آزاد فرانسه مطالعه فرمایید را از لینک‌های زیر بخوانید:

از میزان جوایز نقدی مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ بدانید

این تورنومنت نیز همانند مسابقات قبل، به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش جوایز نقدی رو به رو شد و مجموع جوایز حدود ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد. همان طور که در جدول می‌بینید بازیکن قهرمان در بخش انفرادی مبلغ ۱,۶۰۰,۰۰۰ یورو دریافت می‌کند در حالی که سال گذشته این عدد که۲,۳۰۰,۰۰۰ یورو بود. تنها افزایش مبلغ نسبت به سال گذشته در دور نخست بوده است.

دور /رده اول دوم سوم  چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی €۶۰,۰۰۰ €۸۴,۰۰۰ €۱۲۶,۰۰۰ €۱۸۹,۰۰۰ €۲۸۳,۵۰۰ €۴۲۵,۲۵۰ €۸۰۰,۰۰۰ €۱,۶۰۰,۰۰۰
دونفره €۱۴,۹۵۰ €۲۳,۹۲۰ €۳۸,۲۷۲ €۶۵,۰۶۲ €۱۱۰,۶۰۶ €۱۸۸,۰۳۰ €۳۱۹,۶۵۲

تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

استادیوم برگزاری مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰

مجموعه رولان گاروس حدود ۶ هکتار مساحت دارد و ۲۰ زمین تنیس را در خود جای داده است. ۳ زمین بزرگ این مجموعه که بازی‌های اصلی در آن برگزار می‌گردد به ترتیب گنجایش عبارتند از:

۱. استادیوم فیلیپ شاتریه با ۱۵۲۲۵ صندلی
۲. استادیوم سوزان لنگلن با ۱۰۰۶۸ صندلی
۳. استادیوم سیمون متیو با ۵۰۰۰ صندلی

مطالب مرتبط: تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

از میزان تقسیم امتیازات مسابقات تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ بدانید

دور / رده اول دوم  سوم چهارم یک‌چهارم نیمه‌نهایی فینالیست قهرمان
انفرادی مردان ۱۰ ۴۵ ۹۰ ۱۸۰ ۳۶۰ ۷۲۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
دونفره مردان ۰
انفرادی زنان ۱۰ ۷۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰
دونفره زنان ۱۰ ۱۳۰ ۲۴۰ ۴۳۰ ۷۸۰ ۱۳۰۰

بیشتر بخوانید: تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ و هر آنچه در مورد آن لازم است بدانید

قهرمانان سال ۲۰۱۹ تنیس آزاد فرانسه:

  • در بخش مردان: سال گذشته رافائل نادال تنیسور اسپانیایی و مرد شماره دو تنیس جهان موفق شد بر دومینیک تیم اتریشی غلبه کند و برای دوازدهمین بار و ثبت رکوردی تازه به نام خود قهرمانی خود را در سال ۲۰۱۹ جشن بگیرد.
  • در بخش زنان: در این بخش نیز اشلی بارتی تنیسور اهل کشور استرالیا توانست مارکتا واندروسووا را از پیش رو بردارد و برای اولین بار قهرمان این رقابت‌ها شود.

برای پیش بینی مسابقات جذاب و مهیج تنیس آزاد فرانسه ۲۰۲۰ همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار