22/03/2023

تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ | نواک جوکوویچ برای پنجمین بار قهرمان شد

  • توسط تیم محتوای تنیس فارسی
  • 22/09/2020
  • 0
نواک جوکوویچ مسترز رم ۲۰۲۰

مسابقات تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ ، بالاخره به پایان خود رسید و برخلاف تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ که قهرمان جدیدی به نام دومینیک تیم را به خود دید، جام قهرمانی را به برای پنجمین بار به مرد شماره یک تنیس جهان واگذار کرد. بدین ترتیب نواک جوکوویچ صرب توانست افتخاری دیگر را به کارنامه ورزشی خود اضافه کند.

ورود به سایت بتکارت

بیشتر بخوانید: تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ و هر آنچه لازم است در آستانه شروع این تورنومنت بدانید

همان طور که در خبرهای گذشته سایت تنیس فارسی خواندید، مسابقات یو اس اپن دو روز پیش، قهرمان جدیدی را بعد از شش سال به خود دید و دومینیک تیم اتریشی موفق شد با ثبت رکوردی تازه در کارنامه خود، برای اولین بار قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۰ شود. همچنین نائومی اوساکا در بخش زنان نیز برای دومین بار جام قهرمانی یو اس اپن را بالای سر برد.

البته بد نیست بدانید هیچ کدام از دو قهرمان تنیس آزاد آمریکا در مسابقات تنیس مسترز رم شرکت نکرده‌اند و حالا جوکوویچ پس از ناکامی عجیبی که در یو اس اپن تجربه کرد، این بار توانست جام قهرمانی را بالای سر برد.

نتیجه مسابقه فینال در بخش مردان:

نواک جوکوویچ – دیگو شوارتزمن

شب گذشته نواک جوکوویچ صربستانی و دیگو شوارتزمن آرژانتینی که با شکست رافائل نادال کار بزرگی را انجام داده بود، با یکدیگر دیدار کردند. جوکوویچ که به نظر می‌رسد کمی از فرم ایده آل خود فاصله گرفته در ست‌های اول خوب ظاهر نشد و از حریف عقب افتاد ولی در ادامه توانست رفته رفته امتیازات از دست رفته را جبران و به بازی برگردد. جوکوویچ در ست اول و با سختی موفق شد در تای بریک با نتیجه ۷-۵ شوارتزمن را شکست دهد و بازی را ۱-۰ کند. پس از آن در ست بعدی نیز نوله موفق شد نتیجه ۶-۳ را رقم بزند و بدین ترتیب با نتیجه ۲ بر ۰ برای پنجمین بار قهرمانی مسترز رم را جشن بگیرد.

نواک جوکوویچ و دیگو شوارتزمن مسترز رم ۲۰۲۰

این قهرمانی  سی و ششمین قهرمان تنیسور صرب در تورنونمت‌های مستر ۱۰۰۰ امتیازی بود و جوکوویچ با این تعداد رکورد تازه‌ای را به نام خود به ثبت رساند. در مجموع کلی نیز او در ۱۱۵ امین فینال دوران حرفه‌ای خود، برای ۸۱ امین بار بود که توانست قهرمانی خود را در دنیای تنیس جشن بگیرد و افتخاری بزرگتر از قبل را در کارنامه ورزشی خود به ثبت برساند.

همچنین شما عزیزان از طریق لینک‌های زیر، می‌توانید اخبار روزهای گذشته تنیس مسترز رم ۲۰۲۰ را در سایت تنیس فارسی دنبال کنید:

نتایج مسابقه فینال در بخش زنان:

در بخش زنان نیز سیمونا هالپ که بخت نخست قهرمانی به شمار می‌رفت مقابل کارولینا پلیشکووا به میدان رفت و در ست اول موفق شد او را با نتیجه ۶-۰ شکست دهد؛ ولی در ادامه حریف او از ادامه مسابقه به دلیل مصدومیت شدید، انصراف داد تا هالپ به راحتی بتواند برای اولین بار قهرمانی خود در مسابقات مسترز رم را جشن بگیرد.

سیمونا هالپ مسترز رم ۲۰۲۰

از تقسیم امتیازات مسابقات رم ۲۰۲۰ بدانید:

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی سوم دوم اول
انفرادی مردان ۱۰۰۰ ۶۰۰ ۳۶۰ ۱۸۰ ۹۰ ۴۵ ۱۰
دونفره مردان ۱۰
انفرادی زنان ۹۰۰ ۵۸۵ ۳۵۰ ۱۹۰ ۱۰۵ ۶۰ ۱
دونفره زنان ۱

محل برگزاری مسابقات:

استادیوم فورو ایتالیکو محل برگزاری مسابقات رم است. این استادیوم بزرگ ۱۵ زمین برای برگزاری مسابقات دارد که ورزشگاه مرکزی، ورزشگاه گرند استند و ورزشگاه نیکولا پیترانجلی را شامل می‌شود. همچنین ظرفیت استادیوم مرکزی نزدیک به ۱۱ هزار نفر می‌باشد.

با قهرمانان مسابقات رم ۲۰۲۰ آشنا شوید:

سیمونا هالپ مسترز رم ۲۰۲۰

 از میزان جوایز نقدی مسابقات رم ۲۰۲۰ بدانید:

همانند جوایز تورنومنت های دیگر که به خاطر شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده بود، مسترز رم نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان مثال قهرمان سال گذشته که در بخش مردان ۹۵۸,۰۵۵ یورو دریافت کرد، امسال تنها  ۲۰۵,۲۰۰ یورو را از آن خود خواهد کرد.

رده قهرمان نایب‌قهرمان نیمه‌نهایی یک‌چهارم نهایی دور سوم دور دوم دور اول
مردان €۲۰۵,۲۰۰ €۱۵۰,۰۰۰ €۱۰۰,۰۰۰ €۷۵,۰۰۰ €۶۱,۰۰۰ €۳۷,۴۹۰ €۲۱,۱۹۰
زنان €۲۰۵,۱۹۰ €۱۵۰,۰۰۰ €۸۰,۰۰۰ €۳۷,۹۱۰ €۱۹,۳۵۵ €۱۳,۷۴۵ €۹,۰۰۰

قهرمان تنیس مسترز رم ۲۰۱۹ در بخش مردان و زنان:

  • رافائل نادال اسپانیایی با پیروزی مقابل نواک جوکوویچ برای نهمین بار قهرمانی خود را در این تورنومنت جشن گرفت.
  • کارولینا پلیشکووا نیز در بخش زنان با شکست یوهانا کونتا قهرمان شد.

برای اطلاع از مسابقات مسترز رم و همچنین پیش بینی این تورنومنت جذاب و مهیج همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار